Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Lányok, akik bármiféle harcműv...

Lányok, akik bármiféle harcművészetet űztök! Tudtok írni olyan eseteket, amikor le kellett rendeznetek valakit a másik nemből?

Figyelt kérdés
Tehát úgy értem, hogy a szituáció úgy hozta. Támadás utcán, vagy molesztálás nyilvános helyen, bármi ilyesmi. Csak kíváncsi volnék, a valóságban milyen gyakran esik meg úgy, mint a filmekben.
2011. nov. 30. 10:19
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
57%
Lányok, úgy találom, nagyon rosszul ítélitek meg az az önvédelem fogalmát. Egy ember sérthetetlenséghez való veleszületett jogának megsértése önvédelem címén csak és kizárólag akkor indokolt, ha a saját testi épségeteket közvetlenül veszélyezteti. A tapizás és a szitkozódás rendkívül durva és illetlen dolog, de ezek messze vannak attól, ami egy fejre mért köríves rúgást vagy bármilyen harcművészeti technika alkalmazása jogossá válna. Ez a lehető legközönségesebb módon a megszerzett tudással való visszaélés. Ha valaki megfogja a hátsód, lekeverhetsz neki egy taslit, arra, mint nőnek, minden jogod megvan. Ha erre vissza akar ütni, rád támad, akkor az már más helyzet, és van mitől megvédeni magad, használhatod a küzdelmi képességeidet. De egy pusztán a büszkeségeden esett sérelmet fizikailag megtorolni méltatlan és etikátlan.
2012. ápr. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
67%
Dani: nem tudom, nekem is szólt-e ez a kis fejmosás :), de annyit mondanék, hogy sem beszólásért, sem hátsómegfogásért nem "verekszem", kizárólag, ha nagyon muszáj. És hidd el, hogy nekem akkor és ott muszáj volt.
2012. ápr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
76%
Aki egy általános kijelentést magára vesz, annak rossz a lelkiismerete. :) Nem, nem neked szólt, Cyan, hiszen nem is tudhatom, milyen helyzetről volt szó az esetedben. A konkrét példám - köríves rúgás fejre - az egyik válaszoló által említett esetre vonatkozott. De ha gondolod, esetleg elárulhatod nálad hogyan és mi történt.
2012. ápr. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
30%

Csupán a "lányok" megszólítás miatt vettem magamra a hegyi beszédet. :) (ezzel együtt persze bőven van, ami miatt lehetne rossz lelkiismeretem, ez nem az.) :)


(De nem ezért reagáltam, továbbra is megtartanám magamnak a történteket.)

2012. ápr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

"egy pusztán a büszkeségeden esett sérelmet fizikailag megtorolni méltatlan és etikátlan"


Azért régi időkben a nemes szamurájok igencsak hentelték egymást meg a jónépet a büszkeségükért. Ok, ez csak szőrszálhasogatás, és más korban volt, más kultúrában, de akkor is... Én pl odacsaptam már azért, hogy nehogy megszégyenítsenek. Mondhatod, hogy visszaéltem a tudással, talán igazad is van. Ugyanakkor én úgy tekintek rá, hogy "élesben teszteltem" a tanultakat...

2012. ápr. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
48%
Nézd, az, hogy adott korok és kultúrák társadalma mit helyesel, egy dolog. Én pusztán a saját meglátásomat írtam le. Lenne, aki helyeselné a lépéseid, lenne, aki hozzám hasonlóan nem. Egyéni beállítottság kérdése.
2012. ápr. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsére még nem kellett, bár nem régóta karatézom úgyhogy nem biztos hogy megtudtam volna védeni magam.
2012. jún. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
6%

A szamurájok kicsit magasabban áltak a ranglétrán, mint te most...

De nagyon szomorú vagyok, hogy úgy definiálják a harcművészetet, mint egy önvédelmet... A harcműveszet nem csak az önvédelemre, hanem az életre is nevel... Tehát csak akkor használod a tudásod, ha a testi épeséged, vagy másoké forog kockán... Az itt kommentezők nem viselkedtek harcművészhez méltóan... Szakmai tapasztalataim azt mutatják, hogy egy pénztárca elkérés esetén is inkább oda kell adni, csak akkor kell leálni harcolni, ha nincs más opció...

27/F 4.dán jiu-jitsu

2012. szept. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
10%
*dan
2012. szept. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
90%

A küzdősportok nem csak az önvédelemre jók. 4 éve karatézok azóta nem csak úgy formálódtam, hogy erősödtem stb. hanem szellemileg is. Jól van egy bizonyos téren jó arra is, hogy megvédjük magunkat de nem arra való. Az az igazszág, hogy többször volt azóta olyan szituáció mikor már a régi személyiségem behúzott volna egyes embernek. De nem teszem. Tudod miért? Meg van az erőm de ezt nem akarom mások ellen használni. Inkább próbálom megbeszélni, de semmiképp se az erőm használni. Sajnos engem régen egyszer megvertek /ekkor még nem sportoltam/ azóta már sokkal inkább tisztelnek.


Úgy gondolom, hogy nem lehet megoldani a bunyóval semmit.

18/l

2013. jan. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!