Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik a leghatékonyabb...

Melyik a leghatékonyabb küzdősport/harcművészet utcára?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 09:29
1 2 3 4
 31/38 Grooms válasza:
100%
tanulhatsz akármilyen küzdősportot/harcművészetet...az igazi bunyót az utcán tanulod meg...tudhatsz te akármilyen pörgőforgórugást...egy tapasztalt kocsmai verekdő széthúz a fejeden egy sörösüveget (már ha egy kocsmában kerülsz bajba) és annyi voltál:) utcán meg a legtöbb hiriget nem egy ember kezdi...ergo amig te krav magázol az egyikkel a másik ugy tarkón ver hogy esélyed nincs:)
2011. aug. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim válasza:
100%
Úgy tudom, hogy a kempo az kifejezetten önvédelmi sport.
2011. szept. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
Köszöntem a válaszokat!
2011. dec. 11. 20:26
 34/38 anonim válasza:
Én a kurayfat kempot ajánlanám neked, ha jó edzőhöz mész akkor meg tudod védeni magad 1-2 év után én még judozok és boxolok is mellette így eléghatásos. Mondjuk az emberek alapból nem kötnek belém (195cm/110kg) :D
2012. márc. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
Az igen. :D :D
2012. márc. 6. 20:18
 36/38 Ga-Te válasza:
64%
Nem azért de tök jó, hogy sokan az elkerülésről beszélnek. De van amikor nem tudod elkerülni sajnos. Én is most szeretnék eljárni edzeni, hogy jó kondiban legyek és egy ha mondható így de egy átlagos elkerülhetetlen utcai konfliktusban (ahol mondjuk a másik fél nem tágít a támadás mellől és teszem azt max. ketten vannak fegyver nélkül) ne az legyen, hogy örülök hogy nem kaptam sokat meg, hogy minél előbb vége lett és megúsztam egy teszem azt egy kirablással is. Az utána nem baj ,hogy lelkileg is eléggé sérül olyankor az ember megpecsételheti az életét. Onnantól a homlokára lesz írva hogy "gyerünk kössetek belém". Ez nem járja és nap mint nap történik ilyen. Ilyenkor nem ártana egy jobb kondi meg egy kis technika, hogy teszem azt ha már móresre tanítom se úgy csináljam tudatlanságomban hogy a végén még én járjak szarul. Nem árt ha az ember birtokában van ilyesfajta tudásnak. Én most 27 évesen elég elhanyagolt kondival veselkedek neki az ötletnek mert egyre csak azt látom, hogy eddig csak a szerencsén múlt hogy nem akadtam bele egy komolyabb konfliktusba. Nem akarom megvárni amíg nem tudok mit kezdeni a szituval és sérülök bármilyen értelemben. Én a kick-box-ra hajazok... nyers és tiszta küzdősport. Valóban fegyver ellen nem véd meg semmi max. egy másik fegyver. Ez már egy másik volumenű probléma.
2014. okt. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim válasza:
48%
MMA :) :) :) :) vagy csak simplánn veszel egy box zsákot vagy csinálsz egyet,és el kezdet utni magadtol,ez is elő segitt :) nem muszaj pont harmuvlszetet tanulni :) én MMA-zok :)
2015. jún. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:

Szerintem a legjobb az ilyen konfliktusokat elkerülni. Viszont az, hogy melyik a leghatékonyabb küzdősport küzdelemhez azt nem tudhatja senki. Mindenkinek más a hatékonyabb.

Pl.:Box, Judo, Karate ...

Ez attól függ, hogy mihez van jobb érzéked.

De ahogy én tapasztaltam (mert én is sportolok) az, hogy mennyire hatékony egy adott küzdősport az attól is függ, hogy mennyit, hol és kivel vagy kikkel edzel.

2023. nov. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!