Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklizni vagy futni szeretsz...

Biciklizni vagy futni szeretsz jobban?

Figyelt kérdés

2021. máj. 16. 14:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Inkább bicaj. Én elég lusta vagyok a sporthoz. Elmentem egész életemben 2x futni elég is volt belőle. Amióta megvettem az első országúti bicajt egy belépő szintet. Bicajoztam egy hónapot nem rossz sport ez, de lehetne jobb is. Eladtam aztán úgy voltam veszek egy másik bicajt ami kicsit komolyabb és adok neki még egy esélyt. Azóta 2 naponta 60-130 km-t letekerek annyira megszerettem a sportot.
2021. máj. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
77%

Mindkettő után érződik az a bizonyos jóleső fáradtság, termelődik az endorfin, de a futás során végig azt érzem, hogy "legyen már vége", a biciklizésnél viszont megvan a jutalom a lefeléknél (én hegyi kerékpározom). Feltekersz a hegyre, izzadsz, lihegsz, de lefelé fülig érő vigyor. Futni viszont egyformán megterhelő.

Ezzel együtt egy egész napos irodai nap után én kifejezetten szeretek néha elmenni kocogni akár egy 20 percet, ami megfelelően átmozgat és annyit még a néha fájós térdem is eltűr. De hosszú távon biztos nem lelnék benne örömet, még akkor sem, ha az ízületeim bírnák...

2021. máj. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Egyébként kb erre a problémára találták ki a nordic walkingot.
2021. máj. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

"de a futás során végig azt érzem, hogy "legyen már vége""

Nem tudom, vannak nehezebb szakaszok, amelyek tényleg ilyenek, de ha ezeken átlendüsz, akkor meg azt érzed, hogy tök jól megy, menjünk ,még el erre is, arra is.

2021. máj. 17. 11:48
 15/22 anonim ***** válasza:
Igen, de ilyenkor sem maga a futás élvezete hajt, hanem az, hogy a maximumot akarod magadból kihajtani.
2021. máj. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

#15-ös!

De, vannak olyan szakaszok, amelyeket élvezek is, amikor nem érzem a fáradtságot.

2021. máj. 17. 13:57
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

12:

Szerintem te is azt a hibát követed el, hogy nem alapoztad meg az aerob zónában futást. Aki sokat fut, annak egyáltalán nem megterhelő futni, olyan mint másnak a séta, a gyors futás és az emelkedő az, ami megterhelő, de "utazó" tempóban olyna, mint ha kirándulnál. Persze ezzel semmi baj, nem jöhet be mindenkinek a futás, mindenki más sportban találja meg az élvezetet, mindegyik akkor jó, ha élvezi az ember.

2021. máj. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Csak a villamos után futok,de akkor sem szeretem.

A brinázást elméletileg mindig jobban szeretem.

2021. máj. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 ANONYMUS* válasza:
34%
Én szeretek mondjuk még focizni
2021. máj. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Mindkettő jobb, mint a másik.
2021. máj. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!