Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Muay thai vagy wing tsun kung...

Muay thai vagy wing tsun kung fu a hasznosabb önvédelemre?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék valamilyen harcművészetre/küzdősportra járni, de nem tudom melyik lenne a jobb.

17/L



2017. jún. 13. 16:26
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:

Ennek örülök. Nem baj, hogy nem ment, a box ha jól következtetek az irományaidból minden bizonnyal be jön neked. Csináld örömmel és hagyd a Wing Tsunt!

Sok sikert tovább akármiben! :D

2018. márc. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
68%

Dr.Kecske..kicsit vissza kellene venned az arcodból, és le kellene venni a wing tsun fanboy-szemüveget, és kevesebb Ip Man filmet kellene nézni. Rengeteg edzésen, számos dokumentum filmben, de még az MMA-ban is számtalan alkalommal be lett bizonyítva, hogy a wing tsun hatástalan. Bruce Lee is hatástalannak tartotta. Leung Ting-et pedig Kínában egy utolsó kókler csalónak tartják. Leung "mester" SOHA nem harcolt amerikai bokszolók és kickboxolók ellen, ilyen hazugságokat ne írjál ostoba kölyök! Leung Ting csak a SAJÁT MAGA ÁLTAL RENDEZETT wing tsun versenyeken vett részt és "győzött".


Igen a Wing Tzun és a Wing Tsun nem ugyanaz, a Tzun azért életszerűbb valamivel.


Mellesleg ha ismernéd egy picit a kínai történelmet, a nagy háborúkban számos kungfu irányzatot használtak a katonák kiképzésére, wing chunról/tsunról érdekes nincsen feljegyzés.

Az 1800-as évektől kezdve írásosan dokumentáltak több ezer kihívásos kungfu viadalt. Érdekes... a mókusbox soha sem nyert. :) Holott az dokumentálva van, hogy wing chunosok is vettek részt ilyenen. El lehet képzelni, hogy mennyire lehet hatékony. Más kungfu irányzatok ellen is hatástalan. De Te egy bokszolót elvertél vele. Aha....hogyne kicsi fiam. Melyik pizsamádban álmodtad ezt? :D

Maximum olyan "bokszolót" vertél el, aki élete második boksz edzésén vett részt.


Még a youtube is tele van olyan sparring videókkal hogy " xy-stílus vs. wing tsun". A mókusboxolók mindig felsülnek a tudományukkal.


Máday papa kiépített egy wing tsun iskola-hálózatot az országban, elszed egy csomó pénzt és nem ad semmi hasznos tudást. Nem is tudna, mert ő sem tud semmit a harcról. Akármelyik város átlagos box/kickbox/muay thai edzője elverné könnyen.

És ne írj olyanokat, hogy rosszak voltak az edzőink, mert a te "jó" edződet is akármelyik 3-4 éve bokszoló kis Pista is agyon verné 2 perc alatt. Az oxigénkékítés és az éles bunyó között van ám különbség. A kicsit gyorsabb tempójú tapadókezes páros gyakorlatok azok nem sparringok, akkor sem ha néha-néha eltaláljátok egymást.

Az a baj, hogy az írásaidból lehet látni, hogy magához a wing tsunhoz annyit értesz, mint tyók az ABC-hez. Ezen röhög itt ám sok másik válaszoló. Még SűrítettGyökérkefe sem tartja a wing tsunt a legjobb stílusnak (igaz ő más kungfu stílusokba van belebuzulva). Te még nála is butább vagy.


