Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az ököl fekvőtámasz jó az...

Whiteryback kérdése:

Az ököl fekvőtámasz jó az öklöm erősítéséhez?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Szeretném az öklömet erősíteni.Az szeretném kérdezni,hogy ököl erősítéséhez jó az ököl fekvőtámasz? Tudom,hogy nincs ilyen fekvő, vagy nem így hívják csak annyi,hogy ökölbe van a kezem és úgy nyomom. Mellette edzek saját testsúllyal,de jó jönnek kiegészítőnek és ököl erősítésnek.

2013. máj. 29. 13:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy min végzed. Én egy elég durva anyagú szőnyegen szoktam "ököl fekvőtámaszozni" és nekem eddig bevált, az öklöm láthatóan megkeményedett (arról nem is szólva, hogy a csuklóm is erősödött). Ezenkívül még vannak különböző gyakorlatok az ököl erősítésére (pl. fa vagy vasrúd püfölése), de ezeket el ne kezd egyedül, mert súlyos sérüléseket szerezhetsz. A legtanácsosabb ha megkérdezel egy harcművész ismerőst (ha van), ők jártasak a témában (persze csak ha tényleg komolyan űzik a "mesterséget").
2013. máj. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia.Köszönöm a kedves,megtisztelő válaszodat.Hát én is ilyen kemény szőnyegen csinálom mellette még boxolok zsákra. Nem rendes boxzsák hanem ilyen zsák ruhával kitömve.Hát én az ököl fekvőtámaszt ilyen kiegészítésképpen használnám.De így kemény anyagba csak néha ütök.Az ökölfekvőtámasztól nem lehet baja a kézfejnek vagy valaminek?
2013. máj. 30. 13:43
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha óvatosan csinálod, szerintem nem, ha felelőtlenül akkor viszont a csuklód kificamodhat, akár el is törhet. Hogy ha gyenge a csuklód akkor érdemes arra is erősítő gyakorlatot végezni, én egy ilyen kör alakú gumit szoktam összenyomogatni (sajnos fogalmam sincs mi a neve).
2013. máj. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 kigyúrt kopár gádzsó válasza:
100%
az "ököl fekvőtámasz"-nak nem tudom mennyire van felületkeményítő hatása.. de a kézközép csontok és a csukló megerősödik tőle. felület edzéséhez inkább kesztyű nélkül zsákolj.. és ha esetleg "csúszósat' ütsz, lejön a bőr a kezedről akkor erősebb vastagabb réteg lesz utána rajta. ha ez párszor megtörténik veled akkor utána már a zsákolás sehogy nem fogja leszedni a bőröd akárhogy ütöd
2013. máj. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor a zsákot üssem úgy,hogy lejöjjön a bőr a kezemről? Ha igen akkor tudom,hogy érteted ezt.Úgy hogy az ökölnek a négy csontjával úgymond " csiszoljam" a zsákot?
2013. máj. 31. 07:09
 6/12 kigyúrt kopár gádzsó válasza:
ne csiszold !! pl. a felütésektől jön le könnyen a bőr, az egyenes ütések annyira nem viszik le..vagy ha annyira beindulsz és elszáll az agyad akkor ugye nem tudsz annyira pontosan ütni szóval egyenes ütéstől is lejöhet. a másik meg az h nem mind a 4bütyökkel kell..hanem a mutató ujji és a 'bemutató' ujji bütyökkel mert ezek a legerősebbek amikor ökölbeszorítod a kezed. azt viszon még nem árt tudnod h nagyon tud fájni ha lejön a bőr..de 2-3nap és elkezd gyógyulni. ha nagyjából elgyógyult már akkor mehet újra
2013. máj. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Hát elég sok butaságot láttam. Én ajánlom neked a fal ütést persze nem teljes erőből azt hogy hogy ütöd meg azt ne keljen elmondanom, és fekvőtámaszt ökölbe szorított kézzel.Ha sokáig ütöd a falat akkor micro repedés keletkezik és ilyenkor a szervezet több kalciumot épít bele ha ezt csinálod 2-3 évig akkor nem nem igazán tudsz sérülést okozni a kezeden.A fekvőtámaszt pedig kövön csináld nem kell ilyen gyenge szőnyeg.Tapasztalatból írtam ezeket a sorokat.
2013. okt. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én kijavítanám az előző hozzászólását annyival, hogy az elején biztosabb, ha nem puszta kézzel ütöd a falat, mert bármilyen óvatosan csinálod, maradandó károsodást tudsz okozni. Én személy szerint azt ajánlom, hogy tekerj a kezedre eleinte valamilyen rongyot (én személy szerint csihányzsákot használtam) és azzal püföld a falat. A mellsőfekvő esetén is az elején inkább ajánlatos egy durva szőnyeg vagy a puszta padló és csak utána kezdd kövön vagy keményebb tárgyakon csinálni.
2013. okt. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Persze ez az én saját véleményem (én is tapasztalatból írtam).
2013. okt. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Karcold be a kezed oszt sós víz 😉
2016. nov. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!