Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen biciklit vegyek?

Milyen biciklit vegyek?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni új bicikli vásárlásában. Főleg városban használnám, de ott elég tempósan patkáról fel le, de hétvégenként szoktam földúton és erdőben is csapatni csak úgy szolidan. Amit mindeképp szeretnék bele az hidraulikus fék és állítható teleszkóp. Eddig két típust néztem ki, egy gepidát és egy kellyst.

A max keret az 300 ezer. Szerintetek e kettő közül melyik a jobb választás, illetve mit tudtok még ajánlani?

[link]

[link]



#gepida, kellys, bicikli, kerékpár,
2021. márc. 14. 14:45
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

# 28!


Ebben van egy olyan rész, ami szerint kerékpározni az útpadkán kell. :D


Persze az erre alkalmas útpadkán, ezt viszont minden hamis híresztelés ellenében én döntöm el, hogy alkalmas-e.


A linkelt írásban szerepel: "Kerékpározni kerékpárúton (gyalog és kerékpárúton) vagy kerékpársávon, vagy busz-kerékpársávon kell!"

Ez nyilvánvalóan hülyeség, a szerző azért emelte ki, mert őt bosszantja a dugóban ücsörgés közben, hogy a bringások elhúznak mellette. De ettől még nem lesz igaz.

Kell? Lehet, szabad, megendgedett, stb., de nem kell!

Azt sem említi, hogy milyen esetekben nem kötelző a gyalog és kerékpárúton menni.


A jobbra tartást megemlíti, csak éppen elfelejti, hogy szoros jobbra tartási kötelezettség változott 2019-ben.


Ez nem egy jogi értelmezés, hanem egy olyan kiragadások halmaza, amivel azt akarja elérni, hogy az úttesten ne legyenek bringások.


Az egyik nagy kedvencem: A gyerek tekerhet a járdán, de a szülő csak az úttesten. Sosem csináltam ilyet, mert ez a legveszélyesebb megoldás. Egy 9 év alatti gyerekket így lehet a legnagyobb veszélynek kitenni. Vagy a járdán mentünk vagy az úttesten. És egy cseppet sem érdekelt, hogy mit mond a KRESZ, mert ez a biztonságos és nincs az a rendőr, aki emiatt megbüntetne.

2021. márc. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
54%

Csak paszírozd tovább a szoárét - de ettől nem lesz igazad!


Járdán TILOS kerékpározni, kivéve 12 év alatt, és ha az út alkalmatlan (lsd. felsorolt pár eset).


PONT!

2021. márc. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

#32!


Kemény érv, kijelented, hogy neked van igazad. :D

Jól mutatja, hogy mennyire bizonytalanok vagyok, hogy semmire sem reagáltok.

És a "PONT"-tal jól ki is fejezted, hogy félsz a vitától.

2021. márc. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Egy frászt! De arról teljesen fölösleges vitatkozni, h milyen színű a hó....
2021. márc. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 Alex Fly ***** válasza:

@33: A "Kemény érv" ez esetben az "1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet

a közúti közlekedés szabályairól"; rövidebb és közismert nevén KRESZ erre vonatkozó pontja. És egyelőre még ez a mérvadó abban a tekintetben, hogy a közúti közlekedés során mi minősül szabályosnak -nem pedig egy szebálytalankodó bringás sutyerák önigazoló magyarázkodásai...

2021. márc. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

#35: 👍👍👍😂


Elképesztő egy f@szi...🤣🤣

2021. márc. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
0%
Ja, csak 300ezer a keret? Akkor nem ajanlom fel a bringam ... ennyiert egy kereket nem adnek oda :)))
2021. márc. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

300ezer forint értékű bringa a magyar piacon összevetve az összes forgalombalévő kerékpár értékével átlagon felüli!

szerintem

2021. márc. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 Alex Fly ***** válasza:

@38: a "300ezer forint értékű bringa" nem egy egzakt meghatározás, hiszen folyamatosan változik, mit értünk alatta...

'94-ben kb. 140000 forintért kaptál egy HT Alu Compot, LX/XT felszereléssel, Marzocchi villával, egyéb nyalánkságokkal... Ma ezért mit kapnál? Sok, 300000 forintnál kisebb árú kerékpár van forgalomban, amelyek mai ára bőven meghaladja ezt a határt.

2021. márc. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
a mai mértékről beszélek.kabé 30-60ezerig terjedő futárbringától a 1,5milliós versenymasinákig-ezt értettem a jelenben a jelen értéke
2021. márc. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!