Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan is kell pontosan...

Hogyan is kell pontosan elindítani a lovat ügetésbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tulajdonképpen magamtól is eltudom indítani a lovat ügetésbe, de annyi variációt hallottam az ügetésbe való elindításról, hogy már nem tudom melyik a helyes.

Leírom, hogy én hogy szoktam elindítani, és kérlek javítsatok ki, ha rosszul csinálom.

Először is csinálok egy félfelvételt, hogy figyeljen a ló. Jobban elkezdem a lovat hajtani lépésben, megnagyobbítom lépéseinek hosszát. Ez után (ezt olvastam) az oldalán egy kicsivel hátrébb helyezem a lábamat, és elkezdem a lábszárammal nyomni, majd határozottan bökdösni, közben pálcázok.

Az lenne legfőképpen a kérdésem, hogy melyik lábbal kell bökdösni és nyomni az oldalát? Teljesen mindegy?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2019. jún. 27. 12:36
 1/5 A kérdező kommentje:
És azt elfelejtettem írni, hogy félfelvétel után rövidebb szárat veszek.
2019. jún. 27. 12:38
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pálcázni csak akkor kell, ha nem akar elindulni..
2019. jún. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
95%
Én egyet szorítok és már üget is
2019. jún. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Sssaszem ***** válasza:
Úgy indítod el a lovat ügetésbe, hogy először kicsit rövidebb szárat veszel és mindkét lábaddal megszorítod egy kicsit erősebben, mint amikor elindítod lépésben. Mindkét csizma zár és egy pici pálca, ha nem indul el.
2019. jún. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sssaszem ***** válasza:
Ügetésben vagyis, rövidítesz a száron félfelvétel megszorítod egy kicsit erősebben a lovad oldalát, és a derekaddal hajtod előre. A könnyűügetésnél, pedig minden második ütemnél kiemelkedsz a nyeregből, leülésnél meg zárod a csizmád. A tanügetésnél gyakorlatilag hajtod előre a lovad a derekaddal és közben mindkét csizmáddal hajtod előre, ha kell egy pálca segítség is jól jön. De tényleg, ha lusta a ló.
2020. febr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!