Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mit szeretnek az emberek a...

Mit szeretnek az emberek a fociban?

Figyelt kérdés

Egy pályán rúgdosnak egy labdát, és ha kicsit meglegyintik őket elkezdenek fetrengeni a földön. Persze vannak komoly sérülések, de én most azokra gondolok mikor csak melléjük ütnek és már hordággyal viszik ki őket. Számomra a foci soha nem lesz sport, csak játék. És mindenki meg van veszve érte, annyira, hogy akár ölni is tudnának, hogy nyerjen a csapatuk.


[link]


Ez a videó is szépen bemutatja amire gondolok.

Nem értem hogy lehet ilyet ennyire szeretni...


2019. febr. 9. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:

,,Egy pályán rúgdosnak egy labdát"

NEEE, NEEE, NEEE. Ez annyira szánalmas, hogy az hihetetlen.

Ilyen alapon bármelyik sportot le lehet húzni ilyen színvonalra: - a vízilabdában egy labdát dobálnak a vízben

- a kézilabdában egy labdát dobálnak a földön

- az asztali teniszezők egy labdát pattogtatnak ütőkkel

- a súlyemelők súlyokat emelnek

- a dartsosok nyilakat dobálnak egy kör alakú táblába (ne menjünk bele a sport-nem sport kérdésbe)

- a hokisok egy korongot ütögetnek ütőkkel

Most komolyan, mi az, amit te szeretsz csinálni ezen a bolygón? Mi az, ami neked izgalmas?


,,Számomra a foci nem sport, csak játék"


A sport meghatározott célú mindennapos tevékenység, a mindennapoktól különböző környezetben; célja a testedzés, versenyzés, a szórakozás, eredmény elérése, a képességek fejlesztése. (wikipédia)


Ezen felsorolt jellemzők MINDEGYIKE, kivétel nélkül jellemző a focira. Azért nem sport neked a foci, mert színészkednek a játékosok? Kit érdekel? Attól még ugyanúgy edzettnek kell lenniük, ugyanúgy megterhelő fizikailag mint bármelyik sport.

De tényleg. Te milyen sportot szeretsz? Mondj egyet. És akkor mondd meg, hogy te abban mit szeretsz.

Hogy a tökömbe lehet elmondani, hogy mit szeret az ember egy sportban? Egyszerűen jó érzés (mind nézni, mind játszani) rúgdosni egy labdát, jó érzés nézni a gyönyörű támadásépítéseket, jó dolog együtt szurkolni több száz/ezer/millió emberrel, jó nézni a lenyűgöző technikát amivel a futballisták rendelkeznek, jó látni a gyönyörű gólokat, gólpasszokat. Ha játszol megtanít az összjátékra, megtanít csapatban dolgozni. ésatöbbi.



Megnéztem a videót, amit linkeltél.

Ilyen alapon a mountain bikeot is le lehet egyszerűsíteni annyira, hogy emberek bicikliznek hegyeken meg más terepeken, és néha nagyot esnek. Ebben mi a tököm az izgalmas? Nekem semmi - persze ez így van rendjén, én elfogadom hogy valaki szereti nézni, de akkor te is fogadd el, hogy a futballt is sokan szeretik nézni, és ugyanannyi sportértéke van, ami ugyanolyan fizikális egészséget, edzést igényel mint bármilyen más sport. Nádszálvékony emberek ritkán viszik (persze van rá példa) bármire is a fociban, ugyanúgy edzeniük kell egy héten többször is, arról nem is beszélve, hogy a játékosok a 90 perc alatt hány km-t tesznek meg, ráadásul egy részét futva.

A színészkedés egy rossz dolog ami sajnos a futball része lett, viszont közel sem akkora része a sportnak, mint amennyire te, meg a laikusok felnagyítják.

2019. febr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó, ez a "Labdát rúgdosnak egy pályán" tényleg nem volt a legjobb megközelítés. De nem csak a focival vagyok így, hanem kb. az összes labdajátékkal. Szerintem nem látványosak semennyire, és unalmasak is. Amiket én szeretek: Downhill, Enduro, XC, Motocross, Dirt, Trial. Ezekből csak párat űzök, de azért szeretem őket, mert van bennük sebesség, izgalom, és veszély (bár lehet ez már átmegy adrenalinfüggőségbe). Egy szóval én inkább a technikai sportokat szeretem, szerintem sokkal látványosabbak, mint mikor 2 csapat vagy 2 ember egy labdával játszik.
2019. febr. 9. 15:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Rendben, nincs ezzel semmi baj, akkor meg is van a tanulság ami frázisnak hangzik mégsem az: Az emberek különbözőek :)

Én pl a dartsot imádom pedig 10-ből 8 ember szerint nem is sport.

2019. febr. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én a focistákat szeretem inkább
2019. febr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jó, mi meg mondhatjuk arra, hogy tök felesleges a motorsport és társai, mert ott meg úgyis az van, hogy az győz, aki jobb motort tud építeni magának.
2019. febr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!