Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Pusztakezes harcmodort szeretn...

Pusztakezes harcmodort szeretnék tanulni (mindenképpen valami kínai gyökérrel rendelkezőt) de lehetőség szerint olyat, amivel fel vehetem a versenyt másokkal szemben is, persze elsősorban utcára használnám?

Figyelt kérdés

Hung Gar

Jeet Kune Do


Vagy valami más lenen az ideális erre?

Lehetőség szerint olyat tanulnék ami a boksszal is felveszi a versenyt. A Hung Gar-ról hallottam hogy elég kemény és talán a mai Kung-Fu irányzatokkal szemben ez az ami megmaradt jónak.


2015. máj. 19. 11:15
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Jó dolog a faszméregetés, hogy kinek van igaza kinek nincs, de a lényeg az hogy én egy olyan dolgot szeretnék amiben vannak kemény rúgások és ütése is. Tehát kb valami olyat akarok magamnak mint amilyen Bruce Lee stílusa. Amibe vannak ütések is, rúgások is, földre vitelek is.


Bruce Lee ezeket tanulmányozta:

- Wing Chun

- Ökölvívás

- Muay Thai vagy Savate?

- Judo


Tehát mondhatni hogy fele-fele arányban vannak a keleti és a nyugati módszerek. Így talán az lenne a legjobb ha pár évig az egyikre járnék, aztán váltanék a másikra és akkor "összetákolnám" a saját Jeet Kune Do-mat?

2015. máj. 20. 09:10
 22/28 anonim ***** válasza:

Ja, ha valahol rosszul tanulnak mozogni (ütni, technikázni) az valóban szar lesz és az is marad.


Csakhogy az okinawai karatésokkal és a shaolin kungfusukkal (akiknek nagyon eltérő mozgásuk van, tehát nem lehet 1 kalap alá venni az összes shaolini kungfu stílust) még nem zárták le a keleti harcművészeteket, nem is jellemezték azokat.


Ha meg normális stílust normálisan megtanítanak, gyakorolnak akkor az jó is lesz. Én arra akartam célozni, hogy aki komplexebb mozgásra is képes, az valószínűleg olyan ütést is kivitelezhet mint a boxolók. Ennyi.


Kérdező, te meg semmi újra nem vágysz. Akár tudatosan akár nem, mindenki a saját stílusát rakja össze. Tanul valamit és azt a saját stílusában kivitelezi. Talán a nagyon merev stílusokban mint a karatéban ez nem így működik, de egyébként ez az életszerű.


Járj jó edzésekre, fejleszd magad. Mindegy hogy küzdősportolni mész vagy harcművészetet tanulsz, amit tanulsz azt jó edző oktassa, hogy fejlődj és ne visszafejlődj. Bármit meg lehet tanulni és be lehet gyakorolni harcművészet edzésen és küzdősporton is. Ha meg csak küzdősport edzésen tudsz normálisan gyakorolni valamit, mondjuk full contact testharcot, akkor menj el judo vagy birkózó edzésre. Amire lehetőséged van, abból válaszd ki azt ami a legjobb neked (lehet valakinek az a szempont hogy jól érezze magát, lehet az, hogy erősödjön, ügyesedjen, fejlődjön).


Jól rúgnak a taekwondósok, savate-osok, de a thai boxosok is igen kemény alap rágásokat tanulnak és gyakorolnak.

De ugyan így nagyon keményeket rúgnak a taichisok is, már ha olyan az edző hogy gyakoroltat rúgásokat, meg maga is ért hozzá és nem csak névleg edző.

2015. máj. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

"Így talán az lenne a legjobb ha pár évig az egyikre járnék, aztán váltanék a másikra és akkor "összetákolnám" a saját Jeet Kune Do-mat?"


Ez a gondolat önmagában nem rossz egyébként. Egy stílus nem elég ahhoz, hogy valaki jól tudjon küzdeni, még akkor sem elég, ha az az adott stílus komplex.

Meg akarsz tanulni jól ütni?

- ökölvívás, savate

Meg akarsz tanulni jól rúgni?

- Itf taekwondo, savate, capoeira, muay thai

Meg akarod tanulni a földreviteleket és a földharcot?

- birkózás, judo, brazil jiu-jitsu, sambo


Tessék választék az van azért.

2015. máj. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

"Meg akarsz tanulni jól ütni?

- ökölvívás, savate

Meg akarsz tanulni jól rúgni?

- Itf taekwondo, savate, capoeira, muay thai

Meg akarod tanulni a földreviteleket és a földharcot?

- birkózás, judo, brazil jiu-jitsu, sambo"



Az a baj a világgal, hogy dolgozni is kell.

Szóval ha ott van a meló akkor az embernek nem biztos, hogy van ideje 3 féle helyre menni edzésre. Így talán az a legkézenfekvőbb ha az ütést és a rúgást egy helyen tanulja az ember (Savate). De nem tudom, hogy a Savate-sokk ütnek e olyan jól mint a bokszolók. De ha igen akkor nyilván ez lenen a jó választás. A birkóhoz túl koros vagyok (26 éves). Nekem a Judo jutott eszembe. Mivel a Judo a Ju-Jutsu-ból alakult ki így a Judo a jobb úgy hallottam, mert a Jutsu-ban is rengeteg filozófiai dolog van. A Sambo nem tudom mi, de ha jobb mint a Judo és hatásos na meg persze brutális technikák vannak benne akkor egyértelműen az lenne az ideálisabb. Persze az se utolsó ha az európai vívásba is belekóstolnék, mert ahogy nézem Bruce Lee mozgásalapja is az volt vagy pedig a vívó mozgás egy kis Savate-s pattogó ugrálással. :DD

2015. máj. 21. 10:22
 25/28 anonim ***** válasza:

Formálisan mindegy hogy 1 helyen tanulsz ütéstechnikát és rúgást, vagy külön edzéseken.

Az idődet kell befektetned az edzésbe hogy tanulj, fejlődj, gyakorolj. Ha egy délutánt rááldozol gyakorlásra, akkor rááldoztad. Mindegy, hogy heti 4 délutánt savate-ozol ahol ütni és rúgni is tanulsz, vagy heti 2 box + heti 2 valami rúgás.


Viszont más szempontokból igen, egyszerűbb kevesebbféle edzésre járni, persze.

2015. máj. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ha már kungfut szeretnél tanulni, akkor Hung Gar Kuen kungfu. Pesten is oktatják ---> itt: [link]


Itt megtanulnál ütni rúgni, ha ez mellé akarsz még valami földharcot is akkor ott a BJJ. De hung gar mellett bokszolhatsz is. Bár a Hung gar főleg ütéseket használ, akkor ez mellett taekwondót is tanulhatsz.


Ha pedig nagyon a kungfu irányba akarsz elmenni. Akkor csinálj egy külső kungfut (pl: hung gar) + mellé egy belső kungfut. Belső kungfuk közül a Xing Yi az igen jó!

Szintén oktatják Pesten, itt:

[link]

2015. máj. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Újpesten a Hunggarosok edzésén voltam, fölöttünk edzenek, teljesen szimpatikus volt az edző.


A linkelt xingyi edzésen meg NINCS verekedés, ha valaki véletlenül nem olvasta a weblapon. :D Fontos infó :)

2015. máj. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
* nem újpest mert 13. ker.
2015. máj. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!