Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Fociba kapus poszton 170...

Fociba kapus poszton 170 cm-es magasságal lehet e elérni valamit?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok és csak 170 cm magas, kapus vagyok már elég rég óta! Szeretnék később majd profi lenni, de magasságom miatt nem nagyon hiszek benne! Mezőnybe se lennék ügyetlen de ahoz már késő hogy kimenjek! Szerintetek ha amúgy jól védek akkor el lehet jutni nb1-ig vagy legalább nb2-ig evvel a magasságal? Vagy mit lehet kihozni ebből így? Mert néztem neten de nemnagyon találtam ilyen alacsony kapust!
2011. aug. 24. 02:04
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Van hozzá tehetségem amúgy aztmondták, csak az a 10-15 cm hiányzik! Most nem vagyok annyira jó formában, mert mostanában kevesebbet edzettem, de ha edzek normálisan akkor jól megy nagyon! Egyedül a kijövetelek azok ahol tényleg érzem hogy nem ártana ha egy kicsit magasabb lennék, de amúgy bent a kapuban én nem érzem hogy olyan nagy hátrány lenne oda érek én mindenhova ha formába vagyok!
2012. jún. 4. 02:15
 22/28 anonim ***** válasza:
főleg a gyorsaság számít,énesem láttam még olyan kapust aki 175 alatt volna.én is kapus vagyok rendes nagykapuban védek és elég vicces de csak 150-cm vagyok és 11 éves,ha felugrok akkor kb 5-cm hiányzik.Úgyhogy 170cm-el simán lehetnél profi,egyébkén nálunk vasason van egy kapus aki 19éves 168cm és úgy véd mint egy profi, utobbi machükön 10:1-re nyertek!
2012. jún. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
bocsi!5cm hiányzik a fölső kapufa eléréséhez.
2012. jún. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
én ha felugrok simán elérem a kapufát, még magasabra is tudok nyúlni! De majd látjuk, védek aztán majd látjuk mi lesz belőle, legfeljebb nagy pályán nem megy magasabb szinten akkor elkezdek futsalozni, és megpróbálom ott is bár jobb volna nagy pályán, azt jobban szeretem!
2012. jún. 8. 13:46
 25/28 A kérdező kommentje:
Az a 168 cm-es kapus hol véd amúgy?
2012. jún. 8. 13:55
 26/28 anonim ***** válasza:
A Vasasi Bányászok csapatában,Pécs Vasason.
2012. jún. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:

Na meddig sikerült eljutnod? :) Érdekelne h mi sikerült azóta :D



Én 19 évesen hagytam abba a védést a munka és a magasságom miatt. Pedig nekem a reflexeim, a gyorsaságom, helyezkedésem jó volt. A kijöveteleimet imádták de a magasságom miatt még megye válogatottba se vittek (172 cm). Ki akartak "erőszakolni" hátvédnek én meg vagy kapu vagy több meló... utóbbit választottam mert megye I.ben kb annyit ér a foci mintha haverokkal kimennél rúgni egy kicsit... Annyi különbséggel hogy sok ideg beteg alkesz gci jár ki a meccsre (vagy csak azok xD) ÉS még a játékosok is azon a szinten vannak :D

2014. júl. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

Hát ne haragudj,de számít a magasság... :/ Elhiszem hogy a reflexeid nagyon jók,meg hogy nagyokat tudsz ugrani,de egy kapusnak igen is kell egy 178-180 cm-es magasság...még NB1-be is!Ahogy mondtad,a kijöveteleknél elhiszem hogy hátrányban vagy,mert lehet hogy hülyeség amit mondok,de egy jó kapusnál azért lényeges a magasság,hogy kijöveteleknél szó szerint kinyújtózva rávesse magát a labdára...ha meg alacsonyabb vagy akkor sajnos simán átemelik feletted.A másik,hogy szögleteknél,vagy szabadrúgásoknál ki kell menni a kapuból,és le kell szedni a labdát,és ebben az esetben azért valljuk be nem mind1,hogy a kapus 170cm,vagy 185-190 cm-er magas.Ezt nem sértésnek szántam,csak én is utána nézegettem ilyen dolgoknak,és szinte mindenhol azt írták,amit én most írtam.Gyengébb bajnokságba mint az NB2 szerintem el tudnál védeni,ha olyan jó vagy amilyennek mondod magad,akár még egy német 3.osztályba is.

Mégegyszer mondom nem sértésnek szántam ezt,csak tényeket írtam!Sok sikert kívánok a további védéshez! :)

2015. júl. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!