Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem bántátok meg, hogy Linuxra...

Nem bántátok meg, hogy Linuxra váltottatok? Mivel helyettesítitek az MS Office programokat és Adobe programokat?

Figyelt kérdés

Igazából ez az ami a legfontosabb lenne. Dual bootolni akartam a linuxot windowsszal, de nem jelenik meg a grub-menu. Sok mindent próbáltam már, egyszerűen nem lehet müködésre bírni.

Szóval a kérdésem, a fent említett programokra vannak alternatívák, esetleg virtuális gépen futtatni linuxon?

A laptopomra tenném fel, ami meg kell hagyni, nem egy erőgép:


Intel i5 4200U

Intel HD 4400

8gb ram

240gb ssd & 500gb hdd


Amikre szükségem lenne, excel fájlok szerkesztése, word dokumentumok szerkesztése, vs code, adobe photoshop, adobe lightroom... ami most eszembe jut.



2022. máj. 16. 00:18
 71/100 anonim ***** válasza:
96%

#74


"Legújabb ubuntut el akartam indítani usb-ről, szétfagyott."


Mert elbasztad, rosszul írtad ki.

Nem is értem, minek írkálsz ide, amikor még egy live Linuxot sem tudsz normálisan kiírni!?

2022. máj. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/100 anonim ***** válasza:
0%

Ha rosszul volt volt kiírva miért jött be hogy "telepítés vagy live"

Mert azután fagyott ki.

2022. máj. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/100 anonim ***** válasza:
96%
A Linux-ot felesleges leminősíteni azért, mert (senki által nem ismert okból) nálad valami nem indult el. A telepítőmédiától kezdve ki tudja mivel volt baj, probléma.
2022. máj. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/100 anonim ***** válasza:
95%
#77 A rosszul kiírás nem attól függ hogy betölt-e vagy sem. Volt már nekem Windows 10 telepítő ami félúton mindig lefagyott, mert korruptált volt egy fájl a sok közülbb
2022. máj. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/100 Tom Benko ***** válasza:
95%

A kérdésedre a válaszom: 11 éve Archlinux, előtte Frugalware, Ubuntu és UHU volt visszafelé haladva. UHU-hoz még csomagoltam is.

Eredetileg a váltás egyik oka az volt, hogy a windows a vadiúj 40G-s hdd-ből csak 32-t látott, bármit csináltam, illetve a későbbi feleségem gépén egy normális internetkapcsolatot nem lehetett vele beállítani.

Ehhez hozzájött a regedit kókányolás, a százfelől levadaszandó programok, ami aztán végképp betett, az 2000-es évek közepén megjelent ask toolbar állatság.

A Windows sikere abban áll, hogy próbálják elhitetni a hülyékkel, hogy ők is tudnak számítógépet használni. Ezek a hülyék aztán frusztrálódnak, amikor kiderül, hogy mégsem.

2022. máj. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/100 anonim ***** válasza:
95%
Ubuntu béna. Írok neked egy Xubuntu USB-t ingyen! Kapsz pendrive-ot is ingyen. Postázom is ingyen! Ha elfogadsz ilyemit egy linux terroristától.
2022. máj. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/100 anonim ***** válasza:
0%

A regedit nem kókányolás.


A linux rendszer, az ami kókányolás.


A linux azoknak való, akik azt hiszik hogy különlegrs info zsenik lesznek pusztán attól, hogy felraknak valami ótvar linuxot.


"Windózon nem megy a net"


Mert még ahhoz is hülye vagy.


"Mindenfelől összevadászott driverek"


Egy újabb linux terrorista baromság.


Felrakod és azonnal megy minden, ezt már a windows 7 is tudta.

2022. máj. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/100 anonim ***** válasza:
95%

#14 "Nyilván az a 95% körüli Windows-os a begyepesedett félidióta, és a kb. 5% Linuxos a megvilágosodott..."

