Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik küzdősportot/harcművész...

Melyik küzdősportot/harcművészetet érdemes választanom?

Figyelt kérdés

Van boksz,birkózás,grappling és kyokushin karate.

A birkózáshoz lehet kicsit őreg vagyok.Az edzó szerint hobbiszinten csinálhatom,bár nem tudom,hogy akkor a 10 évesekkel kellene e edzenem vagy a saját korosztályommal,mert azok már nem kezdők.Bokszolni jártam egy ideig,tehetséges voltam benne,csak nem volt lehetőségem hosszútávon csinálni.Kb.fél évig csináltam.A boksz az jó lenne,viszont úgy látom,hogy a birkózás hatékonyabb.Legalábbis amit láttam videókat,ott a birkózó mindig megverte a bokszolót.Ha a birkózó megfogja,onnantól a bokszolónak vége.Ezért inkább ez felé hajlanék.Csak kicsit öreg vagyok a birkóhoz,ezért jött be a képbe a grappling.Csak nem tudom,hogy ez van e olyan jó,mint a birkózás.Ez inkább földharc,de ez is meg tudja fogni,földre tudja vinni az embert(Pl.egy bokszolót)?Nekem ez gyengébbnek tűnik.Vagy van még a kyo karate.Ez azért is lenne jó,mert ebben vannak még ilyen őnvédelmi elemek is.Régebben 2 évig shotokan karatéztam,de nem tetszett,mert sokat katáztumk,csak a levegót csapkodtuk,meg az egész mozgásformája nagyon kényelmetlen volt.Viszont a kyo talán más.Csak nem tudom,hogy van e olyan hatékony,mint a boksz.Meg én nem akarok firmagyakorlatozni.

Meg esetleg van még thai boksz,bjj,judo



2016. máj. 18. 13:17
1 2
 11/12 aikiboxer ***** válasza:

Kétfajta harcos van, a striker meg a grappler.


Van, akinek az ökölharc jön be, van akinek a testharc.


Mi ezt nem tudjuk eldönteni helyetted. Próbáld ki a kyo kivételével a többit, és ahol a legjobban érzed magad, jó a társaság, jó az edzés, élvezed, azt válaszd.

2016. máj. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Így elnézve a zalaegerszegi birkózóklubot nem az a "csak élversenyzőkből állunk" típusú klub.

Úgyhogy mindenképp menj le megnézni.

2016. máj. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!