Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Akkor megállok a növésbe...

Akkor megállok a növésbe hogyha 15 évesen elkezdek edzeni lábra hogy nagyobb legyen a súlypontom?

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 12:34
 1/6 dirtboy ***** válasza:
nem állsz meg.
2012. jan. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

engem a szüleim mindenhova kocsiban/karban vittek, hogy ne kelljen terhelni a lábam. és látod, magasra is nőttem, amikor elkezdtem járni (17 évesen) akkor állt meg a növésem. szóval jó ha nem csinálunk semmit, akkor növünk.


el ne hidd.

2012. jan. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tyler913 ***** válasza:
A magasság genetika függvénye.Nyilván,ha túlterheled magad,annak lehetnek hosszú távon negatív következményei,szóval ennyi idősen még azért óvatosan az edzéssel.A válasz tehát igen és nem.Ha a genetikád szerint Neked pl. 19O körüli magasságúnak kell lenned,azt természetes úton nem tudod befolyásolni.Ha viszont ennyi idősen túledzed magad,akkor az árthat az ízületeidnek,és a túlzott stresszhatás akadályozhatja a szervezeted megfelelő fejlődését.
2012. jan. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát igazság szerint 176 centi vagyok 15 éves és kosárakadémián vagyok napi 2 edzésünk van.. és nem vagyok teljesen elégedett a súlypontommal... de azt mondták hogy 185-190 centire megnőhetek...
2012. jan. 7. 14:36
 5/6 Tyler913 ***** válasza:
Hát öreg,Te tudod.Az a baj ezzel,hogy nagyon korán felteszed az életed egy olyan sportra,ahol hiába vagy ügyes,ha nincs meg a testalkatod.Napi 2 edzés meg szerintem iszonyú sok 15 éves srácoknak.E mellé teljesen fölösleges,sőt káros lenne pluszban súlypontra edzened.Majd 3 év múlva,ha már kialakult a végleges alkatod,magasságod,és lesz egy nyári szünet edzés nélkül,végigcsinálhatsz egy súlypontnövelő edzésprogramot.Addig nem ajánlanám.
2012. jan. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ez igaz.

ennyi idősen, intenzív egyéb edzés mellett amúgy is milyen eredményt lehetne elérni.. pihenni sem lenne ideje az izmaidnak, ami ugye az egészet ellehetetlenítheti.

2012. jan. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!