Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bringások! Patkófék vagy V fék?

Bringások! Patkófék vagy V fék?

Figyelt kérdés
Eddig V fékes bicóm volt és a fékekkel meg voltam elégedve, szépen és biztonságosan megálltam. A patkófékesek, amiket próbálgatok, mintha hirtelenebbek és durvábbak lennének. Tapasztalat? Köszi
2010. máj. 4. 22:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Biztos lesznek olyanok, akik leszólnak ezért, de szerintem a patkófék igenis elavult, sokkal gyengébb, mint a V fék. Persze attól is függ, hogy milyen a bicó, egy kempinget megállít a patkó is.
2010. máj. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

ja, a patkó az hirtelenebb, de nekem tökmindegy, én mindkettővel meg tudok állni :)


De h bemész egy bringaboltba, akkor azt fogják mondni patkó.

A szerelők azt jobban csípik :)

2010. máj. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
0%

Mi a tököm az a patkófék?


vegyél tárcsaféket az bárhol megállít:D

2010. máj. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%
Imádom ezeket a nagyarcú tárcsafékes köcsögöket. Néztem most is bicót, 49990 volt, tárcsafék elöl-hátul. Hozzáteszem, egy normális tárcsafék-rendszer 20.000 alatt nem áll meg, és ez még csak egy kerék. Ami azon a bicón volt tárcsafék, az egy nulla volt kb. Ha valaki azt mondaná, hogy cseréljem le annak a fékrendszerét a mostanira, röhögve mondanék nemet. A jól beállított, Trinity V-fékemet nem cserélném le rá. Csak a hozzád hasonlók elvakítására szolgál, na meg jól néz ki. 2 hónapig talán jó is. Az meg a másik, hogy 100-ből 95 bringásnak nincs szüksége akkora fékezőerőre, mint amilyet a tárcsafék produkál.
2010. máj. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Az más dolog, csak épp nem lehet tudni hogy milyen bringáról van szó:D


És nem az ilyen szarokra gondoltam, amik az általad körülírt bringákban vannak.

2010. máj. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
56%

-Opelt vegyek, vagy Peogeotot?

-Vegyél egy McLaren-t


kb ez volt a szintje a dolognak.

amúgy meg ez a szöveg, hogy nem ilyen SZAROKRA gondoltam...


mondja ez aki nem tudja mi az a patkófék.


(ha nem te voltál az bocsi, de ugyanaz a % is, és a hsz-ed is beleillett a képbe)

2010. máj. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
A kérdésemet nem összeveszésre szántam és lehet, hogy nem is okos kérdés, csak segítséget kértem, mert lány vagyok és nem értek a dologhoz, most lett fontos, hogy bringázom Budapesten és a biztonságom múlik azon, hogy milyen felszereltségű a bicaj.
2010. máj. 6. 08:37
 8/25 A kérdező kommentje:

Ja, a tárcsafék dolgot nem értem.

Egyszerű bicajom van. Igen, a patkófék fura nekem, ha hirtelen meghúzom, majdnem borulok, ezért filóztam, hogy talán lehet lecserélni V-re, az lehet, hogy simább megállást produkál.

2010. máj. 6. 08:39
 9/25 anonim ***** válasza:
fizika: ha megnézed a véféke sokkal nagyobb ez erőkar Rgo könnyebb behúzni és ezáltal erősebb, mellesleg esztétikusabb is...
2010. máj. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
este van, holnap mérek neked egy megállást 30as tempóról v-fékkel. szerintem pesti bicajozáshoz tökéletes
2010. máj. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!