Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen biciklit vegyek?

Milyen biciklit vegyek?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni új bicikli vásárlásában. Főleg városban használnám, de ott elég tempósan patkáról fel le, de hétvégenként szoktam földúton és erdőben is csapatni csak úgy szolidan. Amit mindeképp szeretnék bele az hidraulikus fék és állítható teleszkóp. Eddig két típust néztem ki, egy gepidát és egy kellyst.

A max keret az 300 ezer. Szerintetek e kettő közül melyik a jobb választás, illetve mit tudtok még ajánlani?

[link]

[link]



#gepida, kellys, bicikli, kerékpár,
2021. márc. 14. 14:45
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

#19!


Pár éve hivatalosan gyakorlatilag teljesen illegális volt a montizás. Senkit nem érdekelt, mert minden épeszű ember tudta, hogy semmivel sem kártékonyabb tekerni az erdőben, mint sétálni. Menj fel a Nagyszénásra! A bringásokat akkor is büntetik, ha kitaposott ösvényen mennek, a gyalogosok pedig bárhol tapashatják a védett növényeket. Ez így, ebben a formában hülyeség.

Mint ahogy az is, amit írsz. Ugyanis semmi nem tiltja, hogy lépésben a járdán bringázzak, ha az úttesten nem lehet közlekedni.

Megsúgom, hogy a záróvonalon is át lehet menni. Van olyan szituáció. Az a te bajod, hogy ezek nem ismered.

Amúgy van egy kis különség a magyarázkodás a törvény szelleme, a jogalkotó szándéka között.

Az előző kommenten lévő kamionos sem volt túl szabályos a kereszteződásben tolatással, de nem volt más lehetősége. A kisteher sem volt túl szabályos, amikor úgy tolatott, hogy nem győződött meg arról, hogy üres-e mögötte az út.

A legbiztonságosabb megoldást választottam? Igen.

Zavartam bárkit is a járdán? Nem.

Ez volt a legjobb megoldás a kister és kamion vezetőjének is? Igen.


1-2 éve kitettek a Flórián tér aluljárójához tiltó bringázást táblákat. Kivezényelték a rendőröket is, hogy büntessenek. A legbiztonságosabb módja bringával annak a kereszteződésnek az aluljáró. Ráadásul széles, bőven el lehet férni bringával. Leszedettem a táblákat. Aztán valaki túlbuzdó visszahelyeztette. Észre sem vettem, mert pár hete láttam, hogy mindenhonnal leszedték. Mentem át bringával és direkt elém állt a gyalog, mert ott én szabálytalan vagyok.

Pont' ilyen vagy te is. Egyik nap ez a szabályos, a másik nap az. Akinek pedig van egy cseppnyi esze, az látja, hogy a lépésben közlekedő bringás a veszélyes, hanem az elé kilépő gyalogos.


Erdőben is néha kilépnek elém szándékosan, hátha beakad a kormányom és rommá töröm magam. Mindig meg szoktam állni a kikerülés után és elmondom, hogy értettem a szádékot és ide jöhet megütni, most nem mozgok, van esélye eltalálni. Érdekes módon az ilyen kis takonygericűek ilyenkor mindig távolodnak. Pedig nagyon félelmetes lehetek a hegyimenő alkatommal.

2021. márc. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
tényleg gyönyörű a bringa!
2021. márc. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 Alex Fly ***** válasza:

@21: És még fokozod...

Pont erről írtam: pontosan tudod, hogy amit csinálsz az tilos; de persze a te eseted és az adott helyzet minden esetben pont kivétel ez alól...

Aztán meg csodálkozol, hogy az ilyenek alapján alkotnak véleményt az összes kerékpárosról és adott esetben egy szabályosan közlekedő fogja megszívni a te hülyeséged miatt...

Az valóban igaz, hogy adott esetben használhatod a járdát; de a fent leírt esetben a kamionos és a kisteher is az úttesten közlekedett, ergo az nem lehetett arra túlzottan alkalmatlan.

És akinek van egy csöppnyi esze, annak nem kell magyarázni, hogy a járdán nem az elé kilépő gyalogos a veszélyes, hanem az a lépésben közlekedő kerékpáros, akinek ott semmi keresnivalója. Ha mindenáron a járdán akarsz lépésben közlekedni, akkor szépen leszállsz a szarodról és tolod.

2021. márc. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

21... azt nem te döntöd el, hogy mikor alkalmatlan az út a ķözlekedésre! Pontosan definiálva van. Pl nagy baleset esetén teljes útzár, vsgy közműhiba elhárítás miatt járhatatlan, stb.

De az nem jogosít fel a járdázásra, ha erős a forgalom, és emiatt neked alkalmatlan a bringázásra.

2021. márc. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
#23: PONTOSAN!
2021. márc. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

#23!


Nem tudtad értelmezni, amit írtam?

Még mindig nem vagy képes felfogni amit írtam, ugye?

A teljesen üres járdán ki a feneje fogja miattam megszívni?

Próbálj már különbséget tenni aközött, hogy 30-cel centizgetem a gyalogokat a járdán és magyarázom, hogy ura vagyok a helyzetnek, meg aközött, hogy 100 méteres távolságban senki sem járt arra!


"...a kamionos és a kisteher is az úttesten közlekedett, ergo az nem lehetett arra túlzottan alkalmatlan."

Milyen szerencse, hogy nem is használtam az alkalmatlan szót.

Sok sikert a szalmabábok elleni harcban!


"És akinek van egy csöppnyi esze, annak nem kell magyarázni, hogy a járdán nem az elé kilépő gyalogos a veszélyes, hanem az a lépésben közlekedő kerékpáros, akinek ott semmi keresnivalója."

Újabb szép csúsztatás. Egyrészt teljesen hülyeség amit írsz, mert

1. Lehet ott keresnivalója.

2. Nem lesz attól veszélyes, ha mégsincs ott keresnivalója.

3. Szándékosan meg sem említetted a szövegkörnyezetet, amire itt reagálsz.

3.1. Ha szándékosan kilép egy bringás elé egy gyalogos, akkor valószínűleg a bringás megpróbálja kikerülni. Ha nem sikerült, akkor a kormányával találja el. A gylognak lesz egy 5 percig tartó fájdalma, talán egy lila foltja is, a bringás pedig jó eséllyes egy borda- vagy kulcscsonttöréssel lesz gazdagabb.


Amúgy én nem szarral gurugázok, lehet, hogy ebből ered a frusztráltságod.


Bocs, de egyetlen értelmes gondolatot sem írtál.


De én írok még egy iszonyatosan nagy szabálytalanságot, amit már többször is elkövettem. Ha hallom, hogy jön hátulról a mentőautó és az autósok elkezdenek lehúzódni, akkor is felmegyek a járdára. Biztosan emiatt fogják megutálni a bringásokat.

2021. márc. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó! Kihalt útszakaszon se zavarsz senkit a bal sávban kamionnal, mégis tilos ott haladnod!
2021. márc. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
2021. márc. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

#27!


Csak a kamion és a sávban közlekedők sem 5 km/h-val haladnak, ezért teljesen értelmetlen a példád. Viszont kamionnal is lehet előzni.

2021. márc. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

29: tökmindegy.... Keresgéled a kifogásokat - a saját magad szabálytalan bringázását próbálod itt szabályosnak beállítani...


És a tefélék miatt utálják az emberek a bringásokat.


Ufff!

2021. márc. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!