Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen önvédelmi sportot...

Milyen önvédelmi sportot ajánlotok lánynak?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, rendőrnek készülök és szeretnék valamilyen önvédelmi sportot tanulni.

Mik a lehetőségeim Nagykanizsán? Mire érdemes járnom, amit kb 4 év alatt megtanulhatok?

Előre is köszi a segítséget!



2017. aug. 17. 18:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
29%

Mert az átlag ember nem tud ütni. Egy Boxolónál viszont alap dolog szinte, hogy törik a keze, ha valakinek beküld egyet. És egy profi Boxoló azért biztos jól tartja a kezét, de azért nem véletlenül nem ütnek úgy a valódi harcba készült Kung-fu stílusok, mint a Box. A Box csapott ütése az egyik legrosszabb ütési forma. Ereje van, gyors is, én nem azt vitatom, hogy nem aludnék be rögtön egy sallertól, de a profi Boxoló csuklója is törne, az biztos. Mehet táppénzre, meg lehet műteni is kell a kezét, mert valószínűleg elmozdulna a csont. Kinek kell? Helyette, tenyérrel, vagy kalapácsütéssel meg lehet oldani és a rombolóerő ugyanaz.


Most tudom, nagyon hülyén jön le, hogy a Box ütéseit szidom, de egyszerűen kesztyűben máshogy kell ütni és kész. TELJESEN máshogy! És ha egy Boxoló 10.000x ütött már, mert profi, akkor az ugyanúgy fog utcán ütni, ahogy kesztyűben tenné és az instant törés a keze számára. De én ezt nem kitalálom, még régebben aikiboxer is leírta ugyanezt, hogy a Boxolók egyik gyengesége valóban ez a kéztörés dolog. Pedig ő aztán eléggé elborult Box fanatikus, nem sok realitással. Ebben volt egyedül igaza, meg abban, hogy a Boxolók jó harcosok. De az, hogy legyőzhetetlen szuperninjaemberek, abban nagyon is téved, meg, hogy a Box tökéletes. Azt hiszem Bruce Lee is megjegyezte, hogy a Box ütései nem olyan jók. És azért ő sem volt teljesen hülye.


No, mindegy, lerágott csont. A lényeg, hogy a Judo és a Jiu-Jutsu jó lesz a kérdezőnek.

2017. aug. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Hát én ilyen jogkör módosításról még nem hallottam :D de ha valóban így lesz az a kiképzőkhöz és oktatókhoz is el fog jutni.
2017. aug. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Ennyire erővel amint írtam defendo-t is tolhat
2017. aug. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"Mert az átlag ember nem tud ütni. Egy Boxolónál viszont alap dolog szinte, hogy törik a keze, ha valakinek beküld egyet."


Baromság.

Valamilyen szinten az átlagember is tud ütni, ha szerencséjük van akkor 1 ütéssel egy civil is kitud ütni valakit. (Nagyon ritka) és nem törik általában a kezük.


Az a bokszoló aki meg csak kesztyűben eddz és nem erősíti az öklét fel hogy kesztyű nélkül is tudjon ütni meg is érdemli hogy eltörjön a keze!

2017. aug. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Na sziasztok, ne vitatkozzatok, mindenki mást szeret, más elfogultsága van.

Először most harcművészetet kezdek, mert rendőrségen valóban hasznosabb, ha tudok lefojtani stb, viszont majd később visszamegyek boxra is pluszba.

Köszönön szépen a válaszokat, mindenkinek adtam egy zöld kezet.

2017. aug. 31. 14:46
 26/26 anonim ***** válasza:
Kedves, hadd vitatkozzanak a fotel-harcosok, legyen már ennyi örömük.
2017. aug. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!