Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez milyen alkat judohoz?

Ez milyen alkat judohoz?

Figyelt kérdés
178 cm magas vagyok és kb 67-68kg. Most fogyni szeretnék egy kicsit. Milyen alkatom van hozzá? Egy ideje judozom és sokan mondták, hogy meg van az előnye és a hátránya is a magasságomnak. A partnereim akikkel gyakorlok azt mondták, hogy nehéz dobni mivel magas vagyok és ők ugye jóval alacsonyabbak nálam. Az edzőm is alacsonyabb nálam. Mondták, hogy ugye magasabb vagyok és viszonylag hajlékonyabb alkat is vagyok de lehet, hogy emiatt instabilabb is. Mit gondoltok? Tudom, hogy nem a magasságon múlik az, hogy hogy dobsz és ilyesmi de kiváncsi lennék a véleményetekre. Versenyzős alkat? Lány vagyok.

2019. júl. 16. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:
nem
2019. júl. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mi nem?
2019. júl. 16. 16:11
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A magasságoddal gondolom a többi lánynál nagyobb vagy, ezt kell kihasználnod. Ne a testdobásokat, hanem a lábdobásokat erőltesd, mint az o soto gari! Lehet, hogy 5 kyu-s dobás, de ha Teddy Rinernek megfelel alap technikának, akkor neked is jó lehet! :) Mehetnek a távolról indított o ouchi gari, ko ouchi gari, ko soto gake, hiza guruma, ha jó az ütemérzéked, akkor de ashi barai. Minden, ahol ki tudod használni a hosszabb végtagjaidat, te eléred őt, ő nem ér el téged.


Küzdj meg a jó fogásért, használd ki a jobb elérésed, de ne hagyd, hogy alád pattanjanak!


A testdobáshoz a súlypontodat a másik súlypontja alá kellene vinni, az ellenfeleid viszont nálad alacsonyabb, mokányabb lányok, eleve mélyen lévő súlyponttal. Ez alá nehéz bemenni.


És igenis múlik a magasságon, épp a fentiek miatt! Kis ember testdobásokkal, magas ember lábdobásokkal operál.

2019. júl. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!