Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Úszás edzéstervet tudtok mondani?

Úszás edzéstervet tudtok mondani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nyáron most sok időm van, akár minden nap el tudnék járni úszni, hogy egy kicsit felizmosodjak, széles legyen a vállam stb. Kérlek, mondjatok valami jó kis edzéstervet, amivel el tudnám érni a céljaimat.

15/F


2011. jún. 27. 07:34
 1/5 anonim ***** válasza:

500m mell, 500m gyors, 500m hát és megint 500m mell.


Úszásba nem lehet túl sokat variálni én helybe szoktam kitalálni hasonlókat...

2011. jún. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én rendszeresen járok úszni, edzővel meg minden.

Szerintem felejtsd el amit az előző írt, mert kb. egy hét és totál megunod.

Ha rendesen szeretnél edzeni és erősödni, izmosodni, akkor először is megfelelő étrendre és ha a pénztárcád engedi, akkor táplálékkiegészítőre van szükség. Habár 15 évesen maradjunk még csak a normál kajáknál. :) [link] itt mindent megtalálsz a táplálkozással kapcsolatban.

Az úszó edzés előtt én mindig betolok 2-3 banánt (+BCAA és Glutamin keveréket), mivel gyorsan lebomlik, ezáltal nem terhel és magas a szénhidrát tartalma, tehát bírom az edzést.

A mozgás része:

Egy edzésen kb. 2-2,5 kilométert úszunk 1 óra alatt. Mindenféle gyakorlatokat csinálunk a szimpla úszás mellett. Néhány példa:

- piramisozás(gyorsúszás)~1-től megyünk 4 hosszig, majd ismét csökkentjük a sorozatok (3,2,1 hosszra) és minden sorozat közben csinálunk vmit. Pl: 10db fekvőtámasz vagy 20 guggolás vagy négyütemő fekvőtámasz vagy felülés, stb. És ha nagyon szadizik az edzőnk, akkor ökölbe zárt kézzel csináljuk az úszást :)

- gyorsúszás fél karral

- pároskarú hátúszás

- úszás lábbójával

- úszás deszkával

- mellkar + gyorsláb

- stb. stb

Egy edzés alatt csinálunk kisebb sorozatokat(8 hossz) és hosszabbakat egyaránt.

Ha szeretnél erősödni, akkor érdemes tenyérellenállót, illetve lábbóját és deszkát beszerezni.

Szerintem bőven elég heti négy napot menni. Például hétfő, kedd, csütörtök, péntek. És feloszthatod az edzésnapokat, hogy például hétfőn,csütörtökn inkább felsőtestre történő edzés domináljon, tehát tenyérellenálló, lábbója, kedden és pénteken pedig inkább alsótest. Szerda és hétvége lehet pihenő, mivel az is fontos a fejlődés szempontjából.

Nem tudom, hogy edző nélkül mennyire megvalósítható, mert azért ő mégiscsak hajt, még akkor is ha te már semmi pénzért nem ugranál vissza és már rég túllépted tested korlátait. Mindenesetre sok sikert hozzá!


Remélem segíthettem :), ha vmi nem tiszta, akkor írj!

2011. jún. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2011. jún. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Sziasztok! Én triatlonozok amiben benne van az úszás is .Rengeteg edzésünk van ezért gondoltam , hogy tán tudok írni egy edzéstervet .

Bemelegítésnek: 1 sorozat gyorsteknika (ha nem tudjátok hogy mi az akkor írjatok ugyan ide)

5x 100m Pille is pihenővel közte

5x 100m Hát úgyszintén kis pihenővel közte

5x 100m Mell kispihenővel közte

5x 100m Gyors és perste köszte kis pihenők amik mindegyiknél egységes legyen (ha megoltható stoperral mérni)

Végül pedig egyy kis levezetés ami : 400 m vegyes (ha valaki aszt se tudja hogy mi az a vegyes akkkor írjatok ide)

2011. júl. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

"1 sorozat gyorsteknika"

Engem érdekelne hogy pontosan mi is ez? Előre is köszi :)

2012. nov. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!