Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyiken ajánlanátok? Shotokan...

Melyiken ajánlanátok? Shotokan, kyokushin karate vagy wing tsun kung fu?

Figyelt kérdés
Húsz éves lány vagyok, bevallom, elég gyenge, edzetlen, asztmám van, de szeretnék erősödni, megtanulni, hogy védjem meg magam. Szeretnék elkezdeni valamilyen önvédelmi sportot, hogy jobb legyen az állóképességem, és, hogy őszinte legyek, a magabiztosságom növeléséhez is. Már korábban kezdtem volna, de nem volt rá lehetőség, kis faluban laktunk, buszközlekedés nuku, helyben nem volt semmilyen edzés. Melyiket ajánlanátok ezek közül így? És melyikkel tudom leginkább megvédeni magam a hétköznapi életben, ha arra kerül sor? Van a városban shinkyokushin is, rágoogleztam, de nem találtam semmit, hogy pontosan az mit is takar, miben különbözik a kyokushintól. És a többi karate fajta miben különbözik egymástól?

2013. febr. 6. 14:09
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
és a wt-ben nincs blokk
2013. ápr. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Kedves zsenik!


Minden wing tsun gyűlőlőnek azt ajánlom hogy keressen magának valami jó magas hosszú karú lábú wt-ést próbálja meg földre vinni sz*rrá verni ami tetszik és ha lehet ne a kezdőket hanem az ilyen tagbaszakadt gyors embereket

2013. ápr. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Igaza van Utolsónak!


Van egy jól képzett Wing Tsunos az országban: Máday.


De ha az elmúlt időszakban nem volt tisztességes színvonalú az oktatás, akkor ugyan annyit fog érni a WT mint a sportkarate.. nem a kungfu hatékonyságáról van szó, hanem az oktatásról. Ha valakit nem képeznek ki a techniká... nem, a mozgás igazi alapjaira, akkor jön a thaiboxoló és letépi a kungfus combját. Mert azt egyetlen dologra de megtanítják, megrúgni a lábat. Az igazi kungfukra jellemző, hogy megölnének akárkit.. igaz, de csak akkor, ha KUNGFU-t tanul az ember, márpedig ez nem olyan könnyű, ugyan úgy mint karaténál. Hozzá hasonló dolgot, azt persze lehet tanulni. Na itt jönnek képbe a kételyek a WingTsunnal is.

2013. ápr. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!