Nem. De annak a 95%-nak a 90%-a semmi más asztali oprendszert nem látott életében. Nem azért használja a Windowst, mert annyira szereti, hanem mert nem is tudja, hogy létezik más. Illetve: ha tudja is, azt csak MS-fanok félrevezető és részrehajló elmeséléséből.

Meg ugye ez az eredménye a PiciPuha agresszív marketingpolitikájának. Tudok olyan iskoláról, ahol a MS konkrétan bevásárolta magát oda, fizetett valami MS-függő tabletet minden 9.-esnek, és az egész oktatás digitális alapokon zajlik - "természetesen" kizárólag Microsoft szoftverekkel. Nem lesz közülük olyan, aki 25 évesen Linuxot fog használni, vagy ha igen, max. 1-2 fő az évfolyamból. Miért? Mert mást nem fognak ismerni. Mert hogy is merne a tanár LibreOffice-t említeni, amikor Microsoftos iskola?

Persze, a weboldaluk, és a fájlszerverük Linuxon fut.

Vajon miért van az, hogy aki hajlandó alaposabban megismerni mind a két rendszert, azok többsége inkább a Linuxot választja?

És vajon miért van az, hogy a Windows-felhasználók majdnem mindegyikének van valami problémája a Windows-zal? Ez nem jó, az nem jó, így nem tetszik, úgy nem tetszik... Egy-egy verzióváltáskor szidják a Microsoftot, mint a bokrot, és egyébként is: folyamatosan van, amivel elégedetlenek.


"Gondolom az jön mindjárt, hogy a Linuxon mindenre van alternatíva"

Ismét mondom: az, hogy mi az alternatíva, és mi az alap, az nézőpont kérdése.

Egyébként: ismét kérdezem: mi az, ami a felhasználók több, mint 1%-át érinti, és nincs rá Linuxon megfelelő szoftver?

Nem, a Photoshop, meg az Autocad nem tartozik ide.


"még jobbak is, mint a százezres társaik"

Hát ha egyszer jobbak??

Hagyjuk már azt a vadkapitalista felfogást, hogy valami annál jobb, minél drágább! A frászt! Vannak termékek, amiben a márkát fizetik meg az emberek. Ha kicsit elmozdulunk az informatikától: [link] láthatjuk, hogy ez más területeken is jellemző.

Ha egy bughalmaz bloatware-t százezerért árulnak, attól az még nem lesz jobb.

Mellesleg: mi a frászért adjak ki valamiért több, mint 200 ezret ( [link] ), amikor ugyanazt a színvonalat megkapom ingyen is? De még ha rosszabb is lenne, 200 ezer forint azért mégis csak 200 ezer. (De egyébként nem rosszabb, sőt...) Ja, igen, lehet illegálisan is használni, ahogy a Windows-felhasználók döntő többsége is teszi... meg lehet venni agyonkorlátozott verziókat is, sőt, mily megnyerő, havonta is tejelhetsz a Microsoftnak... köszönöm, de nem. :-)


"persze ugyanolyan szuper csilivili grafikus felülettel, mert "sokkal jobb" a memóriagazdálkodása, meg sorolhatnám"

Hát barátom.. a Windows 10 fantasztikus grafikai csodája után bölcsebb lett volna, ha ezzel nem hozakodtál volna elő. Sportnyelven ezt hívják öngólnak...


"Én ugyan már vagy 15 éve nem próbáltam ki semmilyen disztribet"

Akkor meg miről beszélsz?

Mint amikor apáca tart szexuális felvilágosítást...


#22 "SEMMI olyat nem tud a linux amit a windows ne tudna sokkal jobban."

Öhm... felcserélted a Linux és Windows neveket...


"Ingyen letöltöd microsoft weblapról, felrakod megy."

Tudod, nem mindenki szeret csalni. Főleg nem százezres nagyságrendben.

De tudom, Microsoft-fanok között ez nem szempont.


#23 "Routerbe tűzfalban letiltasz minden microsoftos cuccot és annyi."

Képzeld, a Linux meg mókolás nélkül sem fog kémkedni.


#39 "Mi olyan rossz a windowsban nem értem."

