Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek a shotokan vagy a...

Szerintetek a shotokan vagy a kyokushin karate a jobb?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy az itthoni karate nagyrésze nem ér semmit,nem ez a kérdésem.A két stílus között ti melyiket tartjátok jobbnak és miért?

2014. jún. 14. 20:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
21%

Abban igazad van, hogy a ketrecharcosok legnagyobb része idősebb korára teljesen kiégett, hiszen az agyát tulajdonképpen pépesre püfölték! A budoval el tudom képzelni, hogy nem így van!

Sajnos eddig nem igazán láttak olyan karate egyesületet hazánkban, aminek a színvonala megütné a mércét, de lehet hogy keveset láttam és tévedek! Remélem, hogy így van és valóban sok korrekt karare klub létezik belföldön!

Abban viszont kérlek érts velem egyet és segíts nekem letéríteni az embereket a hazug útról, hiszen a krav magás-wing tsunos edzések nem tanítják meg, hogy ha a telepen rád mennek nyolcan, akkor mit kell tenni! Az ilyen tréningek csak kamut tanítanak, bűvészkedést és legombolják a pénzed! Hidd el nekem, hogy így van! A való világban az ilyen krav maga-ninjutsu parasztvakítások nem működnek! Ezek csak átverik a befolyásolható embereket! Sokkal többet ér egy éles verekedésben a ketrecharc, box, birkózás, de még a karate is, mint az ilyen marketing stílusok! Ne hagyd, hogy becsapják a hiszékeny személyeket a hamis reklámszövegeikkel az ilyen kamu stílusok! Segíts "megmenteni az embereket felesleges veszekedés helyett"!

Én pedig megígérem, hogy jóféle karate egyesületeket fogok ajánlani azoknak, akik fogékonyak rá! De azt ne kérd tőlem, hogy ha valamivel nem értek egyet, akkor meg tudsz győzni vagy rám tudsz beszélni, ugyanis én nem ilyen alkat vagyok!



#USBORNE

2014. jún. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Jól tanított krav szerintem nagyon jó utcára. Annyira azért nem ismerem. Viszont, szép idegen szóval, sparingoltam, nem is egyszer wt-és srácokkal. Szinte emberi ésszel felfoghatatlan helyzetből tudtak tisztán megütni, megrúgni. Egy törött bordám a tanú rá, hogy még erő is van benne. Viszont gerincsérv miatt, földharcot hosszú idő óta kihagytam.
2014. jún. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
21%

Igen, a jól oktatott VALÓDI krav maga ténylegesen jó LEHETNE utcára, de kétlem, hogy ilyen volna hazánkban! Hiába mondják, hogy ilyen-olyan jó edző, aki megtanít minden legyőzhetetlen önvédelmi technikát, ezt csak a nai emberek gondolják így, akik bevették a krav maga kamu marketingjét!

Egyébként nem akarlak megsérteni, de a wing tsunos egy igazi kemény sparring során teljesen "bénák"! Szinte egyetlen helyzetből sem tudnak kiszabadulni és visszaütni (ha viszont igen, akkor te nem a Leung Ting féle parasztvakító wing tsunosokkal kumitéztál, hanem valami IGAZIVAL)! Engem érdekes módon egy wing tsun mester sem tudott megsebezni, pedig én csak egy "ketrecbohóc" vagyok! Ha kellő technikákat alkalmazol, akkor a wing tsunos nagymenők esélytelenek ellened egy randori során! Ráadásul nekik semmi tapasztalatuk nincs reális bunyó terén, hiszen az ő hazug edzésükön a sparring ismeretlen fogalom!



#USBORNE

2014. jún. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Singham ***** válasza:

Már még egy baromsággal felérő téveszme kering itt a GYIK-en? Elsőnek az, hogy Brazilia gettóit Capoeirasok uralják, most ez a ,,a küzdősportolók vénségükre meghülyülnek, nem tudják tovább folytatni, stb". Most komolyan melyik pihent agyú találja ki ezeket? Könyörgöm, ne süllyedjünk már le az Ezotéria szintjére.

Egy küzdősportoló elmúlik 40 éves és nem tud már versenyezni? Akkor nem versenyezik, hanem hobbiként folytatja tovább az edzést. Ja, hogy sokaknak olyan alacsony az értelmi szintje, hogy szerinte sportolni pusztán versenyszerűen lehet. Nyugodtan meg lehet sértődni, hisztizni, toporzékolni, lepontozni, de már baromi unalmas, hogy sokan itt ilyen hülyeségeket kitalálnak és minden kérdéshez leírják, még, ha az nem is kapcsolódik hozzá (vagy, ha nem ez megy, akkor szerencsétlen Usborne fikázzák).

Kérdező: Kyot válaszd inkább. Shotokan is jó lenne elméletileg, azonban ők már nagyon rámentek a ,,pontozós versenyekre". Ez az, amikor a verseny lényege, hogy megérintsd az ellenfeledet, találatot vigyél be, ezáltal pontot szerzel. Minden találat után szétválaszt titeket a bíró. Kyonál full contact van, így az kicsivel jobb.

Elméletben a két stílus között viszont annyi a különbség, hogy a Shotokan próbálja egy támadással lezárni a harcot, a Kyosok meg nem csak egy támadással. Döntsd el, hogy számodra melyik a szimpatikusabb.

2014. jún. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!