Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen önvédelmi sportot...

Milyen önvédelmi sportot ajánlotok lánynak?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, rendőrnek készülök és szeretnék valamilyen önvédelmi sportot tanulni.

Mik a lehetőségeim Nagykanizsán? Mire érdemes járnom, amit kb 4 év alatt megtanulhatok?

Előre is köszi a segítséget!



2017. aug. 17. 18:45
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Boxoltam kb másfél évet, az ütéseket így nagyjából tudom. Mindkettőt sajna nem tudom csinálni, mert sokszor egyidőben vannak az edzések.

Úgy gondolom fontosabb egy jó technika. Tudom, a boxban is van, de remélem értitek mire gondolok.

Köszi a válaszokat mégegyszer.

2017. aug. 20. 09:53
 12/26 anonim ***** válasza:
Keményíts támadó felületet, az is sokat számít! Levegő majd jobban kifejti.
2017. aug. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Rendőrként a jiu jitsu-val járnál a legjobban ill kempo-val . Ezek komplexebb stílusok tehát sok mindent tartalmaznak . Esetleg egy benézhetsz egy defendo edzésre is , ez önvédelmi rendszer de ha jól tudom akad benne néha sparring is a box ütéseit használva .
2017. aug. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. aug. 20. 12:31
 15/26 anonim ***** válasza:

Azért annyit hozzá tennék, hogy önvédelmi sport nem létezik. Ha sportolni szeretnél és emellett rendőri pályára készülsz a judo a legjobb választás. Nem tudom hogy itthon tervezel -e majd tanulni később, de mind az RTK-n mind az altiszteknél nagyon nagyon örülnek a judosoknak, pláne ha lány is az illető. Itthon egyre több hypeot kezd kapni, és a rendőröknek alapvetően ju jitsura épülő önvédelmi rendszeréhez is közel áll, gyakorlatilag a ju jitsu versenyzésre formált változata. Szerintem ebbe érdemes belekezdened. Viszonylag olcsó, jó eséllyel fogsz ki normális edzőt.


Ha önvédelem érdekel, arra rengeteg rengeteg rendszer és stílus van kitalálva, de azt a gondolatot, hogy te majd pusztakézzel meg fogod védeni magad felejtsd el. Semmilyen önvédelmi rendszer nem ad életbiztosítást pláne egy fiatal lánynak. A legtöbb amit tehetsz hogy fitten tartod magad, a mozgáskoordinációdat fejleszted (például a judoval :) ).

Az utcai konfliktuskezeléshez ott a krav maga, defendo, ju jitsu stb stb. Még magas szinten és a leghasznosabb amit ezektől kapsz az harckészség. Ergó nem fogsz leblokkolni ha megtámadnak és lesz lélekjelenléted torkon/szemenvágni a támadót majd lefújni paprika sprayel és elfutni.

Ha te dulakodni kezdesz egy nálad erősebb férfival, aki rablás céljából támadott meg (és hidd el éjszakai támadásoknál az esetek 90%ban nincs egyedül a támadó még ha elsőre úgy is látod, lassan 20 éves szakmai tapasztalattal állíthatom) a legtöbb amit tehetsz hogy egérutat keresel magadnak.



Noh, de hosszabbra sikeredett mint szántam lényeg a lényeg.

Ha rendőr pályára készülsz és sportot keresel ---->judo

ezt érdemes kiegészítened ha van időd egy ökölvívással, vagy ha az utcai önvédelem érdekel, egy krav magával vagy defendoval. (bár ezek elég drágák és sokszor az ember nem is kap használható tudást rögtön).


Emellett ajánlom Rory Miller: Konfliktus és erőszak c. könyvét. Roppant hasznos, portázó berkekben pedig kifejezetten kötelező olvasmánynak mondható :)

2017. aug. 21. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Hát a rendőröket nem tanítják meg bunyózni szóval tényleg nem árt a Judo+Box. 1 év többet ér ezekből mint a rendőri képzés.
2017. aug. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Honvéd te honnan szedsz ennyi okosságot ? 20 éves tapasztalattal a judo-t ajánlani ?


