Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek a shotokan vagy a...

Szerintetek a shotokan vagy a kyokushin karate a jobb?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy az itthoni karate nagyrésze nem ér semmit,nem ez a kérdésem.A két stílus között ti melyiket tartjátok jobbnak és miért?

2014. jún. 14. 20:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Versenyszinten és élesben is inkább a kyot preferálom. Mestertől is függ de a kyosok feledzik a testüket és megtanulnak valamennyire kesztyű nélkül ütni és nincs ligth kontaktos bohóckodás.
2014. jún. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
igen a shoto kicsit finomabb technikásabb, de a kyoban legutóbbi tudásom szerint nincs versenyen fejre támadás. Ez meg eléggé életszerűtlen. De javítsatok ki ha megváltozott ez.
2014. jún. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen, fejre nem támadhatsz kézzel, csak lábbal (térddel is).
2014. jún. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kyo szervezettől függ a fejütés. Némelyikben van, máshol nincs. Lényegében majdnem ugyan az mindkettő, csak a küzdelmi része más nagyon. Egy Karate irányzatot sem szabad a budotól mentes küzdelmi részével azonosítani. De majd jön #u, és kifelyti mi a rossz bennük.
2014. jún. 15. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%

Kedves #4-es! A "kifelyti" szót pontos J-vel írják (kifejti)! Ezt igazán megtanulhattad volna már óvodás korod óta, na mindegy!

A tisztelt kérdező is beismerte, hogy a magyar karate oktatás színvonala a béka feneke alatt foglal helyet, de ő ennek ellenére mégis szeretne karatéra járni, így lebeszélni már nem tudom valami korrektebbül oktatott küzdősportra/harcművészetre! Ha már mindenképpen a karate mellett voksol, akkor én is a kyokushint ajánlanám inkább!

Ők valóban full kontakt sparringeket tolnak általában védőfelszerelés nélkül, így a testüket valamennyire hozzászoktatják a fájdalomhoz! Erősítenek és nyújtanak is, ha nem is sokat! Technikailag nem annyira képzett a támadás-védekezés rendszerük, mint mondjuk egy átlagos ökölvívónak vagy thai boxolónak, de valóban tartalmaz a kyokushin hasznos elemeket is!

Hiába mond akárki akármit, önvédelmi értéket nem sokat ad (maximum a magas fájdalomküszöb, de ennyi)! Nem ütnek fejre, egy elés utcai konfliktusban pedig puszta testütésekkel nem sokra mész egy agresszív sittes késes cigány ellen! Ezt megpróbálhatod fejrúgásokkal kompenzálni, hiszen ezt már tartalmazza a kyokushin, de egy igazi verekedésben nem érdemes derékvonal feletti rúgásokkal hősködni, ráadásul nem fejre mért rúgásokkal!

Összefoglalva: nem akarok megint a helyi karate huszárokkal összeugatni, nem szeretnék balhét! Nem javaslom senkinek a magyar karatét, de ha nincs más választás, akkor mindenképpen a kyokushint preferálom, hiszen annak azért vannak hasznos "dolgai"!



#USBORNE

2014. jún. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kedves #u! Mint már irtam, van fejütés, némely szervezetnél versenyen is. Persze kesztyűvel. Erősítés nyújtás van. Csak azt nem értem, ha valamihez nem értesz, akkor miért szólsz bele? Képzeld, van a kyoban földharc is! Hoppá mi? Netes fórumokon elfogadott dolog, aki elöbb kritizálja a másikat a hejesiras miatt, az már el is vesztette a vitát.
2014. jún. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Móninger Laci által vezetett veszprémi kyo jó. Lacit személyesen is ismerem, csak ajánlani tudom. Veszprémi tkd os okés, legalábbis jó hírűk van. Ha későbbre is gondolsz, valamelyik e kettő közül válaszál.
2014. jún. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29%

Akkor én vesztettem, de az nem "hejesírás", hanem HELYESÍRÁS, te analfabéta! Amúgy meg senkit nem érdekelsz, attól még az önvédelmi érték akkoris nulla! Próbálj meg az én környékemen te az utcán kyokushinnal érvényesülni: ha nem vagy eredeti japán nagymester, akkor megesznek vacsorára!

Egyébként most minek kell bemarni már megint? Miért kell már megint provokálni és vitát szítani? Nem látod, ha nincs közöttünk komoly ellentét? Azért mert engem soha nem fog tudni senki meggyőzni az ilyen stílusok legyőzhetetlen elveiről, még én is tudom olykor ajánlani őket! Ezesetben most a kyokushint, mert a sok baromság mellett sok hasznos dolog is társul! Ne veszekedjünk már! Fogadjuk el egymás különvéleményét: én továbbra is igyekszem mindenkit lebeszélni a kamuról és a rossz útról, te pedig továbbra is a karatét fogod (többek között) javasolni, hiszen szerinted az a nyerő! Na, ennyi, mindenki csinálja tovább a saját maga munkásságát-hadjáratát és ne próbálj meg mindig belém állni, mert unalmas!



#USBORNE

2014. jún. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg kedves #u ha valamivel megbántottalak. Én csak a fütty síp síp fütty válaszaddal nem értek egyért. Állításod szerint ketrecezel. Fiatal koromban, az mma őskorában, amikor még nem mma volt a neve, én is voltam no nem ketrecben, ringben, de hasonló szabályok közt. Mégsem írok a ketrechez semmit, mert nem értek hozzá. Azt szoktam mindenhol mondani, mindegy a fiatal mit tanul, mit űz, egy a lényeg, mozog és nem tesped otthon. Ráadásul önvédelem terén előnyben van azokkal szemben akik semmit nem csinálnak, legyen az álló, földharc, modern vagy tradicionális. Tudod a sport csak egy bizonyos életkorig lehetséges sajnos. Ha kiöregednek, akkor a legtöbbjüknek vége a sport. Budoval nem igy van. Sport és budo közt hatalmas különbség van, nem szabad párhuzamot vonni a kettő közé. Hidd el, idehaza is van normálisan oktatott Karate. Nem is kevés. ha belegondolsz, a telepen ha beléd kötnek, mit tudsz egy galeri ellen tenni a futáson kívül a ketreces tudásoddal? Egyikel foglalkozol, másik nyolc meg már tarkón is vág. Ezért tartom kyos létemre jónak a kravot meg a defendo hasonlót. Régebben egy kenpo danvizsga ugy nézett ki, hogy többen mentek full kontaktal a vizsgázóra. Ezt onnan tudom, katonaság idő alatt azt is űztem és kyos múltam miatt beálitottak a többi közé. Szóval Mindegyik okés, csak csináljni kell. Ne s tradicionális harcművészetről beszéld le a kérdezőket, hanem inkább bátorisd őket.
2014. jún. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Vicces videó, de ettől függetlenül jól bemutatja, mi a különbség a sport és az önvédelem közt. http://www.youtube.com/watch?v=s2hacqLx82M
2014. jún. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!