Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik a leghatékonyabb...

Melyik a leghatékonyabb küzdősport/harcművészet utcára?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 09:29
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm a válaszát! Érdemes rajta elgondolkodni.
2011. aug. 22. 11:40
 22/38 anonim válasza:
51%
Önvédelemre egyértelműen a Krav maga a legjobb. Nem véletlen a Krav maga katoani változtatát tanulják a speciális alakulatok közelharchoz. Persze te csak egy butított civil változatot tanulhatsz, de még így is az a legjobb. Ez tényleg nem csak a hadonászásról szól, valós helyzeteket gyakoroltatnak be, hogyha meglátsz egy kést vagy egy botot feléd lendülni reflexből jöjjenek a betanult mozdulatok. De persze a legjobb módszer ha elkereülöd a harcot, ezt nekünk is elmondják kb minden harmadik órán XD
2011. aug. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
Bármi, amit szívvel-lélekkel csinálsz, és hiszel abban, hogy hasznos.
2011. aug. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim válasza:
51%

Wing Tsun


2 ha keményen odateszed magad és jó mesternél tanulsz rengeteg mindent elsajátíthatsz. De ami neked a legjobban tetszik. a wing tsun azért jó mert nem igényel izomhegyeket. ha esetleg még rá is gyúrsz már meg tudod magad védeni

2011. aug. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim válasza:
100%
A krav maga egy iszonyatosan nagy baromság. Látom hogy több válaszoló is ezt írta, de nagyon rossz, nem maga a küzdősport, hanem az, hogy nagyon népszerű, és minden sarkon oktatják, vagyis el van hígulva, de kegyetlen mértékben. Ismerek olyat, aki 3 éve krav magázik, kb 0,4 másodperc alatt tudtam leteríteni, pedig én csak pár hónapot kempoztam, meg előtte, kiskoromba 3 évet jiu-jitsuztam. De én a kempot javasolnám, először is, tanítanak neked technikát 3 ember ellen is, az edzésbe belehalsz, de olyan kiállásod lesz, hogy senki nem fog beléd kötni. Senki!
2011. aug. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim válasza:
100%
szerintem a kyokushin karate egészen jó, nagyon sokmiundent tanulsz, nagy valamint kis fegyverek használatának kivédése, fogások, jelentősen növelni tudják edzéseken ütőerődet (fokozzák) jelentősen pozitív alakzatokat, védéseket, ütéseket, valamint rúgásokat tanulsz. Nagyon jó kis harcművészet, az elején talán nehéznek és fájdalmasnak tünik, de egyre csak könnyebben megy és hozzászoksz, és ha egészen elsajátítod minden fortélyát szinte akadálytalanul szembe állhatsz akárkivel. én 3,5éve csinálom. barna öves vagyok, fél év múla ha minden jólmegy fekete övet szerzek, ami 1 dannal ér fel..egészen jólmegy.. ésmár sokszor vettem hasznát.. pedig előtte elég lomha voltam.
2011. aug. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
Való igaz, én is karatézom, a kung-fu-ba is belekóstoltam, és mindkettő hasznos lehet, de ne ítéljük el a krav maga-t, hiszem az is elég veszélyes lehet, ha valaki jól műveli! Attól, hogy te bénákkal kerültél össze, nem azt jelenti, hogy rossz!
2011. aug. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. aug. 24. 21:29
 29/38 frontboy válasza:
Vingcsun
2011. aug. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 Kamella válasza:
74%
Az ELKERÜLÉS művészete
2011. aug. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!