Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem bántátok meg, hogy Linuxra...

Nem bántátok meg, hogy Linuxra váltottatok? Mivel helyettesítitek az MS Office programokat és Adobe programokat?

Figyelt kérdés

Igazából ez az ami a legfontosabb lenne. Dual bootolni akartam a linuxot windowsszal, de nem jelenik meg a grub-menu. Sok mindent próbáltam már, egyszerűen nem lehet müködésre bírni.

Szóval a kérdésem, a fent említett programokra vannak alternatívák, esetleg virtuális gépen futtatni linuxon?

A laptopomra tenném fel, ami meg kell hagyni, nem egy erőgép:


Intel i5 4200U

Intel HD 4400

8gb ram

240gb ssd & 500gb hdd


Amikre szükségem lenne, excel fájlok szerkesztése, word dokumentumok szerkesztése, vs code, adobe photoshop, adobe lightroom... ami most eszembe jut.



2022. máj. 16. 00:18
 41/100 anonim ***** válasza:
95%

"Az online játékok 99%-a el se indul linuxon."

Definiáld, mi az online játék.

Például ami HTML5 technológiát használ és böngészőből futtatható?

Azok például igen, mennek, a nagyobb böngészők elérhetőek Linuxra is.


Vagy például a Steam-es játékok? Azok jó része is fut:

[link]

[link]


"Ez pl nem megy linuxon, mert nincs linuxos verziója."

Jó, ez egy. De ez sem a Linux hibája, hogy nem tudták optimalizálni egy elterjedt rendszerre, míg - mint azt az előzőekben láthattuk - mások meg igen.

2022. máj. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/100 anonim ***** válasza:
94%

jó-jó, én csak úgy mondom, na..


Xubuntu 22


- kell hozzá 64-bit processor with at least 1 GB of memory

- meglepő módon integrated graphics card

- futtathatod USB-ről is, úgy lassabb, mert memóriából.., cserébe nem cseszi szét a HDD-t

- ellötyög 9 GB-on, ennyi helyet foglal :oO

- a 2 GB memóriát szereti, azzal már repül


mennyit eszik az a gyász ablakos rüszmeteg? És milyen jó frissíteni is.


Nem fut a Prince of Persia?

Kisfiú! Lordózisban pörögsz itt, játszál inkább a fütyülőddel.

2022. máj. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/100 anonim ***** válasza:
3%
Ezzel leírtad a 32 bites Windows 10 jellemzőit is. Gondolom ez is ilyen.
2022. máj. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/100 anonim ***** válasza:
0%

Hülyeség. Maga a játék lehet hogy elindulna.

Az anticheat az ami nem támogatja a linuxot. Miért is? Mert annyit se ér a linux hogy 1 ilyen apró kis programot megírjanak rá.

1gb rammal megy a linux nem semmi. Erre egy windows 7 is képes.

2022. máj. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/100 anonim ***** válasza:
100%

Linux-szidó kommentelő (aki nem ért hozzá, csak írogat): nem is a kérdésre válaszol, mert ő nem váltott Linux-ra, ellenben szidja a Linux-ot, teóriákat gyárt róla és védi a Windows-t.

A kérdéshez nincs köze a szidalmazó, Windows-t magasztaló kommentjeinek.

2022. máj. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/100 anonim ***** válasza:
0%

Hogyne. Nem is tudom hányszor írták már le a linux mániások, hogy a windows mekkora egy posványban fetrengő ótvar szutyok hulladék undorító rendszer. Bezzeg a semmirevaló linux az csodálatos.


Tényleg, ne kritizáljuk már a rendszereket. Játékra alap dolgokra a windows sokkal jobb és kész.

2022. máj. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/100 anonim ***** válasza:
95%
Alapdolgokra (is) sokkal jobb a Linux, energiatakarékosabban bánik a hardverrel, számos ablakkezelő közül választhatsz, ha valamilyen free programban találsz hibát, konzultálhatsz a fejlesztővel, vagy a hibát megírva van esélyed rá hogy javítják.
2022. máj. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/100 anonim ***** válasza:
78%

srácok, ha az a tantusz esik le nektek, hogy a felsorolt system requirements w7, akkor tényleg megnyugtató lehet egy 50+ gigás helyet foglaló, 16-ból 4+ memóriát felzabáló telemetriával szomoritott frissités közben behaló ócskaságot használni. Pénzt fizettek a fekáliáért?

Az utolsó működő w az XP volt. A hozzáértők még a w7-ből is tudtak általános dogokra alkalmas rendszert faragni, de utána már nem születtek használható verziók. Teljesen felesleges leülni egy w elé, de, ha mást nem tudsz, akkor üldögélj persze előtte, frissitgessed, szórakozzatok a letorrentezett vackokkal, ez nem az Üdvhadsereg Teréz anyával az élen, jogotok van hülyének lenni és nem érteni hozzá és ahhoz is, ha valaki ezért lenéz titeket pörögni itt.

onionfruit nélkül hozzá sem nyúlnék, minden másra ott a Live Linux USB

2022. máj. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/100 anonim ***** válasza:

gyanús vagy te nekem, miért van neked 1 pipád?

A. csak kérdezel, mert sok kérdés merül fel benned

B. óránként tiltanak ki majd regisztrálsz újra

C. tapasztalt techevangelista bölcseletedért hálás az utókor és én is

D. legelsz, bégetsz, elvagy, nagy befolyásod nincs a világ menetére

2022. máj. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/100 anonim ***** válasza:
95%

A telemetria csak (részben) kapcsolható ki Windows alatt. Olyan információkat mindenképpen küldeni akar a gyártó felé, amelyeket ő "alapszintűnek" nevez...

Emlékszem amikor valaki kétségbeesetten azzal keresett meg, hogy "határidős munkám van, tegnap este befejeztem a munkát, elmentettem a táblázatot, ma nem indul a gép, a Windows hibát ír".

Fogtam, áttettem a winyót a Linux-os gépbe és megvolt minden. Valamelyik Linux alatti NTFS-eszközzel megoldottam a boot-problémát sikeresen.

2022. máj. 21. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!