Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik a leghatékonyabb...

Melyik a leghatékonyabb küzdősport/harcművészet utcára?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 09:29
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
87%

Ne keresd a bajt,megtalál az magától.Szóval ne azért tanulj küzdősportot vagy valamely harci művészetet,mert hogy majd az utcán...ezt egész másért csináljuk.Maga a harc szerete miatt,melynek során viszont az ellenfél iránti tiszteletet is megtanulod,tehát nem az a harc szeretete,hogy a másikat szana-szét verjem(kivéve versenyküzdelem,de az más szitu,ott is szabályokhoz vagyunk kötve),ez egy érzés,ezt meg kell tapasztalni.Tehát ha csinálod,azért csináld,mert szereted,és érdekel.Ha valaki csak azért csinálja,hogy utcán alkalmazza,megette a fene az egészet.Ez sokkal mélyebb dolog.Már aki érti/érzi a lényegét.

Persze ne is lightos kapálózásnak képzeld el,a kyo például egy elég kemény karateirányzat,és kell akaraterő,hogy csináld,de tudod,milyen jó érzés,mikor 15-20bunyó után,szétrúgott combbal vörhenyes mellkassal,émelygő gyomorral hazamész 1 durvább küzdőedzésről...és tudod...ezt is megcsináltad;)Mert az kell az embernek,amire ez a harcművészet megtanít: át kell tudnunk lépni a határainkat!

Na,szóval csinálj bármit is,csak szorgalmasan,kitartóan,és meglásd,meglesz a gyümölcse;)

2011. aug. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
64%
Kikerülés fuss ússz el hívj egy taxit ,de a lényeg hogy menj el , ne hogy azt hidd hogy azért mert neki mész mindenkinek aki utcán beléd köt már bátor vagy ez nem így megy szarrá vernek mielőtt észrevennéd főled hogy legjobb esetben is 3 an jönnek rád , nem tudom mit képzelnek az emberek néha érdemes lenne közoktatásba picit belevenni a bunyót csak annyira , hogy legyen tapasztalta az embernek azzal kapcsolatba mennyire fáj ha megrugnak és ha 3 an vannak akkor szorozva 3 al . Azt kell mondjam bővel elég 1 ellenfél is és olyat te nem nagyon fogsz kikapni hogy jön az utcán egyedül és beléd köt ilyen sehol sincs .Fegyvere ellen meg elne kezdj verekedni hülye aki az életét rááldozta egy harcstílusra még annak se nagyon va esélye főleg a kés meg a bicska az egyik legveszélyesebb fegyver persze ott van az RPG ,de azért azt nem viszik ki utcára kés viszont rejtett és nagyon gyorsan nagyon sokat lehet vele támadni .
2011. aug. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
65%
1 bölcs shinobi meste szerint "az a legjobb küzdelem,amit elkerülünk"
2011. aug. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim válasza:
51%

Krav Maga!

Ezzel akar le is tudod fegyverezni a tamadot, ha kessel vagy mas fegyverrel tamad.

De keszulj fel arra, hogy az edzesek nagyon kemenyek. Eloszor csak fizikai felkeszites, 3 oras edzeseken. De erdemes, mert jo lesz a fizikumod es megtanulod kivedeni a tamadasokat es meg sok mast.

2011. aug. 21. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 Zack válasza:
Utcán tényleg nem köt senki beléd egyedül, minimum 3an szoktak. Ilyenkor a futás a leghasznosabb.
2011. aug. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
Nagyon jó dolog a krav maga és tényleg utcára találták ki ,de nem fog megvédeni 3 támadó elől és a kés is olyan hogy hülyeség azzal próbálkozni hogy majd elkapod a kezét és leviszed inkább fuss vagy ad oda a pénzed még a krav maga edző is ezt mondja
2011. aug. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 ennyiii válasza:
100%

Erősítem Foltos Gáspár hozzászólását.

Saját véleményem az, hogy ha küzdősportot tanulsz, akkor ne egyet tanulj csak. Szerezz jártasságot legalább 2-ben.

Én 5 évig csináltam a Kyokushin Kai Karatét, majd 1 évig Judoztam. És úgy vélem, hogy utcán csak a 2 kombinációjával lehetnék hatékony. Pl.: ha nem tudom megrúgni akkor elgáncsolom, vagy karfeszítést alkalmazok, például egy buszos tolvaj esetében. Judo+Karate nagyon ütős együtt.

2011. aug. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim válasza:
100%
ha jo vagy benne bármeik (én judozok)
2011. aug. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim válasza:
100%

szerintem az ajkido /bocs csak fonetikusan írom/.

Nem csak varázslás amit a Segal csinál!!!

2011. aug. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 beco26 válasza:
75%

Cimborám, azt még nem fejlesztette ki senki. Lehetsz Te ilyen-olyan sok danos mester is, ha körbevesznek a támadóid, akkor vagy fuss, ha tudsz, vagy ha ütnek lazulj el, mert a feszülő testben könnyben törik a csont.


Ha azért akarsz küzdősportot űzni, hogy elkalapálj valakit, akkor mire meglesz hozzá a tudásod, addigra fejben is fejlődsz hozzá annyit, hogy már nem is akarod. Ha magadat akarod megvédeni, akkor a legjobb az atlétika, mert az nagy tüdőkapacitást ad, mozgékonyságot, és fürgeséget.


A tested mellett ne felejtkezz meg az elméd építéséről sem.


Ha mégsem az atlétikát választod, akkor ajánlom figyelmedbe az energia továbbvezetésre alapuló önvédelmi technikákat. Gyakorlatilag gyenge fizikummal is lefegyverzel (és lenyűgözöl) nálad nagyobb és erősebb embereket, egy két jó alátámasztással, és energia tovább irányítással. Minél nagyobb erővel támadnak rád, annál nagyobb energiát vezetsz tovább, annál nagyobb a támadód meglepetése.


Nézzük más oldalról is: ha önvédelmet akarsz tanulni, gondold végig, ki az aki rád támad: aki tanult valamilyen küzdősportot, az nagyon kicsi eséllyel fog támadni, mivel a "harcművészet" nem erről szól. Tehát a támadód egy tudatlan, képzés nélküli "önjelőlterősember". Ellene egy határozott fellépés is segít. Ha többen vannak, akkor azok nem megverni, hanem kirabolni szeretnének. Add oda, és fuss...


Lásd, hogy nem a levegőbe beszélek, kocsmában dolgoztam, többször támadtak rám, és gyakorlatilag tettlegességig nagyon ritkán fajult a dolog, mert vagy erélyes szóval és kiállással elejét vettem, vagy az első támadó mozdulatra a kitekertem a kezét, és örömmel távozott, hogy ennyivel megúszta (170 cm és 75 kg vagyok). Legyél edzett, magabiztos, és meg sem találnak a "támadóid" :)


Eredményes edzéseket, és nyugodt sétákat kívánok neked!

2011. aug. 22. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!