Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyiken ajánlanátok? Shotokan...

Melyiken ajánlanátok? Shotokan, kyokushin karate vagy wing tsun kung fu?

Figyelt kérdés
Húsz éves lány vagyok, bevallom, elég gyenge, edzetlen, asztmám van, de szeretnék erősödni, megtanulni, hogy védjem meg magam. Szeretnék elkezdeni valamilyen önvédelmi sportot, hogy jobb legyen az állóképességem, és, hogy őszinte legyek, a magabiztosságom növeléséhez is. Már korábban kezdtem volna, de nem volt rá lehetőség, kis faluban laktunk, buszközlekedés nuku, helyben nem volt semmilyen edzés. Melyiket ajánlanátok ezek közül így? És melyikkel tudom leginkább megvédeni magam a hétköznapi életben, ha arra kerül sor? Van a városban shinkyokushin is, rágoogleztam, de nem találtam semmit, hogy pontosan az mit is takar, miben különbözik a kyokushintól. És a többi karate fajta miben különbözik egymástól?

2013. febr. 6. 14:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Én a 7. válaszoló alap elméletével nem tudok kiegyezni.


Minden önvédelmi rendszer jó. Nem, nem az. Van jobb, van kevésbé jó, és van ami már tényleg csak a semmittevésnél jobb, de nem kizárt hogy fél óra zumbázás többet ér, legalább nem kelt hamis önbizalmat.


A felsorolt karaték, egy sz.arul oktatott kungfu mind olyan "harcművészetek", amik egyetlen dologra nem jók, mégpedig az önvédelemre. Holott ez lenne az elsődleges szerepük. Igenis jó oktatást kell találni, mert nem megfelelő rendszerben még kemény munkával is csak a semmit lehet elsajátítani.

2013. febr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

TaplalkozasHarcmuves, azért nem a Wing Chun az egyetlen jó vingcsun, mindenesetre az ltwt-nél mindenképpen jobbak. Szerintem Philipp Bayer ága az egyik legjobb, de azonkívül is rengeteg van itthon is, biztosan akadnak jók.


a #11 es hozzászólásoddal teljesen egyetértek

2013. febr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Ezzel viszont nem tudok vitatkozni, nem ismerek minden ágat, elfogadom a tájékozottabb véleményét.
2013. febr. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Karatéból csakis Ashihara karate. Ashihara karate az tényleg utcai harcra készít fel, nincs benne egy rakás formagyakorlat (kata), és nem ilyen versenyre gizduló valami. A shotokant és a kyokushint el lehet felejteni mindegyik csak versenykumitékre való b*zulás, semmi több. Lehet ezen besértődni, de a tényeket ne tagadjuk le!


Kung-fuba nem vagyok annyira jártas, azt tudom, hogy a Máday által népszerűsített wing TSUN egy pénzlehúzós kínai nyelvtanfolyammal megspékelt mókusbox-szerű aerobic, új gazdag átmosott agyú majmoknak akik hajlandóak heti 2 edzésnek csúfolt valamiért fizetni havonta 8000-10000 Ft-ot.

A wing CHUN tényleg jobb és sokoldalúbb, de egyébként a Shaolin kung-fu sem rossz, egész elfogadható országszerte.


De egyébként én is azt mondom, hogy ökölvívás.

2013. febr. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat ! Egyébként először én sem ezekre az edzésekre gondoltam, hanem krav magara, de az sajnos még a közelben sincs sehol. Így maradtak ezek. Körbekérdezősködtem környéken közben, ki miről mit tud, de egyenlőre csak odáig jutottam, hogy a kung fu kiesett, nagyon sokat panaszkodtak az edzőre. Úgyhogy maradt a karate, csak azt nem tudom még hogy melyik :)Egyábként, lehet hülyeséget kérdezek, de mi a különbség a kyokushin és a shinkyokushin között? Mert nekem volt már, aki azt mondta hogy csak a neve más, egyébként ugyanaz. Tényleg így van?
2013. febr. 9. 17:02
 16/23 anonim ***** válasza:

A két ág között nem ismerem a különbséget.


Kravmagával nem biztos ám, hogy jobban jártál volna mint a karatékkal vagy a WT-vel.

2013. febr. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Én shotokan karatézok,a másik kettőt nem ismerem.De nagyon szeretem.Sokan vannak lányok,vannak még fekete és barnaöves bajnokok is.
2013. ápr. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"Karate bajnokok".


Ennek van még igazi jelentése? Vagy jól hangzik, aztán oké..

Lehet, hogy régen volt értéke az itthon oktatott Shotokannak, de ma már.. jó, inkább shotokan mint thai box, de ez nem egy nagy eredmény.

2013. ápr. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

én mindenképp a leung ting wing tsunt ajánlom


ez a stílus azért alkalmas női önvédelemre mert gyenge pontokat támad nem kell elhajítanod az ellen feled nem kell 100 kiló izom stb


olyan mozdulatai vannak mint: torok ütés, alárúgás, szemszúrás és még


nagyon fontos a gyorsaság pontosság jó reflexek

ezeket kemény munkával fejleszteni lehet


szerintem a wing tsun kung fu a legalkalmasabb az utcai önvédelemre

2013. ápr. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
és ha úgy érzed hogy sz*r az ütésed akkor gondolkozz a dobozon kívűl
2013. ápr. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!