Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Abszolút nem értek a biciklikh...

Abszolút nem értek a biciklikhez, milyet érdemes venni?

Figyelt kérdés

Igazándiból még biciklizni se tudok valami jól (szobabiciklin prímán száguldozok már :D ), de épp itt az idő megtanulni, jön a nyár.

A mindennapos közlekedéshez lenne szükségem egy biciklire, esetleg 1-1 kirándulásra vinném magammal.

Világéletemben mindent mástól örököltem, vagy úgy kaptam, így szeretnék kimondottan új biciklit venni, nem használtat, viszont nem értek hozzájuk. Azt már sikerült kikeresnem, hogy magasság alapján 26"-os kellene városi kerékpárból. Őszintén szólva nekem ez a fajta, ami a legjobban tetszik, hogy így szinte egyenes háttal ülve lehet rajtuk menni, nem kell ráfeküdni a kormányra, mint pl. az előzőn. Azonban nyitott vagyok bármi ajánlatra/tippre. Nem akarok vele száguldozni majd, naponta átlagosan kb. 20 km-t lenne használva.

Mivel nem olcsó mulatság manapság már egy bicikli se, ezért inkább fizetek többet egy olyanért, amit évekig fogok majd tudni használni, mint 45k-t olyanért, ami két hónap múlva szétesik

Ha tudtok, pontos típust is írhattok/küldhettek linket, örök hálám üldözni fog

Előre is köszi a segítséget.



2023. máj. 29. 10:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
59%

Egy 26" kerekű 18"-os vázú Budapest B tökéletes lenne neked mindenre amit felsoroltál, és ezzel meg tudsz tanulni tisztességesen kerékpározni is.


Így néz ki: [link]


De mindenképpen 3 sebességes nexus agyváltóval vedd, az a változat kb120e körül lehet.

2023. máj. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
74%

Látod kérdező, ez a gond ha kevés információt megadva kérdezel meg vadidegen embereket arról, hogy valamiből milyet vegyél: sokféle tanácsot kapsz és csak mégjobban összezavarodsz.

Én pl. semmiképpen nem ajánlom a fenti Csepel biciklit. Először is nagyon nehéz (majdnem 17kg), aztán 3 sebességes váltóval javasolja az előttem szóló. Ez városban jó amíg sík úton mész, de amint egy emelkedőhöz érsz, máris kevés lesz (bár azt nem írod hol használnád, ha az Alföldön, akkor nem nagy gond).

Arra tökéletes, hogy megutáltassa veled a kerékpározást, mert nehéz lesz tekerni a súlya miatt és szenvedés legyen vele feltekerni bárhova - vagy le kelljen róla szállni ha egy dombon akarsz felmenni.


Továbbra se írtad, hogy mennyit szánnál rá, úgy meg nem lehet ajánlani.

2023. máj. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

100-200k körüli összeget tudnék rászánni, főként Budapest és Székesfehérvár környékén használnám


Így lehet tényleg az lenne a legegyszerűbb, ha bejárnám a környék boltjait, és az ott ajánlottakat hasonlítanám össze 🤔

Még egyszer köszi a válaszokat, majd a körút után jövök újra

2023. máj. 30. 21:55
 14/21 anonim ***** válasza:

"főként Budapest és Székesfehérvár környékén használnám"

Ezek szerint utaztatnád is a bringát? Vonattal vagy autóban? Mert ha igen, felejtsd el az olcsó, dögnehéz acélvázasokat, gyötrelem lesz emelgetni. Aluminium vázast keress, de ebben az árkategóriában inkább használtban gondolkozz. Voltak régebben könnyített acélvázasok is, de azok már "kihalófélben lévő" fajta. Hirdetésekben fellelhetőek még ilyenek (nekem is volt), de ha nem szeretnél 30+ éves használt bicajt, akkor marad az aluminiumváz. (Megjegyzem, én visszasírom azt a bizonyos régit... )

2023. máj. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

14

Lehet még ilyen vázakat kapni újonnan, én tavaly vettem egy teljesen új colombus csöves vázat... Mondjuk nem volt olcsó mulatság, és külföldről kellett rendelni, de létezik. :)

2023. máj. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nem láttam még ilyet újonnan, de jó tudni, hogy van!

