Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem bántátok meg, hogy Linuxra...

Nem bántátok meg, hogy Linuxra váltottatok? Mivel helyettesítitek az MS Office programokat és Adobe programokat?

Figyelt kérdés

Igazából ez az ami a legfontosabb lenne. Dual bootolni akartam a linuxot windowsszal, de nem jelenik meg a grub-menu. Sok mindent próbáltam már, egyszerűen nem lehet müködésre bírni.

Szóval a kérdésem, a fent említett programokra vannak alternatívák, esetleg virtuális gépen futtatni linuxon?

A laptopomra tenném fel, ami meg kell hagyni, nem egy erőgép:


Intel i5 4200U

Intel HD 4400

8gb ram

240gb ssd & 500gb hdd


Amikre szükségem lenne, excel fájlok szerkesztése, word dokumentumok szerkesztése, vs code, adobe photoshop, adobe lightroom... ami most eszembe jut.



2022. máj. 16. 00:18
 31/100 Tom Benko ***** válasza:
88%
Nem, sőt. Office-ból egyedül a Calcot használom, a dolgozatok statisztikái miatt. Amúgy LaTeX. Nincs több regedit mókolás, drivervadászat, kókányolás, stb. Tisztább, szárazabb érzés.
2022. máj. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/100 Tom Benko ***** válasza:
86%
@22: Kérlek, helyezd át a start menüt a jobb oldalra. Nincsenek admin jogaid, mivel munkahelyi gép. Ha sikerült, akkor talán foglalkozom a "windows mindent jobban tud" fellövéseddel.
2022. máj. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/100 Tom Benko ***** válasza:
80%

@33: Mesélj, hol? Mert legutóbb, amikor kellett volna, sima userként esélyem sem volt rá.


Szar kis noname, például LaTeX. Okos voltál. Valamikor.


Felrakod, aztán napokig frissít. Fasza. A linked is vicces, arról szól hogyan lehet win kinézetűvé alakítani a GNOME asztalt. Figyi, felrakom, fél óra, utána vidoran használom. És ez az ún. szakértőknek való ArchLinux.

2022. máj. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/100 anonim ***** válasza:
67%

12 éve nem használok Windows-t. Egy valamit bántam meg, hogy nem előbb váltottam. Néha pár napra felteszem a 10-et vagy az újabb verziót, de aztán törlöm is le a francba. Ostoba, erőszakos és ronda operációs rendszer. Nem szeretem. Idén a Linux és Android helyébe kíváncsiságból az OSX, illetve IOS lépett, ezekkel is sokkal elégedettebb vagyok, mint a Windows platformmal. Számomra az a legalja. De mindenkinek saját magának kell eldönteni az igényei alapján, hogy melyik felel meg.

Ami a programokat illeti, mindent meg tudtam oldani. Jó mondjuk most Apple cuccokon Office 365 van, de Linuxon sem volt hiányérzetem.

2022. máj. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/100 anonim ***** válasza:
83%

“Nyilván az a 95% körüli Windows-os a begyepesedett félidióta, és a kb. 5% Linuxos a megvilágosodott... “


Az emberek többsége átlag user, nem érdekli mélyebben az informatika. Illetve sulitól kezdve a Windows van istenítve, tanítva. Persze hogy sokan nem ismerik az alternatívát. A legtöbb programozó Unix alapú rendszert szeret használni. Nyílván nem ok nélkül.

2022. máj. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/100 anonim ***** válasza:
19%

Lassan Anonim Antiwinisták Clubja lesz ez a topic..

Köszönjük testvérem!

14 éve nem telepítettem Windows-t, nem is futtatom, rá sem gondolok.

Mint az előző hozzászóló írta: "Ostoba, erőszakos és ronda".

Én a gyári Androiddal is így vagyok.

2022. máj. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/100 anonim ***** válasza:
72%
#37 Nem tudom feltűnt-e, de csak irónia volt. Linkelnél egyébként egy reprezentatív felmérést a programozók által használt operációs rendszerekről? Persze nem Linux/BSD fejlesztőkkel.
2022. máj. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/100 anonim ***** válasza:
0%

Hát, őőő - például te is ingyen vagy ostoba. Vagy pénzért vagy ostoba? Nem, ingyen vagy ostoba. De a bizonytalan szavazóknak csak az kérdéses, hogy ingyen vagy pénzért vagy ostoba. Az, hogy ostoba vagy, az egyértelmű.

Ülsz az ostoba Windows-os géped előtt és ostobaságokat írogatsz ide a felnőtteknek. Akik már lefutották a maguk körét a Windows-zal, ellenben veled, aki elindítja a steamet. Van 8 osztályod, abba belefért 100 informatika óra, amiből 50-et ellógtál, 30-at meg átaludtál a kristály miatt és ebből adódóan 4-re emlékszel. Te ennyit láttál a világból, ennyit érzékelsz. Nincs lehetőséged megítélni még a Windows-t sem, nem hogy a Linux-ot.

2022. máj. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/100 Tom Benko ***** válasza:
95%

@39: A steam az élet. Apropó, feldobok egy *nixot, steamet repóból, oszt csá. Talán ha kicsit érttenél is a számítógépekhez, nem lenne ilyen lufi hozzászólásod. A Linux sincs ingyen, rengeteg lehetőség van, hogy beszállj a fejlesztésbe. Teljesen opcionális, mivel, van rengeteg lehetőség, a lokalizációtól a kernelfejlesztésig.

"Ami ingyen van, az szar." Lásd víz, levegő, torrentezett windows.

2022. máj. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/100 anonim ***** válasza:
17%

Persze, és itt mindenki kernel fejlesztő.


A steam játékokat windowsra írják, vagyis felesleges a linux.



[link]


Ez pl nem megy linuxon, mert nincs linuxos verziója.

Az online játékok 99%-a el se indul linuxon.

2022. máj. 20. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!