Meg ki beszélt itt éjszakai rablótámadásról ? A lány rendőrnek készül ahogy magad is olvashatod és ehhez keres megfelelő stílust .


Eliszkolni ? Persze ott feszít a testület egyenruhájában egy intézkedés során majd ha látja hogy nem egyedül van a személy aki ellen fel kell lépnie szól a társának hogy " He tipli mert nem egyedül vannak .

2017. aug. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy Honvéd kicsit összezavarodott a regénye közben, mert arról van szó, hogy a kérdező rendőr lesz és nem utcai önvédelemről, viszont teljes mértékben igaza van. Neked, kérdező, mint rendőrnek a legjobb a Judo lenne, vagy japán Jiu-Jutsu, de én már elmondtam a dolgokat. Amit itt ír valaki, hogy keményítsd ki magad, az rendben lenne, de úgyse fogod csinálni, mert azért keményen meg kell dolgozni, a táplálkozásba is bele kell szólni és nem 2 hónap alatt lesz kemény csontozatod. Illetve, mivel lány vagy, gondolom szeretnéd érezni, ha a barátod/párod simogat, namost ez feledzett és kiidegelt bőrrel nem működne. :D Szóval maradj csak lány ilyen téren, és tanulj meg tenyérrel, kézéllel ütni. Nem az ököl a legjobb, hidd el. ;) Júj, majd milyen hisztéria lesz itt most te, hogy ezt mondtam, hogy nem az ököl a legjobb. :D De ne foglalkozz velük, neked, mint lánynak igenis jobban ajánlott egy jó tenyeres ütés, vagy kalapács ütés, mint egy Boxoló egyenes, vagy horog. Én most, hogy Boxolok, azért látom a különbséget és érzem is, hogy a Kung-fu kéztartása ütés közben jobb a csuklónak, mint a Boxé. Az sem rossz, de annál könnyebben törik a kezed. Azt meg én nem tartom effektívnek, hogy a kezed árán védd meg magad. Oké, jobb, mintha bármi más történne, de most minek sérülj, ha egy tenyeres is elvégzi a dolgát? Szóval a lényeg: menj Judora, aztán tanulj meg valakitől jól tenyérrel ütni (nem nagy dolog, de azért gyakorolni kell), aztán ennyi így röviden. Persze tessék edzeni otthon, meg kéne sparring is, de azért mégsem komoly harcosnak készülsz, hanem rendőrnek, így ennyi elég lehet.
2017. aug. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Nézz meg egy rendőr intézkedés technikát. A 100%a ju jitsu. Ha rendőrként te nem lefogod hanem megütöd az alanyt akkor te azzal a nappal le is teheted a jelvényedet. Ha nagyon jó fejek akkor csak lefokoznak. Rendőri intézkedés során te nem okozhatsz 8 napon túl gyógyuló sérülést. És hiába támasztod alá 3 jogszabállyal majd a jogosságát mondjuk egy állonverésnek az ügyész annyit fog odabökni hogy finomabban is meg tudtad volna oldani és ennyi.

Ha figyelmesen elolvasod judot egyáltalán nem ajánlottam utcai helyzetek megoldására. A judot a rendőrséghez ajánlottam mert tudom hogy egy nagyon jó pont, csak úgy mint a ju jitsu. Csak a judosokat jobban szeretik mert őket jobban tudják versenyeztetni. Ha szétkokszolt harcos amazon vagy 15 év versenymúlttal magad mögött full contact küzdelemben akkor van esélyed megverni egy bünöző férfit. Amúgy csak a szerencse van melletted nőként ha rendőr vagy ha nem. Ha szolgálatban van meg alapból nem tehet kárt senkiben ergó értelmetlen thai boxot vagy kempot ajánlani mert úgysem használhatja.

2017. aug. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Honvéd!

Van egy edző társam aki rendőr, azt mondta hogy valami új módosítás miatt üthetnek is akár.


Levegő!

Elég ha az öklét keményíti fel, nem kell mindent.

Amúgy ököllel is üthet, ha megnézed az utcai bunyós videókat még az átlagembernek sem törik el a keze.

2017. aug. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!