Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyiért érdemes első kerékpá...

Mennyiért érdemes első kerékpárt vásárolni?

Figyelt kérdés

Elsősorban munkába járáshoz használnám, esetleg néha túrázni (síkon), de nincsenek nagy elvárásaim. Naponta 2x5 km-t szoktam tekerni Budapesten bubival, de szeretném megvenni az első saját biciklimet. Szerintem olyan 500-1000 km-re jöhet ki egy évben, de saját biciklivel szívesen mennék gyakrabban.


Már kérdeztem egy ismerőst, trekkinget ajánlott 200 ezer környékén. Nézegettem is bicikliket neten, de elég bizonytalan vagyok, mivel eléggé szidják még ezeket a bicikliket az értékelésekben.


Mindenképpen kompromisszumos lesz ezért az árért, de annak talán nincs értelme, hogy megvegyek egy feleslegesen jót, amihez nem értek, és amit nem használok ki.


Írok két példát, amit néztem:

Riverside 500

Tetszik, hogy kicsi a súlya (14 kg), és hogy tárcsaféke van. Tartok viszont az 1x9 váltótól, hogy azon ugrálhat a lánc, és még csak nem is shimano. Dinamot nem látom, hogy van-e.


Gepida Alboin 200

Nehezebb (17 kg), de még mindig alumínium. Shimano váltói vannak, a thourney-t szidják, a kicsit drágább Pro változatnak Acera váltója van. Ennek nincs tárcsaféke. Van agydinamoja.


Ezenkívül még azt olvastam, hogy ezekre az olcsóbbakra kb felesleges is a teleszkóp, mert csak feleslegesen energiát nyel el. Ezzel szemben nagyon kényelmetlennek érzem azt, hogy az úthibák szétráznak a merev bubival. Más típusokat is néztem és alapvetően a tárcsafékesek inkább már magasabb árkategória (270-300-tól), de nem tudom, hogy az mennyire fontos.


Természetesen a kerékpárboltban is kérem majd a szakértők segítségét, ahol majd a többi szempont alapján (kormánymagasság stb.) remélhetőleg sikerül választani, csak azért írtam ki a kérdéset, mert eléggé el vagyok veszve most, hogy mire érdemes figyelni, és mennyit érdemes a dologra áldozni.



2023. jún. 19. 02:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Mindenképpen kerékpár szakboltban vásárolj, ne Tesco-ban stb. Inkább kicsit többet áldozz rá, Sok évig fogod használni. A trekking kategória jó lehet. A kényelmes kerékpározás alapja a megfelelő geometria, és a pontos beállítások. Alu váz legyen. A teleszkóp előnyös, esetleg felárért kikapcsolható (lock). A nyereg rendkívül fontos: nekem a memory foam-os jött be. Tárcsafék: nem biztos, hogy szükséges. Kényelmesebb, de érzékenyebb sérülékenyebb is. Minimum 3x7ees váltó legyen. Kellenek a kiegészítők: lámpák, csengő, esetleg váztáska, kulacstartó v pumpatartó, gumiszerelő készlet. Előbb-utóbb defektet kapsz útközben, legyen nálad gumicseréhez eszköz.
2023. jún. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

Mindenképp a Riverside-ot választanám ezek közül. 14 kiló már elfogadható, nem fogsz meghalni az emelkedőkön. Az 1x9-es rendszer modern, az áttétel tartomány pont elég hétköznapi használatra és túrákra, ráadásul a karbantartása is sokkal egyszerűbb. Dinamó felesleges, amikor pár ezer forintért kapsz USB-s tölthető lámpákat.

Sajnos olcsó bicikli nem lesz kényelmes, ez tény. Nem tudom, a Bubi kerekei mekkora nyomásra vannak fújva, de alacsonyabb nyomással kicsit kényelmesebbé tudod tenni. A teleszkóp ebben a kategóriába valóban felesleges, de anélkül nem árulnak trekkinget, max drágákat, karbon villával.

2023. jún. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%
Én nem vennék telo nélküli bringát. Elmész egy erdei útra és kirázódik a beled.
2023. jún. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
3: ezek az olcsó trekking telók nem valók erdei utakra, tönkre is mennének azonnal.
2023. jún. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


A riverside-dal kapcsolatban kérdezném, hogy az ilyen 1x10-es váltóknál hátul szorosabban vannak a tárcsák, mint egy 3x7-esnél? Mert utóbbinál úgy tudom egy-egy első tárcsához, hátul nem érdemes 3-4nél többet használni, előbbinél meg rögtön 10 is van.


1es, lockolható villa? Egymillióból kijövök?

2023. jún. 19. 14:59
 6/16 A kérdező kommentje:

Erdei túrára, nagy emelkedőkre nem mennék, csak síkon.


Annyiban talán azért jó a villa, hogy tompítja a rázkódást. Az energiaelnyeléssel meg csak nem lesz probléma egy keményre fújt vekonykerekű kerékpárnál, ha bubihoz viszonyítjuk. Mindenképp szintlépés lesz, arra számítok, hogy könnyebb lesz magasabb átlagtempót tartanom.


A súlyok között talán nincs akkora különbség a két említett példánál, mert szerintem Riversidenak ez a csupasz, sárhányó- és csomagtartó mentes súlya.

2023. jún. 19. 15:07
 7/16 MGéza ***** válasza:
100%

"1es, lockolható villa? Egymillióból kijövök?"

Nem az egyes vagyok, de az már 200-150k magyar forintból is kijön, sok-sok Merida, Scott, KTM meg hasonló jó állapotú trekking/cross bringát árulnak az online piactereken, sima, jobb fajta patkóval szereltek 100-120k körül is megkaphatóak. Ott van például a Neuzer X400 ha újat akarsz ami tárcsafékes, Altus-Alivio váltásos és lockolható telója is van, mindezt kevesebb mint 240k forintért tudja:

[link]

2023. jún. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 MolotovPunk ***** válasza:

Tudom, hogy nem csúcs kategória, de nekem első teleszkópos V fékes francia gyártmányú Btwin Rockriderem van. 130 ezerért vettem újonnan és megvagyok vele elégedve. Hetin szinten megyek vele 30-40 km-t arra nekem bőven elég.

Azonban tescoban meg Auchanban nem szabd biciklit vásárolni, ott főleg kínai gyártmányú "bicikli" szemetet árulnak. Ráadásul ott szerviz sincs. A lényeg, hogy kínai gyártmányú bringát nem szabad venni!

2023. jún. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 MolotovPunk ***** válasza:
100%
Egyébként aluvázas a bringám és örök garancia van a vázra!
2023. jún. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 MolotovPunk ***** válasza:
MTB 27.5-s a kerékméret.
2023. jún. 20. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!