Tényleg nem?

Jókora a hardverigénye, nem nehéz vele minden ártó baromságot benyelni, ronda, erőszakosan frissít (amivel nem kevés kellemetlenséget tud okozni), a stabilitása és megbízhatósága nem az igazi, és az már csak "bónusz", hogy adatokat gyűjt rólad.


"Semmit se adnak ingyen."

Dehogynem.

Ideje már felocsúdni a középkorból!


"A steam játékokat windowsra írják"

Bocs, megyek, és törlöm is le a Linuxos játékaimat, nem tudtam, hogy nem léteznek. :-(


#48 "1gb rammal megy a linux nem semmi. Erre egy windows 7 is képes."

Csakhogy a Win7, és egy kurrens Linux között van 13 év.


"frissítéstől nem hal be, gyakorlatilag soha semmitől"

Aha. Nálad lehet, hogy (még) nem, mert szerencséd volt. De ahol van egy cégnél/intézménynél mondjuk 200 gép, ott azért párhetente lát az ember olyan Windowst, ami csúnyán összecsinűlta magát.


#68 "ez csak a verzió szám. Minél nagyobb annál újabb."

Windows 98, kérlek... :D


#72 "Nem sikerült olyat írni, amit a linux tud, de a windows nem."

Live mód?

Újraindítás nélkül frissítések telepítése?

Minden feltelepített program frissítése? (Nem csak az oprendszeré, és pár Ms-szoftveré.)

Egyszerre több felhasználó kezelése? (Nem, a Windows nem tudja... ha egy felhasználóval bejelentkezel, a másikat zárólja.)

És ez csak pár példa. :-)


#74 "Az a baj hogy a linux olyan alap dolgokat se tud, hogy rádugok egy usb-t és felismeri"

Megint kevered az oprendszereket. Nem a Linux szokott az lenni, ahol driver-mókolás nélkül, telepítés után még van, hogy az USB-t sem ismeri fel. Sőt... amikor DVD-ről telepítés közben jelzi, hogy nincs optikai meghajtó... áh, hagyjuk. :D


Mondjuk mind az írásod "színvonalán", mint a százalékos értékeléseden látszik, hogy nagyon vágod a témát. Tudom, önmagában az itteni értékelés még nem minden. De jellemzően 40% alatt csak az szokott teljesíteni, aki végtelenül butuska a témához.

2022. máj. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/100 anonim ***** válasza:
95%

Személy szerint nekem átlagosan heti 5 óra többletmunkát jelent az, hogy Windows-zal is kell dolgoznom. A Linuxos gépekkel nem szokott probléma lenni, ha mégis, az rendszerint hardveres eredetű. De hányszor riasztottak a munkatársaim, hogy "nem indul a Windows, és neki dolgozni kéne". Néha képesek véletlenszerűen újraindítási végtelen ciklusba kerülni. Aztán oldja meg az ember, hogy a "kísérlet a rendszer javítására" után hajlandó legyen elindulni.

De volt, amelyik frissítés után "elfelejtette" a billentyűzetet, aztán volt, ahol a hálózatot kellett frissítés után újra beállítani. Sőt, olyan is volt, amelyik Virtualboxban, leállítás közben fagyott meg, és onnantól nem indult újra. Még szerencse, hogy virtualizált környezet volt, simán vissza tudntam másolni a lemezképfájlt.

Ha pedig valami hiba van, Windowsnál kb. marad a találgatás. Linuxon ott vannak a naplók, amikből akár egy külső, live rendszer alól is be lehet határolni, hogy mi okozta a hibát. És nem csak egy "váratlan hiva történt" jellegű maszlagot kapunk.

2022. máj. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/100 anonim ***** válasza:

"A Windows sikere abban áll, hogy próbálják elhitetni a hülyékkel, hogy ők is tudnak számítógépet használni. Ezek a hülyék aztán frusztrálódnak, amikor kiderül, hogy mégsem."


Szerintm az Apple is ezt a modellt követi.

2022. máj. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!