Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik küzdősportot lenne...

Melyik küzdősportot lenne érdemes elkezdenem?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok,167 centi (de nég biztos növök) 71 kiló(de még sokat akarok hízni).

Heti háromszor járok kondiba.Erőemelő jellegű edzést végzek.Régebben 2 évet karatéztam illetve kb.fél évig jártam heti 1szer bokszolni.Azt az utazás miatt nem tudtam rendesen megoldani.De most lesz lehetőségem küzdősportra járni.A boksz,a kickbox és a birkózás,ami tetszik.Meg van még MMA.

Melyiket lenne érdemes elkezdenem?Hobbiszinten csinálnám.A kondi lenne az első,erőemelésben szeretnék versenyre is menni.

A bokszhoz van tehetségem,de szerintem a magasságom nem előnyős hozzá.Rövid a karom.Nagy súlycsoportban ez nem lenne előnyos.Az MMA tetszik a legjobban,de nem tudom,érdemes lenne e belevágni minimális küzdősport múlttal



2016. ápr. 17. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Én sokat kipróbáltam a kickboxot ajánlanám de alacsony testalkat nem tudom akadályozná e. A mi egyesuletunkbe is vannak alacsonyak. De ha az mma tetszik csináld azt! Csak abban lehetsz jo amit szeretsz csinálni. Le kell menni az edzésre, minnél többre és aztán választasz. De azért harművészetek terén is körülnézhetsz. Azok a legkeményebbek ha az ember tudja használni pl.: Judo, hapkido(!) vagy akármelyik jitsu (az mma is a brazil nitsun alapszik) sok sikert a te utad (sportod) megtalálásához!:)
2016. ápr. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Brazil jitsun*
2016. ápr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát az erőemelés meg a küzdősport annyira nem szokott jó párosítás lenni.

MMA-t az elején felejtsd el, ahhoz kell egy alap, akkor tudnak rád normálisan építeni. Később lehet róla szó, de akkor meg az erőemeléssel kell felhagynod, ha normálisan akarsz edzeni, mert nem fog összeférni az időddel. Ugyanis sokszor külön kell az állóharcra, külön a földharcra gyakorolnod. Ez meg nem férne össze az erőemeléssel.

Felsoroltak közül a birkózás lenne a legjobb, de elmúltál már 18 éves, így már nem foglalkoznának veled nagyon egyik klubnál se (nagyon max 14 éves korig vállalnak kezdőket a Judoban és a birkózásban). Emiatt máris kettő marad: a boksz meg a kick boksz. A kettő közül meg az dönt, hogy csak ütni szeretnél vagy rúgni is.

2016. ápr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Menj el mmra nyugodtan ha az tetszikba legjobban. Ha nem akarsz versenyezni akkor tökmimdegy hogy mennyi előképzettséged van.
2016. ápr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!