Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire ér le biciklin ülve...

Mennyire ér le biciklin ülve a lábatok a talajra? Ez a kerékpár ideális lehet arra, hogy újra tanuljak biciklizni?

Figyelt kérdés

Most tanulok “újra” biciklizni, bár elvileg ezt nem lehet elfelejteni…

Nekem mégis sikerült valamennyire.


12 és 15 éves korom között minden hétvégén bicajoztam a nagybátyámmal, meg 3-4 alkalommal egy egész nagy túrán is részt vettem (Budapest - Balaton), de mivel felnőttekkel voltam, én csak követtem Őket mint egy birka a szabályokkal annyira nem törődtem.

Viszont nem esetem el, meg semmi ilyesmi, tehát akkoriban tudtam biciklizni.


Akkor lehettem olyan 170 centi és nem saját biciklit használtam, hanem kölcsön, férfi kerékpárt…


A gazdája az 175 cm volt és nekem nem ért le a lábam rajta, csupán éppenhogy csak a lábujjhegyem vége…


Most 23 éves vagyok és 15 éves korom óta nem ültem biciklin egyáltalán.

Újra akarok tanulni biciklizni, van egy használt (ajándék/rám hagyott) férfi biciklim, ami kos-kormányos és országúti (én annó trekkinget használtam)…

Utána olvastam és állítólag az nem baj, hogyha nő is férfi biciklit használ, a női bicikli állítólag maximum arra jó, hogyha valaki szoknyában akar tekerni…

Viszont az egy kicsit zavar, hogy másképpen kell rajta ülni, illetve ezen ülve egyáltalán nem ér le a lábam, még a lábujjam hegye sem, sőt.

Az ülés magassága, az 100 cm.

Én mint írtam 175 cm vagyok.


Próbáltam vele egy kicsit tekerni, de 20 méter után el is estem :D


Szerintetek ez a bicikli ideális lehet arra, hogy újra bele jöjjek?

Vagy ez túl magas nekem?

Egyáltalán van e olyan, hogy túl magas bringa?


Nem tudom pontosan, hogy az előző gazdája milyen magas, de lehet hogy nálam alacsonyabb valamivel a srác.


Azt vágom, hogy nem “rollerezni” kell vele, de azért zavar hogy van jó sok centi a talaj és a lábam között ha letenném.


Nyílván mivel még csak a biciklis KRESZ-t sem vágom, illetve szerencsétlenkedem vele, ezért nem fogom még komolyan használni, nem megyek vele forgalomba, stb. ettől ne féljetek…



2021. okt. 19. 19:45
1 2
 11/13 Wadmalac ***** válasza:
#10: az igazi akrobata az, aki ezt behúzott bőrszíjas klipszes pedálokkal kioldás nélkül meg meri tenni. :D
2021. okt. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Igazából még mindig azt mondom, inkább lenne ilyen egyensúlyozó hülyegyerekekből több az utakon... mint kormányra pirosvillogót szerelő hátul a gyerekülés kitakarja a lámpát idióta hülyékből... mert sajnos itt székesfehérváron ez a tendencia.
2021. okt. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Wadmalac ***** válasza:

#12:

Amíg a használója sem járműként tekint a bringájára és nem kezeli annak megfelelően sem azt, sem a közlekedési módját, ez lesz a helyzet.

És ezt tanítani kéne.

2021. okt. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!