Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem bántátok meg, hogy Linuxra...

Nem bántátok meg, hogy Linuxra váltottatok? Mivel helyettesítitek az MS Office programokat és Adobe programokat?

Figyelt kérdés

Igazából ez az ami a legfontosabb lenne. Dual bootolni akartam a linuxot windowsszal, de nem jelenik meg a grub-menu. Sok mindent próbáltam már, egyszerűen nem lehet müködésre bírni.

Szóval a kérdésem, a fent említett programokra vannak alternatívák, esetleg virtuális gépen futtatni linuxon?

A laptopomra tenném fel, ami meg kell hagyni, nem egy erőgép:


Intel i5 4200U

Intel HD 4400

8gb ram

240gb ssd & 500gb hdd


Amikre szükségem lenne, excel fájlok szerkesztése, word dokumentumok szerkesztése, vs code, adobe photoshop, adobe lightroom... ami most eszembe jut.



2022. máj. 16. 00:18
 11/100 anonim ***** válasza:
100%
#9 Azt nem írtam, hogy ehhez feltétlenül virtuális gépre van szükség. Igen, valamelyik, esetleg a legtöbb fut Windows-on is.
2022. máj. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/100 anonim ***** válasza:
28%

A Linux a legjobb dolog ami az informatikával és a számítógépet használó modern, tanulni vágyó emberrel történhet:

- a Windows a vidék, a Linux a főváros

- a Windows a szépkorúak, a Linux a fiatalok

- a Windows a macskás nő, a Linux az anyuka

- a Windows az okoskodó pacalfoltos házmester, a Linux meg te vagy

LibreOffice irodai cuccokhoz amit használunk, PDF-hez én Evince, most talán Atril a neve a cuccnak, de az Adobe termékei közül hármat is simán futtatok Wine-emulátorral, PhS, Acrobat..

2022. máj. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/100 anonim ***** válasza:
81%
itt és most kérek elnézést a szépkorú vidéki házmesterektől, akik ugyan UNIX-adminok, de egy macskával élnek
2022. máj. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/100 anonim ***** válasza:
38%
#13 De jó, ez megy legalább 25 éve. Nyilván az a 95% körüli Windows-os a begyepesedett félidióta, és a kb. 5% Linuxos a megvilágosodott... Gondolom az jön mindjárt, hogy a Linuxon mindenre van alternatíva, még jobbak is, mint a százezres társaik, és a Linux még a vasalón is elfut, persze ugyanolyan szuper csilivili grafikus felülettel, mert "sokkal jobb" a memóriagazdálkodása, meg sorolhatnám. Én ugyan már vagy 15 éve nem próbáltam ki semmilyen disztribet, de egyáltalán nem hiányzik. Nem baj, ha neked ez a kedvenced, csak nem kéne leszólni másokat.
2022. máj. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/100 anonim ***** válasza:
84%

Én nem használok ugyan speckó programokat(photoshop és társai), de kimerem jelenteni, hogy 20 év windows használat után egy kis odafigyeléssel és tanulással simán használom a linux mint-et. Problémája szerintem csak annak lehet/van ezekkel a rendszerekkel akik olyan programokat használnak amik natívan nem futnak linux rendszereken. Sajnos a gyártóknak még mindig nem éri meg fejleszteni ezekre a rendszerekre, pedig igény lenne rá, ahogy látom. Sőt, meg merem kockáztatni, hogy ha ezek a programok fejlesztve lennének linux rendszerekre, akkor jópáran simán otthagynák a win-t.

Lehet tévedek, de ez az én véleményem.

Sziasztok

2022. máj. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/100 anonim ***** válasza:
24%

A kivételek erősítik a szabályt.

Ha te egy 1997-es készletnyilvántartóval birkózol egy külvárosi hajcsatgyárban 30 éve, akkor igen - kimondható, hogy arra sajnos nincs alternatíva.

2022. máj. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/100 anonim ***** válasza:
72%
#16 Attól, hogy egy program ugyanabban a kategóriában indul, még nem feltétlenül alternatíva. A főbb funkciók talán azonosak, de jelentős különbségek lehetnek. De ha ezek jobbak is, maga a Linux (disztribúció) eléggé megosztó, ezt el kell ismerni. Nem biztos, hogy sokan csak kényszerből maradtak a Windowsnál, különben otthon jóval magasabb arányban használnák, ehhez képest a Linuxosként eladott gépekről szerintem többnyire úgy repül, mint a huzat, és ezzel nem akarom elítélni. Elismerem, hogy sok embernek tökéletesen megfelelne, csak sok Linuxos mindenkire ráerőltetné.
2022. máj. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/100 anonim ***** válasza:
23%
kevesen vagyunk, akiknél a fizetős Windows repül azonnal. Vagy telefonról a gyári ROM. Nyilván a pék kiflit süt és a cipész talpal. Az élet ismeretlen területein pedig alkalmazkodik. Viszont vannak, akik alkalmaznak.
2022. máj. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/100 Thunderfairy ***** válasza:
88%
Világ életem otta Windows-os vagyok. Most tudtam meg hogy a Microsoft ki fogja venni az otthoni felhasználásra szánt Windows-ból a helyi fiókot. Tehát csak Microsoft fiókkal lehet majd használni a jövöben őket asztali környezetbe. Ezenkivűl a Linux felhasználók komentjei is kezdenek hatni rám. A következő gépemnél megnézem majd az alaplapot, jellenlegire csak Win 10 és 11 rakható, és ki fogom a Linux-ot próbálni kezdetben Windows - Linux dualboot-al. Hátha mégis megtetszik a Linux.
2022. máj. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/100 anonim ***** válasza:
14%
#19 Ezt most is megteheted virtuális gépen.
2022. máj. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!