Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Szerintetek 17 évesen vihetem...

Szerintetek 17 évesen vihetem még valamire a magyar fociban ha most kezdeném egyesületben? (Többi lent)

Figyelt kérdés
16 vagyok, szeptemberbe szeretnék elkezdeni egyesületben focizni, ugye most nincs edzés. Akkora viszont 17 leszek. Ahol lakom budapesten a külvárosban nincs sok lehetőség, így az ESMTK-ban akarok játszani akinek a felnőtt csapata amúgy NB III-as. A foci alapvetően nem áll tőlem távol, alsó osztályban jártam edzésre és kisebb meccsekkre is, csak a tanulmányok miatt a szüleim miatt abba kellett hagynom. Azonban egy ideje focizgatunk a haverokkal, tisztában vagyok vele hogy ennek köze sincs egy normális focihoz, de szeretnék járni egyesületbe is. Tudom hogy nagyon későn kezdem, de ha naponta órákat gyakorlok, illetve netalántán tehetségem is van, esetleg lehet még belőlem NB II, esetleg NB I-es focista? Egy éve rendszeresen edzőterembe járok, normálisan étkezem, azonban az állóképességemen van mit javitani amit nyáron fogok megtenni. Esetleg fel tudnám venni a versenyt olyanokkal akik régebb óta űzik a sportot? Lehet még belőlem valami?

2021. jún. 30. 11:44
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%

Milyen felvetelihez? Valami iskolaba?


Mert futball klub biztos hogy nem mer fel teged tavolugrasbol, semmi koze a labdarugashoz. Nincs is semmilyen felveteli akademiakra. Maximum valami teszt. Aztan meg leigazolnak.



De ha te olyan helyen probalkozol ahol komoly teszteket csinalnak akkor felejtsd el. A futball manapsag sokkal inkabb technikai es mentalis jatek, mint sem fizikai. Barkibol lehet megfelelo edzessel remek allokpessegu, gyors, sokat futo jatekost csinalni, csak ezt a hajadra kenheted, ha nem tudsz pontosan passzolni vagy gyorsan gondolkodni. Es itt a passzolasnal ne arra gondolj hogy allohelybol, ellenfelek nelkul 10bol 9szer jó helyre passzolsz. Eles szituaciokrol van szo, amikor kered a labdat, mögötted a védő es meg kell jatszanod pontosan a labdat. Mivel te soha eletedben nem voltal ilyen szituban, max a grundon haverokkal igy fogalmad sincs hogy ez milyen nehez.

2021. júl. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
0%

Es pontosan ebben kulonboznek az osztalyok. Mig egy megyei osztalyban van idod atvenni a labdat, szepen megfordulni majd passzolni. De egyre magasabb szinten ilyen mar nincs. Ha tokolsz, vagy cipeled a labdat, vagy lassan gondolkodsz es nem latsz a palyan akkor veged.


En jatszottam megye2ben, megye1ben es nb3ban is. Eg es fold a kulonbseg. Ezért merem batran mondani, hogy aki 17evesen kezd el egyesuletben focizni abbol soha nem lesz nbs jatekos. Maximum megye 1, ha a falusi csapatban letszamhiany van..


Amikor mar csak hobbibol jatszottam a kornyezo faluban megye1ben nekem is voltak olyan ifista koru csapattarsaim, akik letszamhiany miatt edzettek velunk, es voltak kerettagok hetvegen. Sose futballoztak komoly egyesuleti szinten, sose kepeztek oket. Latszott is. Lehet hogy mind gyorsabb volt nalam, vagy tobbet birtak futni, de mindegyik botlabu volt. Ha kapott egy passzt, olyan volt mintha villanyoszlopra passzoltam volna, le se tudta kezelni normalisan. A labdavezetesuk kriminalis volt, a donteseik rendszeresen rosszak voltak. Ez mind a kepzes hianyabol fakad. Ami neked sincs. A komoly jatekosok ovodas korukban mar szervezetten edzenek es tanulnak.

2021. júl. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Na jó nem szoktam kommentelni, de


Érdekes kérdés. Papíron lehetséges, ha van benned tehetség, illetve naponta bele tudsz rakni órákat. Kérdés az hogy létezik e olyan edző vagy klub, aki bizalmat ad neked hogy náluk játssz, hiszen nem vagy valami tapasztalt elmondásod szerint. Vannak kivételek, Jamie Vardy is 16 évesen kezdett focizni, előtte labdába se rúgott, az angol nyolcad osztályból egészen a premier league góllövő listáját is vezette. Pedig angliába még nehezebb is, hiszen jóval erősebb a játékosok. Szerintem magyarországon lehetséges, hogy viszonylag jó játékos legyél, gondolok itt nbs szintre akár. Nyilván nem fél év lesz, és ha csak abszolút komolyan gondolod. (:


Az utolsó kommentelőn jót nevettem:D Vicces hogy megye szinten játszottál, de próbálsz itt okoskodni a felsőbb osztályokról. Ezek szerint te sem vitted valami sokra. Kapásból tudok neked pár játékost felsorolni aki későn kezdte, úgy, hogy előtte labdához sem ért.

2021. júl. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
update ha valakit érdekel: gyakorolgattam a nyáron, szeptembertől állok elébe a dolgoknak. Csak gondolkoztam hogy hova kéne, ahol jól tudnék fejlődni, valaki tudja hogy lehetséges e akadémiára menni ilyen korba?:D
2021. aug. 17. 21:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!