Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem bántátok meg, hogy Linuxra...

Nem bántátok meg, hogy Linuxra váltottatok? Mivel helyettesítitek az MS Office programokat és Adobe programokat?

Figyelt kérdés

Igazából ez az ami a legfontosabb lenne. Dual bootolni akartam a linuxot windowsszal, de nem jelenik meg a grub-menu. Sok mindent próbáltam már, egyszerűen nem lehet müködésre bírni.

Szóval a kérdésem, a fent említett programokra vannak alternatívák, esetleg virtuális gépen futtatni linuxon?

A laptopomra tenném fel, ami meg kell hagyni, nem egy erőgép:


Intel i5 4200U

Intel HD 4400

8gb ram

240gb ssd & 500gb hdd


Amikre szükségem lenne, excel fájlok szerkesztése, word dokumentumok szerkesztése, vs code, adobe photoshop, adobe lightroom... ami most eszembe jut.



2022. máj. 16. 00:18
 81/100 Thunderfairy ***** válasza:
Pont az UHU linux-ot nem kelett volna megemliteni. Kipróbáltam egyszer. Akkor amikor még csak megjelent. Össze vissza minden egérklikkre hibák, rendszerhibák. Másnapra már ment is vissza a Windows. Azotta nem láttok kék halált amiotta a Win 10 csinálja a frissitéseit. Gép komolyabban még nem ment tönkre, pedig közel 4 éve megvan már. A fagyások, ha van, nem okoznak rendszer összeomlást amiota Win 10-em van. Az UHU Linux emlegetése eléggé öngól volt kedves. És miért lennének hülyék a Windows felhasználók??? Egy Windows-os is megtanulhat kód szinten gépet használni ha akar. De itt nincs szükség arra. Veszel egy nyomtatót? Rendben, feltelepited és használod. Ennyi. Veszel egy játékot? Feltelepited és használod. Unod a Microsoft uralmát? Nem kötelező ma Microsoft world mert használhatók Oppen Office-t windows alatt is. Te is használhatsz Linux alatt Microsoft office-t úgy hogy feltelepited naturba és használod? Hát... Nem így olvasom ezen az oldalon. A Linux szervernek lett eredetileg kitalálva. Ott el is veri a Windows-t. De asztali környezetben azért nem hinném hogy olyan jól verné el. Biztos hogy adnék esélyt a gépemen a Linux-nak de azért már nehogy annyira rossznak elhordjuk a Windows rendszereket.
2022. máj. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/100 anonim ***** válasza:
25%

De jellemzően 40% alatt csak az szokott teljesíteni, aki végtelenül butuska a témához."


Azért vagytok linux terroristák, mert ha valaki leírja, hogy neki a windows joban tetszik, azonnal 0-ba pontozzátok. Nekem nincs szükségem a linuxra. Alap dolgokra haszálom a gépet. Nem futtatok szervert, nincs 100 gép összekötve stb.


De én se most kezdtem el pc-t használni. Szerintem 10 éve nem fagyott nekem a windows. Van olyan hogy napokig megy a torrent, közben még játszok is, ami azért elég jól le tudja terhelni.


Egy hardveresen hibátlan windows pc nem fagy ki. Csakhát a munkahelyeken, irodákban 20 éves dell workstationoket használnak, windows xp-vel.

2022. máj. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/100 anonim ***** válasza:
83%

"ha valaki leírja, hogy neki a windows joban tetszik, azonnal 0-ba pontozzátok"

Én úgy látom, az van nullára pontozva, amikor orrba-szájba fikázza valaki a Linuxot. Ha valaki az egyik rendszert preferálja, azzal nincs semmi gond. A másik köpködése szokta leverni a biztosítékot. :)

Tök jól sikerült ezt a kérdést is elvinni a Linux-Windows sárdobálás felé.

