Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az otthon elvégezhető edzés...

Az otthon elvégezhető edzés videóknak van értelme?

Figyelt kérdés

Nem feltétlen Rubint Rékára gondolok, hanem az akár 1 órás teljes testet edzésekre pl youtubeon.

Nem akarok testépítő lenni, csak kicsit mozogni és talán formálódni, mert jelenleg nem sportolok semmit.



2019. jún. 14. 08:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden mozgásnak van értelme, amit sérülés nélkül tudsz csinálni!

A legtöbb feladatnál ritkán mondják el videóban, mire kell figyelni. És ha rosszul billented a csípőd, vagy felhúzod a vállad, más mozgást fogsz végezni. Úgynevezett kényszer mozgásokat, amik miatt nem fejlődni, hanem sérülni fogsz.

Ha a videón megmutatják a helyes tartást, akkor az aranyat ér! :)

2019. jún. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Formálódáshoz én vennék a helyedben egy kétkezes rudat tárcsákkal + sajáttestsúly. Ennyivel már simán el tudsz érni egy esztétikus alakot!
2019. jún. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A videóknak semmi értelme nincs, ha csinálod is amit látsz benne, na annak már több.
2019. jún. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van értelme, ha helyesen csinálod.

Kérdezhetjük, hogy mi a nehéz abban, hogy lemásolj egy mozdulatot egy videóról, de nehezebb, mint hinnéd. Alaposan be kell tanulni még egy olyan egyszerűnek tűnő gyakorlatot is, mint egy guggolás, vagy kitörés. Ha nem jól csinálod, akkor legjobb esetben haszontalanul mozogsz, rosszabb esetben megsérülhetsz.

2019. jún. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én capoeira aerobikot nyomtam 1 órás videón itthon, átlag heti 3-4x, hónapokon át, volt eredménye, pl. akkor kezdett izmosodni a lábam. Elég jól le is izzasztott egyébként, jó volt!

Kellő kitartással van eredménye - tapasztalatból mondom.

Aztán úgy vettem észre, hogy időnként érdemes váltani is, más videókra, más mozgásokra, mert nálam sokszor a váltás után is történt kisebb pozitív változás. :)

2019. jún. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!