Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyiért érdemes első kerékpá...

Mennyiért érdemes első kerékpárt vásárolni?

Figyelt kérdés

Elsősorban munkába járáshoz használnám, esetleg néha túrázni (síkon), de nincsenek nagy elvárásaim. Naponta 2x5 km-t szoktam tekerni Budapesten bubival, de szeretném megvenni az első saját biciklimet. Szerintem olyan 500-1000 km-re jöhet ki egy évben, de saját biciklivel szívesen mennék gyakrabban.


Már kérdeztem egy ismerőst, trekkinget ajánlott 200 ezer környékén. Nézegettem is bicikliket neten, de elég bizonytalan vagyok, mivel eléggé szidják még ezeket a bicikliket az értékelésekben.


Mindenképpen kompromisszumos lesz ezért az árért, de annak talán nincs értelme, hogy megvegyek egy feleslegesen jót, amihez nem értek, és amit nem használok ki.


Írok két példát, amit néztem:

Riverside 500

Tetszik, hogy kicsi a súlya (14 kg), és hogy tárcsaféke van. Tartok viszont az 1x9 váltótól, hogy azon ugrálhat a lánc, és még csak nem is shimano. Dinamot nem látom, hogy van-e.


Gepida Alboin 200

Nehezebb (17 kg), de még mindig alumínium. Shimano váltói vannak, a thourney-t szidják, a kicsit drágább Pro változatnak Acera váltója van. Ennek nincs tárcsaféke. Van agydinamoja.


Ezenkívül még azt olvastam, hogy ezekre az olcsóbbakra kb felesleges is a teleszkóp, mert csak feleslegesen energiát nyel el. Ezzel szemben nagyon kényelmetlennek érzem azt, hogy az úthibák szétráznak a merev bubival. Más típusokat is néztem és alapvetően a tárcsafékesek inkább már magasabb árkategória (270-300-tól), de nem tudom, hogy az mennyire fontos.


Természetesen a kerékpárboltban is kérem majd a szakértők segítségét, ahol majd a többi szempont alapján (kormánymagasság stb.) remélhetőleg sikerül választani, csak azért írtam ki a kérdéset, mert eléggé el vagyok veszve most, hogy mire érdemes figyelni, és mennyit érdemes a dologra áldozni.



2023. jún. 19. 02:04
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nincs tapasztalatom, hogy egyik vagy másik váltó, teleszkóp stb. mennyire jó/rossz. Viszont nézegettem a használt bicikliket, és 200 ezer körül már elég jónak tűnő alkatrészeik vannak, úgyhogy most azokkal is szemezgetek.
2023. jún. 20. 09:42
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok. Honnan van ez a millió? A lockolható teleszkóp felára pár x10.000 ft a nem rögzítőshöz képest. A lényeg: milyen utakon használod a kerékpárt: sík nem döcögős úton jobb a rögzített teleszkóp. Döcögős út, földút, túrázásnál előnyösebb a mozgó teleszkóp. A várható használat alapján kell mérlegelni.
2023. jún. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem annyira jó keverni a sportbringát és az ingázóst. A kettőnek nagyon más feltételeknek kell megfelelni.
2023. jún. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Igazad van, utolsó. Mivel úgyis nulla tapasztalatom van az egészben, ezért megveszek egy egyszerűbb bicajt ingázáshoz, aztán majd később váltok, ha más igényeimet nem szolgálja ki megfelelően. Beszéltem pár szakemberrel szervízben, és végül a Neuzer Ravenna 50-re esett a választásom.
2023. júl. 3. 10:46
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha tudsz tárolni két bringát, akkor szerintem ne lecseréld, hanem vegyél mellé egy sport bringát.


Mint mondtam, a két felhasználás nagyon eltér egymástól. Az ingázós bringára lehet, hogy akarsz csomagtartót előre-hátra, nyeregtáskát, arra olyan bringa jó, amin egyenesen ülsz, hogy jobban szétláss, nem hasra fekve, mint a legtöbb sportbringán. Esetleg még "női vázas" is jobban jön, mert kevésbé sportos öltözetben is könnyű rá fel-le szállni. Csak keress rá, hogy a hollandok milyen bringákat tartanak városi használatra. Nem véletlen.


Sajnos viszont nálunk a bringás kultúra olyan, hogy a legtöbben veszik a sport bringákat ingázni, mert az a "menő".

2023. júl. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Riverside bringákból rengeteg van használtan is, szerintem érdemes kürölnézni Facebook Marketplacen.
2023. júl. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!