2022. máj. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/100 anonim ***** válasza:
10%

Általában a linuxosok azok, akik áron be akarják bizonyítani, hogy a linux a legjobb. A gonosz ms meg direkt reklámozza a rendszerét. Kész össze esküvés.

Ez kb a bilgéces covid vakcina szintjén van. Utána következnek a laposföld hívők. Végül a legalja, a posványban fetrengő linux hívők.

2022. máj. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/100 anonim ***** válasza:
80%

#77 "Felrakod és azonnal megy minden, ezt már a windows 7 is tudta."


Én csak az ilyen nettó hazugságokat tartalmazó hozzászólásokat szoktam lepontozni. Mert az például az.


A Windows úgy működik, hogy attól függően, hogy telepítésnél kap-e netet vagy sem, az illesztőprogramot egy részét telepíti fel. Szinte minden esetben marad legalább 1-2, de nem ritkán 8-10 olyan eszköz, amihez nem telepít drivert, hanem utólag, az opcionális frissítéseknél kell kézzel kijelölni. És sokszor még ekkor is marad olyan eszköz, amihez kézzel kell telepíteni a drivert.


Ehhez képest Linuxon általában csak a zárt forrású grafikus drivert kell utólag telepíteni, de jellemzően az is két kattintás a csomagkezelőben vagy a szoftveráruházban: [link]

Minden mást automatikusan elintéz a rendszer.


Ami külön vicc, hogy amíg Windows-on fel nem telepíted a touchpad drivert, addig olyan alapvető dolgokat sem tudsz állítani, mint pl. a gyorsítás érzékenysége. Ehhez képest a Linux telepítés után (illetve akár live módban is) képes állítani a touchpadnek nem csak az érzékenységét, de akár a természetes görgetést, a kétujjas görgetést és egyebeket: [link]

Tovább, vagy gyárilag tartalmazza a rendszer, vagy a csomagkezelőből két kattintással telepítő az a program, amivel különféle műveleteket lehet rendelni touchpad gesztusokat: [link]

2022. máj. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/100 anonim ***** válasza:
80%

Félreértés - nem az a gond, hogy Wt használsz, Wt tanultál és képtelen vagy tovább tanulni, hanem, hogy analfabéta vagy és véleményt alkotsz. Megnyilvánulsz olyan kérdésekben, ahol te képviseled az 1.0-s usert a steam-eddel. Hogy hülye vagy, ha nem értenéd. Próbálja mindenki lehozni neked a csillagokat az égből, de nincsen meg az eszköztárad, hogy meg tudj itélni bármit is informatikai kérdéskörben. Te vagy a sikoltozós titkárnő, aki eltalálja a megfelelő billentyűt és aki depressziós 8 órán át, mert benyomta reggel a CapsLk-ot és nem mer szólni.

Mindenki rendőrnek születik, de van aki továbbtanul. Mindenki W..

2022. máj. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/100 anonim ***** válasza:

#80


"Szerintm az Apple is ezt a modellt követi."


Az Apple elsősorban egyfajta életérzést árul, műszaki formába öntve. Ettől függetlenül a MacOS beépített eszközei (mint ahogy jellemzően a Linuxoké is) jóval fejlettebbek, mint a Windowsé. Vessük össze például a Findert és az Explorert. Oka van annak, hogy DOS és Windows alatt képesek voltak elterjedni a kétpaneles fájlkezelők, míg Linux alatt arányaiban kevesebben használják őket (azok is főleg CLI-n), MacOS alatt pedig senki szinte.

Finderben az olyan funkciók, mint pl. a color tagging, az intelligens mappák, a Miller columns view, vagy pl. maga a Spotlight, vagy a Mission Control... mind olyan apró funkciók, amik sokat tudnak segíteni, ha sok fájllal dolgozik az ember.

