Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem bántátok meg, hogy Linuxra...

Nem bántátok meg, hogy Linuxra váltottatok? Mivel helyettesítitek az MS Office programokat és Adobe programokat?

Figyelt kérdés

Igazából ez az ami a legfontosabb lenne. Dual bootolni akartam a linuxot windowsszal, de nem jelenik meg a grub-menu. Sok mindent próbáltam már, egyszerűen nem lehet müködésre bírni.

Szóval a kérdésem, a fent említett programokra vannak alternatívák, esetleg virtuális gépen futtatni linuxon?

A laptopomra tenném fel, ami meg kell hagyni, nem egy erőgép:


Intel i5 4200U

Intel HD 4400

8gb ram

240gb ssd & 500gb hdd


Amikre szükségem lenne, excel fájlok szerkesztése, word dokumentumok szerkesztése, vs code, adobe photoshop, adobe lightroom... ami most eszembe jut.



2022. máj. 16. 00:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/100 anonim ***** válasza:
80%

#88


"Ez így sima baromság. Egy ideje a w11-et használom. Csak a gpu drivert raktam fel, hogy legyen nvidia vezérlőpult.

Ez is csak azt bizonyítja hogy mostanában nem használtál windowst. (Kezd gyanús lenni hogy direkt trollkodtok)"


Rendszergazda vagyok, 400 gépet felügyelek, havonta nagyjábóé 3-4 géptelepítésem biztos, hogy van. Ebben a hónapban két Fujitsu Lifebookot, egy Dell Optiplexet, egy Dell Precision 7740-est és 5db Lenovo Thinkcentre-t telepítettem.

Mindegyiknél volt olyan driver, amit a Windows nem telepített fel, volt amelyiknél kettő, volt amelyiknél hat.

A saját Lenovo X240-es laptopomon is volt Windows 11, kb. 8 driver volt, amit nem automatikusan, hanem utólag, opcionális frissítésként, kézzel indítva kellett telepíteni, és még így is maradt egy driver, amit manuálisan kellett telepítenem.

2022. máj. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/100 anonim ***** válasza:
80%

Nincs kedvem a vallásháborúba belekeveredni (amúgy is MacOS-t használok desktop-on 95%-ban), mert teljesen értelmetlen...


Én a dual boot-ot nem javaslom, mert ha az a célod, hogy Linuxra válts, nagyon keveset fogod használni: valami nem működik, nem találod a megoldást/szoftvert, akkor haladni akarsz, és megoldod Windows-on, különösen, ha az időd pénz is. Ha ez sok pénz, akkor ne válts. Ha meg rászánod az időt, akkor csináld Linuxon, és virtualizálj Windows-t (mondjuk a 8GB RAM az elég karcsú), és indítsd el, ha tényleg nincs más megoldás.


Én annó egy Win -> Linux váltást mindig úgy képzeltem el, hogy maradni kell Windows-on és meg kell keresni minden napi használatban lévő tool-oldra a megfelelő opensource alternatívát (nem helyettesítést...), amit használni kezdesz Win alatt. Ha minden ilyen már, akkor az, hogy a desktop milyen, már nem fog érdekelni, amikor kicseréled az oprendszert, ráadásul minden amit eddig előállítottál, továbbra is használható marad, konvertálásra nem kell időt szánni. És közben Win-en virtualizálhatsz pl. Linuxot, ahol megtanulhatod, hogy miben más (nem sokban), amikor éppen ráérsz.

2022. máj. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/100 anonim ***** válasza:
94%

#92


Igen, úgy célszerű, ahogy leírtad.

Én azt írtam a kérdés elején, "Ha kénytelen vagy MS és Adobe formátumokkal dolgozni, akkor nem jó választás a Linux.", és ezt továbbra is tartom. Ha függ az ember formátumoktól, szoftverektől, akkor nagy szívás lesz a váltás. Nekem is volt olyan ügyfelem, amikor még PC szervizesként dolgoztam, aki azt érte, hogy telepítsek a Linux helyére Windowst, mert jelentkezett egy fotós tanfolyamra, és "Photoshopban" kérik a végeredményt. Ez rendben van.

De amikor jön a hülyegyerek, hogy "nekem fotósop kell", azért, hogy a képen kiigazítsa a gammát meg ráírjon két nyomorult mondatot, na akkor szoktam fogni a fejem. Én meg nyomtatásra szánt kiadványokat raktam össze Gimppel és Inkscapepel, social médiához csináltam a grafikai anyagokat Gimppel meg Inkscappel, hírlevelek grafikáját csináltam velük, kézzel írtam hozzá HTML-t Geany-ben, névjegyeket csináltam velük, a honlapom desigját raktam össze velük, a HTML-t, JS-t, PHP-t megintcsak Geany-ben írtam meg, Debian VPS-ről futott a honlap, ... csupa-csupa nyílt forráskódú programmal dolgoztam, és bevételt termeltem vele a cégnek, pénzt kerestem velük, a hírleveleket havonta 2500 ember nézegette, a printkiadványokról egy csomó pozitív visszajelzés jött...

De én a Linxra váltás előtt is szívesebben használtam az open source cuccokat, így nekem nem volt nehéz a váltás. Csak nagyon kevés program helyett kellett keresnem mást, pl. Notepad++ helyett Geany-t (de a Kate vagy akár a Gedit is jó, sőt most már ott a Notepadqq, meg az ezeregy másik szövegszerkesztő, Atom, VS Code...), Foobar helyett Audacious...

2022. máj. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/100 Tom Benko ***** válasza:
@Thunderfairy: Olyan nálam is előfordult. Hibás volt az install média. Ami vicc, ennek ellenére sikerült telepítenem, majd a teljes crash szélén tántorgó rendszert visszavezetnem a helyes útra. Nem volt egyszerű, de sikerült.
2022. máj. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/100 anonim ***** válasza:

91"


W11-et akarsz felrakni régi gépekre, net nélkül.


Nem úgy volt hogy te csak linuxot használsz?

2022. máj. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/100 anonim ***** válasza:
15%
Minden linuxos használ Windowst de nem minden Windowsos használ linuxot. :)
2022. máj. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/100 anonim ***** válasza:
80%
Én nem használok már jópár éve. Egy elégedett linuxos
2022. máj. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/100 anonim ***** válasza:
80%

#95


Otthon nem használok Windowst. Kb. két hétig volt a laptopomon Windows áprilisban, mert írtam egy programot Visual Studioban, amikor kész lettem vele, ment vissza a Linux.

2022. máj. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/100 anonim ***** válasza:

Egyszer egy kernelben fennálló driver-hiba miatt az történt, hogy az USB-n csatlakoztatott lemezt amelyet automatikusan mount-olt a rendszer, azonnal szétcsapta a fájlrendszert. Ekkor csalódtam a Linux-ban "egy kissé".

2015-ben történt, az UAS volt a hibás és sem fsck sem más nem tudott segíteni. Akkoriban a fórumok tele voltak az UAS ilyesfajta viselkedésével. Nem tudom: ha Debian-t használtam volna, megúsztam volna, Ubuntu-t használtam.

2022. máj. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/100 anonim ***** válasza:
93%
Előfordul hiba benne rendesen, de ez ilyen sport :)
2022. máj. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!