Te 10 év múlva sem fogsz egy wing tsunnal megagyalni egy 2-3 éve bokszoló emberkét. És ez nem vélemény, hanem szimplán tény. Igen is vannak erősebb és gyengébb harci irányzatok. A wing tsunnak életszerűtlen, logikátlan és irreális mozgásrendszere van. Megjegyzem párhuzamosan gyakoroltam anno ökölvívást és wing tzun-t egyszerre. (A wing tzunban - a wing tsunnal ellentétben -található pár olyan technika ami a bokszból lett átvéve)

A wing tsílusok nem működnek igazán, ennyi. Ez nem egyedül az én tapasztalatom, hanem sok más embernek. Nem kettőnek, nem háromnak, hanem több száznak. Ők jelenleg otthagyták a stílust és helyette NORMÁLIS küzdősportot tanulnak/gyakorolnak. Szerinted ők mindannyian tehetségtelenek és bánák voltak a mókusboxhoz és csak TE vagy zseni ehhez? Ne ne... ugye ezt nem gondolod komolyan. Nem is tudom kinek primitív a gondolkodása. Lassan 20 éve foglalkozok a témával, ne akarj Te engemet kioktatni, mert az anyád a szüzességét sem veszítette még el, mikor én már külföldön edzésekre jártam.

Hallgass, hogy bölcs maradhass.

2018. márc. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve, hogy a wing tsunban előre meg lehet vásárolni jó pénzért a mesterfokozatokat. Ráadásul 2-4 év alatt lesznek ebben a stílusban 1-2. fokozatú mesterek sokan. Manapság a sarki lángossütőnek is van már minimum 2. mesterfokozata. 1-es és 2-es instruktorfokozatuk van olyan 150 centis 45 kg-os bölcsészlányoknak akiket a szél is elfúj. Szerinted az ilyenek biztos meg tudják magukat védeni egy 90 kg-os kancigány ellen? XDDDDDDD


A vicc az, hogy még kint kínában sem lehet ennyi idő alatt ilyen fokozatokat elérni. Ám Máday papánál igen. A huszárszablyavívással felspékelt mókusököl hatalmas tudást ad az önvédelem terén. Egy rosszul kivitelezett combos elől sem tudnak kitérni, nem hogy bokszolót legyőzni.


Dr. Goat válaszaival nem kell foglalkozni. Először azt hittem, hogy Levegő az másik nickkel, de nem. Ő rosszabb.

2018. márc. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:

Aki teljesen elutasító annak már nincs is mit bizonygatnom.

Mellesleg kínában azért nem képezték a Wing Tsunt, mert egy családban tanították jó sokáig.

Attól még, hogy megvédem a Wing Tsunt az nem azt jelenti, hogy csak azt tartanám jónak, egy stílust sem fikáztam le.

Száznak nem ment a Wing Tsun, ezernek igen.

Ahogy Sűrített Levegő is mondta: Addig jó amíg el vannak terjedve ezek a tévhitek.

A vitát lezártam, sziasztok.

2018. márc. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:

"Addig jó amíg el vannak terjedve ezek a tévhitek. "


Ezek nem tévhitek, hanem tények, több száz ember tapasztalata alapján! Sűrített kölyök pedig röpke két éve wing tsunozik, ő még a wing tsun rendszeren belül sem számít tapasztaltnak. Vannak olyanok akik nála lényegesen régebbóta foglalkoznak mókusboxszal, és még azok sem mondják hatékonynak, főleg miután átmentek másik harci irányzatot gyakorolni. Tudod, akik többféle stílust kipróbáltak azoknak nagyobb a látókörük és a tapasztalatuk. Neked Goat, semmi tapasztalatod nincsen, ez látszik is az írásaidon. Ugyanis SEMMI konkrét logikai cáfolást sem tudsz írni, hogy miért jó szerinted a wing tsun. Ellenben okoskodsz, és sértődötten olyanokat írsz, amik totál nem fedik a valóságot.