Nem meglepő, hogy mind a Linuxos asztali környezetek, mind a Windows folyamatosan lopkodja az ötleteket MacOS-től. Ilyen ötlet volt többek közt a split view (amikor két ablakot egymás mellé raksz, és a határvonalukat húzva tudod átméretezni őket), az edge snapping az ablakoknál, az áttekintő nézet Windowsnál (a Mission Control mintájára), vagy pl. a Windows 11 új funkciója, a "snap layouts", amikor a maximalizálás gomb fölött tartod az egeret és előjön az a menü, amivel különféle elrendezésbe tudod igazítani az ablakokat, ez is MacOS-től lett lopva: [link]

2022. máj. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/100 anonim ***** válasza:
30%

Bármi áron*


"Szinte minden esetben marad legalább 1-2, de nem ritkán 8-10 olyan eszköz, amihez nem telepít drivert"


Ez így sima baromság. Egy ideje a w11-et használom. Csak a gpu drivert raktam fel, hogy legyen nvidia vezérlőpult.

Ez is csak azt bizonyítja hogy mostanában nem használtál windowst. (Kezd gyanús lenni hogy direkt trollkodtok)



Minden más megy. Van driver az alaplahoz, de felesleges.


Net nélkül is ugyanúgy felrakja. Mert pl laptopon addig nincs is net amíg be nem írom a jelszót.



"Te vagy a sikoltozós titkárnő, aki eltalálja a megfelelő billentyűt és aki depressziós 8 órán át"


Linux terroristák előre!


Azért egy c# scriptet én is meg tudok írni. Egy caps lock-tól nem esek pánikba.


De azért ez az agresszív, lekezelő stílus megint csak azt bizonyítja, hogy bármi áron védeni akarjátok a linuxot.


Az analfabéta stílusomat meg nem kéne kritzálni. Mert telóról pötyögök, egyszerűen nem akarok túl hosszú szövegeket írni.


Szóval ennyit tudnak a linuxisták. Személyeskedni meg kötekedni...

2022. máj. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/100 SIDLER22 ***** válasza:
84%

Én nem bántam meg a linuxot. Eddig is foglalkoztam vele, de teljes körűen úgy 3 hete használom. Egy csomó programot elvisz amit eddig használtam. Amit meg nem arra vettem a fáradtságot és megtanultam az alternatívákat. Végre nem kell félnem attól, hogy egy komolyabb projekt miatt kifagy a Premiere Pro mert van helyette Kdenlive. Nem kapom a Májkrémszaft frissítési baromságait. Akkor frissít le a rendszer amikor én azt mondom és kész. Nem zaklat a Windows 11-el és az ilyen olyan frissítésekkel.

MS Office-t életemben nem használtam komolyabban. Ha meg nagyon kell egy fájl miatt amit E-mailben kapok akkor azt az Office Online-al megtekintem. Adobe Progik helyett GIMP-et (nyers képkezelő programnak RawTherapee-t) és Kdenlive-ot használok.

Ezen kívül a Linux kernel changelog-ja is érdekes.

Windows 11-ben az az újítás, hogy máshogy néz ki meg, hogy kivették a feladatkezelő menüpontot a tálca jobb-klikkből. Köszönjük szépen...

Ezen kívül beépítették rendszer szinten a Teams-et, hogy nehogy le tudd törölni és ha jól tudom épp készítik fel lelkileg az embereket, hogy már a fájlkezelőbe is reklámokat fognak rakni.

Ehhez képest a Linux kernel changelog-jában azt olvastam egyik nap, hogy behoztak egy új System Call-t ami a Windows-os portolt játékokat gyorsítja fel egy picit. Látszik, hogy a Linuxon tényleg fejlesztések vannak és nem céges törekvések.


Tudom nem volt túl hasznos ez a kommentem, de én így 3 hét után azt mondom, hogy nem nagyon szeretnék visszaváltani Windows-ra.

2022. máj. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/100 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon hasznos volt!

Gratulálok a kitartásodhoz és a problémamegoldó képességedhez mindössze 3 hét alatt - csak így tovább!

2022. máj. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!