Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » MTB vásárlás előtt állok....

Geri25 kérdése:

MTB vásárlás előtt állok. Valaki segítség?

Figyelt kérdés

Elsősorban munkába járásra használnám, mert most közel dolgozom és nem szeretnék mindig autóval járni. De néha felmennék az erdőbe is tekerni, imádom a természetet, gyakran kirándulunk. A Hervis- ben nézegettem ezeket a bringákat, elég jó akcióban vannak. Max 200 ezret szereték rá költeni.

1. [link]

2. [link]

3. [link]

Ezek mennyire jó akcók? Kerültek ezek a bicók valaha ennyibe?

Illetve ezt a Kellys bicót néztem még, nagyon tetszik.

[link]


Aki hozzáértő melyik érné meg a legjobban, ár/érték?

És még annyi, hogy 180cm vagyok, férfi. Akkor az L-es az ideális méret ugye?

Köszönöm a válaszokat!



2019. okt. 20. 20:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezek közül a kellys érné meg legjobban. Az x-factot én sosem szerettem,neked sem ajánlom.

A ktm is jónak tűnik,de shimano altus váltó van rajta amivel nekem eleg rossz tapasztalataim vannak. Szóval én a kellys-t javaslom. (Nekem egyébként cube aim race van,kb. ugyanez az árkategória,az aim pro még olcsóbb is mint a kellys.)

2019. okt. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Egyébként kinézetre a Kellys tetszik a legjobban, ebben a piros színben. Megnézem azt is amit írtál, még meggondolom. Azért jöttek ezek szóba mert mindkét bolt van a városban, nem szeretném rendelni. Üzletben szeretném kipróbálni a méretet. Azt olvastam, hogy használtan jobbat lehet kifogni... de nekem amire kell ezek közül bármelyik tökéletes. Mindenképpen újat szeretnék, de azért nem 50 ezerért.
2019. okt. 20. 21:36
 3/11 MGéza ***** válasza:

Most rögtön először azt kéne eldöntened hogy mekkora kerékpárt akarsz? Az utolsónak belinkelt Kellys 27'5, az X Fact pro meg 29', ami irtó nagy dög ám, csak úgy szólok és a leírása alapján jobban felszerelt kissé, váltója biztos jobb. A KTM a váltószet miatt kiesik.

Felszereltségben nálam biztos nem a Kellys lenne nyerő, ami csak látszólag Acera szetes, gyakorlatilag egy mix: Elöl Turney váltókaros. A másik kettőről kb annyit hogy azok a váltók nem kimondottan terepezni valóak, ott Shimanoban teljes Acera szettől érdemes nézelődni, de inkább Deore.

Javaslom hogy nézd át a használt kínálatot is, de ott körültekintőnek kell lenni, főleg eljöhet a dilemma hogy nem pont a te méreted de teszik is meg jól is felszerelt.

2019. okt. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy az olcsobbak (első 2),inkább csak városba valók. Persze terepre is lehet velük menni de de nem azaz otthonuk.


A a 3. A 29pro pedig pont a forditottja inkább terepen van otthon. Kár lenne a városban elhasználni.


Az utolsó pedig valóban mixelet bringa vegyesen a leggatyibb ty szett az acerával ami hellyel közzel még mounti felhasználásra is jó.(De inkább városi túra).


Én még nézelődnék. pont a még nemjó és a már nemjó határán vannak ezek a bringák.

2019. okt. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mint írtam 180 cm vagyok, elvileg az ideális a L, 27,5" lenne. De ezt majd üzletben kipróbálom, lehet a 29" jobb lenne. Egyébként kétlem, hogy nekem nem felelnének meg ezek a bringák. 90%-ban munkába járáshoz használnám, 10-15 perc végig betonút. Erdőbe meg kb. havonta 1, 2 alkalommal használnám. Túrázó utakon, nem ugratgatnék vagy hasonló. De néztem még ezt a kettőt, amit az első válaszoló említett.

1. [link]

2. [link]


A második megérné a felárat? Az még pont az a határ, amit rászánnék egy bicóra.

2019. okt. 21. 17:23
 6/11 MGéza ***** válasza:
Munkába járáshoz, betonra, biztos hogy mtb kell neked? Ha napi rendszerességgel tolod akkor kell egyéb felszerelés is, nem ár esetleg egy kis csomagtartó, vizes időben jó ha van sárvédő, ez ezektől hogy úgy mondjam stílusidegen. Trekking, cross trekking lehet ideálisabb választás lenne. Könnyű terep ezekkel sem akadály, betonon meg sokkal jobb őket tekerni.
2019. okt. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
MTB kell mert szeretnék erdei utakon is bringázni. Betonon meg nem érdekel mennyivel haladok. Szar időbe meg autóval megyek. Mínusz fokban, esőben nem szenvedek a bringával.
2019. okt. 21. 17:34
 8/11 anonim ***** válasza:
Esetleg ezt olvasdel: [link]
2019. okt. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 MGéza ***** válasza:

Na jó, tegyük fel reggel elindulsz szép napos tiszta időben, mire hazajönnél, gondol egyet az időjárás és tócsa lesz tócsa hátán. Mit csinálsz akkor?

1: Hazatelefonálsz hogy vigyen el valaki autóval?

2: Felülsz a montidra és nyakig vizes leszel mire hazatekersz?

3: Inkább megfelelő biciklit veszel, megfelelő célra.


Nem kell félni másik fajta cangával megismerkedni csak azért, mert eddig montid volt. Ki kell próbálni mást is én azt mondom, bérelj ki bagó összegért egy-egy másfajtát egy-két napra, vagy megszereted vagy visszaülsz a montira.

Költség nem nagy, viszont segít választani.

2019. okt. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kross Level R3 2016-om van, imádom. Semmi bajom nem volt eddig vele. Egyszer borultam, de maga a bicó teljesen ép maradt. Ára is korrekt volt. Megértem, ha más tetszik, hiszen ahány ház, annyi... Csak leírtam a véleményem. Jó választást kívánok és baleset mentességet.
2019. okt. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!