Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bringások! Patkófék vagy V fék?

Bringások! Patkófék vagy V fék?

Figyelt kérdés
Eddig V fékes bicóm volt és a fékekkel meg voltam elégedve, szépen és biztonságosan megálltam. A patkófékesek, amiket próbálgatok, mintha hirtelenebbek és durvábbak lennének. Tapasztalat? Köszi
2010. máj. 4. 22:12
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
egyértelmü hogy v bár aba is van szar ami jo az egy sram vagy egy jo shimano lx vagy ilyesmi ezek ha jo bevanak löve job mint a tárcsa
2010. máj. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

lehet hogy csak be kéne állítani a fékedet, (ferdíteni rajta kicsit, hogy elöl kifele álljon, hátul meg összefele)

és akkor nem olyan hirtelen blokkol

2010. máj. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

10km/h - szinte azonnal

20km/h - 2m

30km/h - 2m után fél méter magason a hátsó kerék, úgy hogy közben ülök rajta.


Ez volt a V-fék. Tud hamar fékezni ez is. Beállítással és a fékkar húzásával tudod szabályozni, hogy mennyi idő alatt állj meg. Én szeretem a V-féket. A következő a tárcsa lesz.

2010. máj. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Országútin országúti fék (ugynevezett "patkó"-fék, de 2 forgáspontos...) montin V-fék, vagy tárcsa.


Az olcsó tárcsafékek lehet, hogy gagyibbak, mint egy jobb V-fék, viszont ha sárban és esőben mész, akkor is ugyan úgy fog. Egyébként az én országúti fékem (Shimano Ultegra, piros Richey fékpofákkal) olyan, hogy qrva jól lehet adagolni a fékerőt, de 70-ről is ha akarom, végig az első keréken állok meg.


Mind a 3-féle fék-típusból van jobb-rosszabb... 3 ezer Ft-os, meg 30 ezer Ft-os.

2010. máj. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Linkelj nekem egy tárcsaféket 3.000ftér.


kösz

2010. máj. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

a patkó fék az az u fék nem?

ha jól bevan álitva az összes fék tökéletet

nekem van tárcsa fékem és a v fék furcsább volt... de elötte v fékem volt és akkor a tárcsa volt furcsa:P

most bmx emen lábfék van mer leszedtem mindent dirtemen tárcsa

TÁRCSAFÉK MINDENNÉL JOBB!!!!!!

mindenhol megálja a helyét...

2010. máj. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Egy jó tárcsafék, ami 20 fölött kezdődik, per kerék, az persze, hogy jobb, mint egy V-fék. De egy jól beállított V-fék tud olyan jól működni, ami 100 biciklistából 99 igényét kielégíti. Ne mond, hogy nem.
2010. máj. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Nem akarok okoskodni de ha van jó felnid akkor csak 1 tárcsás agy kell nem kerék:D

nemtudom hogy ezt a 20 ezres álomhatárt honnan szedted.

összeszámoltam az én tárcsafékem 11ezer volt(a hátso kerék)30 bol meguszhatod elöre hátulra:D

persze ha ojan biciklid van amire nem lehet felrakni akkor nemsokat érsz vele. a V fékkel nekem semmi bajom nincs tescós bicókon ojan van az a legjobb(Y)

meg bmxemre is v-féket fogok veni, nem ojat vennék ha ugy gondolnám hogy szr.

2010. máj. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Olvasd el még egyszer, és ha most sem érted a "per kerék" kifejezést, akkor menj oda anyuhoz, és kérdezd meg, hogy mit jelent. Aztán menj el nyelvtantanárhoz is. A 20 ezres álomhatárt meg csak úgy körülbellülre mondtam. Egy olyan tárcsafék, ami belefél 10 rugóba(per kerék), az olyan is. Egy jól beállított 10k-s V-fék jobban fog működni.
2010. máj. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

oké igazad van nemkell pattogni.

gondolom te v fékes vagy mer nagyon bepöccentél a dologtól

20 alatt is kapsz jó tárcsaféket ha nem hiszel menj el 1 biciklibooltba és kérjél 20 alatt tárcsafékszettet

mivel nemtudod a fékem márkáját meg hogy hogy van beállitva ne mondj véleményt róla thx.

2010. máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!