Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Kiskoromban majdnem belefullad...

Kiskoromban majdnem belefulladtam a medencébe. Azóta már sok jó dolog történt velem. Mit tegyek? Túléltem volna egyedül is?

Figyelt kérdés

5 évvel ezelőtt, 10 évesen bementem a hullámmedencébe az egyik strandon. 147 cm magas voltam, a vízmélység 7 cm-rel alacsonyabb. Úszkálni akartam egyet, de megbotlottam és a számba ment a víz. Mivel akkor nem voltam jó úszó, valamint a hullámok elég magasak voltak ahhoz, hogy betemessenek, ezért lábujjhegyen ugráltam, mert másra nem volt erőm és időm. Azonban így is vizet nyeltem. Beszédfunkciók nem működtek akkor, a tömeg nagy volt (tulajdonképpen ők toltak be maguk előtt, nemigen tudtam máshova mozogni), ennek ellenére 1,5 perc múlva érkezett egy férfi, aki kisegített a medencéből. Utána úgy éreztem, mintha cooopert futottam volna. A hullámzás még kb. 45-60 mp-ig tartott. Mindvégig tudatomban voltam, de nagyon elfáradtam. Egy perc üldögélés még a medence szélén, aztán elszaladtam.


A kérdés azért jutott eszembe, mert igaz, akkor is boldog voltam, de tudatlan és meggondolatlan személyiség. Azután következtek be életem legszebb évei. Ha akkor meghaltam volna, az azt jelenti, hogy hatalmas jövőbeli jellemfejlődés veszett volna kárba.

Kibírtam volna még azt a 45-60 másodpercet? Megfulladtam-e volna?



2014. júl. 7. 22:56
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy a nagy fáradozás következtében a kimerülés végzett volna velem, és nem a vízbefúlás? Mondjuk 1,5 perc nem hosszú idő, bár sosem voltam sportos alkatú.
2014. szept. 23. 19:53
 12/14 A kérdező kommentje:
Nemrégiben beugrottam egy medencébe merülni, a vízbe érkezés pillanatában víz ment az orromba, felidézve bennem az 5 évvel ezelőtti tapasztalatokat. Tehát, javítom: nem csak nyeltem a vizet, hanem néha az orrom is bent volt.
2014. szept. 23. 19:58
 13/14 anonim válasza:
Ekkora marhát!
2019. jún. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hát ez kész!


Ahogy mondaná a soproni Pintér Feri!

2023. jún. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!