Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mitől van az hogy ha futok és...

Mitől van az hogy ha futok és megállok elkezdek ásítozni és elálmosodok (nem csak este-fényes nappal is, pedig alszom eleget)?

Figyelt kérdés
Amikor elindulok futni,akkor nem vagyok kicsit sem álmos,és elindulok,futok,később megállok pihenni és ásítozok.
2011. júl. 17. 16:52
 1/6 anonim válasza:
100%

Nálam is előfordult elálmosodás meg fülfájás és torokfájás. A párom, aki már 20 éve sportol mindenfélét, azt mondta, hogy a futás (valamint maga a testi erőfeszítés) kihoz mindenféle fura dolgokat, reakciókat a testből. De folytatni kell ilyenkor, és el fog múlni.


Az ásítás pl. egy tipikus ilyen reakció lehet, mert én őt is láttam ásítozni, amikor fekvőtámaszt csinált. Pedig aludt eleget. :-)

2011. júl. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Azt hittem,valami komolyabb baj van velem,amiért álmos leszek,csak mert elvileg a mozgástól még inkább éberebbnek kéne lenni..
2011. júl. 17. 17:13
 3/6 NoodIy ***** válasza:

Az ásítozásra egyelőre nincs magyarázat, vannak elméletek, de nem tudják pontosan mire szolgál (így aztán arra sincs válasz, hogy egyes embereknél sport hatására miért jön elő).


Biztos, hogy elálmosodsz? Vagy csak összekapcsolod az ásítozással? Az hogy futsz elfáraszthat, de ha el is álmosodsz az már oxigénhiányt feltételez, vegyél vissza a tempóból, kocogj inkább eleinte. Ha régóta futsz, tehát elvileg edzett vagy, akkor valami más baj van, akkor fordulj orvoshoz! (Lehet csak vérszegénység is, de ahhoz is kell egy labor, hogy meg tudják állapítani.)

2011. júl. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nemrég kezdtem futni,szóval nem vagyok olyan gyakorlott.Ásítozok,és nem az a nagy álmosság amit érzek,de ha megállok,éppen el tudnék aludni..
2011. júl. 17. 18:35
 5/6 anonim válasza:
Az kevés oxigén miatt ásítasz.
2011. júl. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bix ***** válasza:
kevés oxigén vagy alacsony vércukor tud ilyen tüneteket okozni, utóbbi pl kiküszöbölhető egy jó kajálással, nálam tipikusan akkor jön elő ez a hírtelen fáradékonyság ha nem vagyok "betöltve" azaz nem volt aznap elég vagy jó minőségű a kajám. leesik a vércukrom és végem. ilyenkor pl egy két szem szőlőcukor jót tud tenni. ha segít akkor itt rontod el, kajálj rendesen
2011. szept. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!