Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Muay thai vagy wing tsun kung...

Muay thai vagy wing tsun kung fu a hasznosabb önvédelemre?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék valamilyen harcművészetre/küzdősportra járni, de nem tudom melyik lenne a jobb.

17/L



2017. jún. 13. 16:26
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
31%

Sincere

A Wing Tsun és a Wing Tzun nem ugyan az és, ha neked nem vált be és tehetségtelen vagy hozzá, azért ne a stílust hibáztasd. Én magam vertem meg boxolót és csak akkor voltam igazán hatásos amikor a láncütést csináltam. Milyen érdekes? Ezek szerint mégis csak jó valamire. Abba meg inkább ne is beszéljünk, hogy Leung Ting maga nyert versenyeket, igen amcsi boxolók, meg kick boxolók ellen.

Ezt már egy korábbi megnyilvánulásod alá is írtam, ha jól emlékszem, ha nem lenne jó, nem csinálnák annyian.

Mellesleg valljuk be, hogy egy kung fu stílust ennyire lenézni és ignorálni annak minden megvédőjét, több mint aggasztó.

2018. febr. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
Dr.goat,te megrogzotten idegesitesz,meg a GYK-s tudatlan idiotak(tisztelet a kivetelnek persze) kozul is kiemelkedsz,annyira latvanyosan nem ertesz a temahoz...a wing tsun is egy sz*r,meg te is az vagy,arrol nem is beszelve,hogy te valoszinuleg meg egy 12 eves gyereket sem tudnal elverni,nem hogy egy boxolot utcan..de nem is idegesitem magam tovabb,viszlát!
2018. febr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 palilaci ***** válasza:
Hol verte el a csing csunggal a boxolokat? Valami felvetel esetleg cikk nincs errol?
2018. febr. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
Dehogy verte ő el az ökölvívót . Maximum legvadabb álmaiban történt meg ez az eset . Pláne nem a csőlátást kialakító láncütéssel lehetetlen egy boxolót leredukálni .
2018. febr. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
0%

Sincere

Már nem azért, de nem ismersz, nem tudod mire vagyok képes, én se ismerlek téged. Az, hogy egy tök idegen embert leszarozol, csak azért, mert egy ellentétes áláspontot képvisel, nem inteligens emberre vall.

Azt, hogy azt a boxolót megvertem nem tudom bizonyítani, nem is szükséges.

Azt nem támasztottad alá érvekkel, hogy miért nem értenék a témához.

És csak magamat tudom ismételni: Ha a Wing Tsun rossz lenne nem csinálnák annyian. És ez a többi gyűlködőnek is szól: nem egészséges egy harcművészetet ennyire utálni, megvetni és a védőit hülyének nézni, csak mert szeretik, hasznosnak találják és zavarja őket, hogy bántanak egy egyébként hatásos stílust.

2018. febr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 palilaci ***** válasza:
Attol meg hogy valamit sokan csinalnak, nem lesz jo. Ennek a fajta csing csungnak kb itthon van "neve". Ott van a zipota. Hallottal mar rola? Olyan mint a savate, csak van benne egy kis birkozas es kesharc. Baszk eredetu harcmuveszet, fullkontaktos es az USAban lehet tanulni egy dojoban plusz Spanyolorszagban nehany helyen. Szerintem egy olyan ember aki boxtechnikakat hasznal es cipoorral lerugja az ellenfele majat-orrat, ha kell foldhoz is vagja, de ha kest rant, akkor is tud mit kezdeni vele mert gyakorolta full kontakt sparringokon nem pedig nevetseges paros es formagyakorlatokon eletszerutlen, termeszetellenes technikakkal cseszte el az ideje nagy reszet mint pl pont a csing csungosok, akkor az nehogy mar ne legyen hatasosabb, jobb kuzdelmi forma mint a nagy Maday mokus es varazslokepzo fogyateka.
2018. febr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
Zipotát , Spanyolban , Texasban és Franciában tanítanak de ott sem mindenütt . Ez az egyik legritkább harcművészet . Annyival kiegészíteném hogy botharcot is tanít. És most ismét Dr.goat-hoz . Írva volt hogy miért csinálják annyian a wing tsun-t . Oké akadnak szép számmal követői , na de milyenek is ők ? Elkényeztetett kis mama szeme fényei kiket bátran nevezhetnénk " sznoboknak" Tulajdonságaik közé tartozik hogy nemigazán bírják a strapát , ezért alélnak el Máday papa marketing dumájától , miszerint egy csepp izzadság nélkül is világverő kung fu istenek lehetnek akik bárkit játszi könnyedséggel a földbe döngölnek .
2018. márc. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
Ja és nem vagyok Sincere .
2018. márc. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:

A Wing Tsun nagyon is tud életszerű lenni, arról nem tehet, hogy szar mesterhez jártatok kb. három hónapot és türelmetlenek voltatok. Normális mesternél van szabadharc és nem egyből, mert nem akarja senki, hogy már az elején szétverjék egymást. A Wing Tsunosok között vannak sznobok, de ugyanúgy ahol máshol is. Boxolók között például rengeteg primitív emmber van, de nem mind az. Éy azt kijelenteni, hogy aki Wing Tsunozik az sznob, nem egy inteligens megnyílvánulás. És az előzőhöz visszatérve:

Én 2 évet jártam Goju ryu karatéra. 2 évet vesztegettem el, nem azért mert rossz lenne a stílus, hanem azért, mert nem az én testalkatomhoz való és nem tudok azonosulni a szellemiségével. Mind ezek ellenére nem mondom azt, hogy szar, csupán azért, mert nekem nem jött be.

Próbáljatok nyitottabbak lenni és adni más véleményére!

Kedves Macbeth!

Tudom, hogy te Macbeth vagy, csak az a helyzet, hogy elsősorban nem hozzád szóltam az előző válaszomnál.

Nekem bevált, nektek nem ezért nem a Wing Tsun a hibás, nem is ti. Ha pedig úgy hurrogjátok le, hogy ki se próbáltátok, akkor nagyon primitívek lehettek.

2018. márc. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
Ki van próbálva .
2018. márc. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!