Gondolom, nem a kérdező által belőtt 100-200 ezres kategória.:(

2023. máj. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell ócsárolni a Budapestet, ki van találva. A kérdező egy konkrétumot adott meg, ennek pedig maximálisan megfelel. De bevallotta azt is, hogy kb bringázni se tud. Dögnehéznek se nevezném, hajtáskor meg tökmindegy.


"Őszintén szólva nekem ez a fajta, ami a legjobban tetszik, hogy így szinte egyenes háttal ülve lehet rajtuk menni, nem kell ráfeküdni a kormányra, mint pl. az előzőn."


Ha amúgy vonaton vinné akkor meg a 20"-os kerekű camping kalibert kell belőni, arra nem kell vonatjegy.


Dehát aki sznob az sznob. Lehet venni szénszálas, elektrós bringát is. Pár év után szét fog hullani.

2023. máj. 31. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szia! Annakidején ugyanígy voltam, mint te. Szerencsére a családban nekem van bringás, aki ért hozzá jobban, mint én. Hasonló igényekkel szerettem volna, mint te, annyi volt biztos, hogy női vázzal és nem csak sík terepre és csak használt jöhet szóba, mert nem akartam többet költeni. A trekkinget ajánlották. Ez az országúti és a mountainbike között van.

De a lényege, hogy aszfalton és enyhébb terepen megfelelő. Elkezdtem a kerékpáros márkák között nézelődni. Cube, Giant, Merida, Gepida, KTM, Scott, Kellys, ilyesmik. Valamiért a KTM life one típus tetszett, azok közül, ami a keretembe még belefért. Biztos van ettől szebb is, jobb is, nem lényeg. Célirányosan elkezdtem használtan keresni, figyelembe véve a vázméreteket. Végül épp Székesfehérváron találtam egyet. Akkoriban volt az új ára talán 135 körül, 70-ért sikerült megvenni. Az tényleg szerencse volt, hogy még a színe is az volt, amit szerettem volna. De olyan állapotban volt, mintha csak kipróbálva lett volna. Nagyjából 12. éve használom. Jó választásnak bizonyult minden szempontból. Mostanában kezdem kevésnek érezni a megváltozott kerékpározási szokásaim miatt. Többet túrázok hosszabb távon és dombosabb terepen.

Szerintem nézz ki néhány típust, ami neked tetszik akár csak ránézésre is, aztán itt is kérhetsz segítséget, ha belinkeled, hogy felszereltség egyéb adatok alapján ki mit mond rá. Többnyire elolvasom az itteni bringás kérdéseket, látszik a hozzászólásokból, hogy akad aki tényleg ért hozzá és sok a segítőkész ember is. Ráadásul legtöbb típusról véleményeket, néha teszteket is lehet találni. Így sok információt össze lehet szedni. Egy a lényeg, ne hirtelen felindulásból dönts! A szaküzletek és sportáruházak jó ötlet lenne, ha biztos volna, hogy egy olyan emberbe akadsz bele, akinek nem csak az eladás a lényeg. Kevés ilyen van és legtöbbször idő sincs arra, hogy az ember hosszasan beszélgessen minden vásárlóval akár többször is. Erre viszont jó az internet. A használt vásárlását nem vetném el, mivel lényegesen jobb bringád lehetne ugyanabból az összegből.

2023. máj. 31. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
" Aki sznob az sznob " - Ha-ha, szegény vagyok mint a templom egere, két nagyon olcsó, használan vett biciklim van. A különbség az, hogy az egyik alu, a másik meg hiten acélvázas. A különbséget zongorázni lehetne, utóbbit lépcsőn vinni vagy leszedni a HÉV-ről felér egy konditermi edzéssel, miközben a másikkal felszaladok a harmadik emeletre is és tekerni is könnyebb.
2023. máj. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#20!


És az egyik megindul, amikor nyomod a pedált, a másik meg majd valamikor elkezd gyorsulni.

2023. máj. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!