Az pedig nyílt titok, sőt nem is titok, hanem szimpla tény, hogy itthon a Máday által képviselt Leung Ting-féle wing tsun - hálózat iskoláiban jó pénzért árusítanak mesterfokozatokat. Ha szépen befizeted a lóvét és eljársz a méregdrága szemináriumokra, akkor automatikusan kapsz valamilyen oktatói fokozatot. Haverom is két év utám már instruktor volt, maga a Máday-nál "vizsgázott". Aztán lejött párszor oda edzeni, ahová én szoktam thai boxra járni. A kezdők, akik 2-3 hónapja járnak le hozzánk is edzeni, lazán elverik őt. Szegényem ott tudta meg, hogy mi az, hogy full contact sparring. Úgy szét lett rúgva a combja, hogy sántikált két napig. Na akkor hol volt az a híres láncütés, kérdem én? Hmm??!! Ja nyilván szar az edzője, csak a Te edződ jó Goat. XDDDDDD

Haverom már nem is tudom hányadik éve - azt hiszem 6. vagy 7. éve - tolja a wing tsunt. De még mindig elverik őt thai edzésen a kezdők. :) Kicsit gyorsabb a keze, de ennyi. Kraft az nincsen benne. Pedig wing tsun mellett kettlebellezik is. Még ő is felismerte - pedig már 3. mesterfokozatú - hogy thai boxon jobban megtanul bunyózni. A tapasztaltabb thai boxolók CSAK KÉZZEL is leverik őt, holott a muay thaiosok kéztechnikája messze nem olyan jó, mint az ökölvívóké.


Ezért ne is írj olyanokat, hogy te mókusboxszal elvertél egy ökölvívót, mert aki ért a témához, az úgy is tudja, hogy full kamu. Hazug embert hamar utolérik, mint a sánta kutyát. Nem vagyok annyira tapasztalt küzdősportok területén, mint Sincere, Rozsda, Honvéd vagy Korbács, de azért van 4 évnyi északi sáska kungfu, 1 évnyi wing CHUN (a William Cheung-féle), 2 évnyi kyokushinkai karate és 4 évnyi shito ryu karate múltam. Már nem űzök ilyen karatés és kungfus vackokat mert tudom, egyik sem ér semmit. Azóta 5 éve thai boxolok és mellette másfél éve defendozok. Ezek érnek is valamit. 1 év thai boxtól sokkal többet fejlődtem, mint az összes karatén és kungfun együttvéve. Ezerszer bánom már, hogy akkor elcsesztem ennyi évet karatéjozásra és kungfura. Az északi sáska magasabb szinten annyit ér, mint egy jó közepes szintű kickbox, vagy akár savate. Igen ám de ehhez, nagyon sok év kell. Az idő alatt savateból vagy muay thaiból el lehet érni kis híján a profi szintet is. Nem éri meg kungfut és főleg karatét tanulni, főleg itt Magyarországon.

2018. márc. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:

Gondold csak azt.

Mint már mondtam a vitát lezártam.

Inteligens ember nem fogja folytatni.

2018. márc. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:

"Inteligens ember nem fogja folytatni."


Inteligens ember nem is fog akkorát hazudni mint egy ház .

2018. márc. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:

Ember, nagyon unatkozol, vagy mi van?

Ha már ennyire akarsz vitatkozni, akkor mennyél valami más kérdéshez, mert ez már kicsit unalmas.

2018. márc. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
Unatkozom - e ? Nem mondanám annak kecskegida . Nézzük így : Te állítasz egy hamubansült fszságot és próbálod itt félrevezetni a jónépet hogy mennyire egy kitűnő stílus a wing tsun . Én csupán annyit teszek hogy egálba hozom a mérleget . Hazugságot igazsággal támadok . És hogy melyik kérdéshez írok azt nem a Mekk mester fogja nekem megmondani .
2018. márc. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
61%
Én jártam WT-re, nem is kevés ideig. Közben karatéztam, amit mai napig űzök. Egyszer sparringeltem boxolóval (először én csak WT ő meg box), egy hét múlva is szédültem. A láncütésen nevetett, először próbált fedezékbe vonulni aztán már hagyta és inkább küldött egy jó horgot, vagy kimozdult. Ezután elégettem az addig szerzett szemináriumon kapott diplomáim és soha nem mentem vissza. Azóta Karate, box, birkózás. Ma már sokszor én verem el az illetőt :D!
2018. márc. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!