Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem bántátok meg, hogy Linuxra...

Nem bántátok meg, hogy Linuxra váltottatok? Mivel helyettesítitek az MS Office programokat és Adobe programokat?

Figyelt kérdés

Igazából ez az ami a legfontosabb lenne. Dual bootolni akartam a linuxot windowsszal, de nem jelenik meg a grub-menu. Sok mindent próbáltam már, egyszerűen nem lehet müködésre bírni.

Szóval a kérdésem, a fent említett programokra vannak alternatívák, esetleg virtuális gépen futtatni linuxon?

A laptopomra tenném fel, ami meg kell hagyni, nem egy erőgép:


Intel i5 4200U

Intel HD 4400

8gb ram

240gb ssd & 500gb hdd


Amikre szükségem lenne, excel fájlok szerkesztése, word dokumentumok szerkesztése, vs code, adobe photoshop, adobe lightroom... ami most eszembe jut.



2022. máj. 16. 00:18
 61/100 anonim ***** válasza:
15%

62#


Semmit se tudnak. Azt hiszik, hogy minden linux felhasználó programozó zseni.

De azt nem veszik észre, hogy nagyon agresszíven lekezelő a stílusuk.


Nekem régebben voltak ilyen os mániás időszakaim. Minden létező linux discot felraktam, kipróbáltam. Utána következtek az androidx86 rendszerek. Amik szintén linuxok.


Én ennyi semmirevaló hulladékot még nem láttam.


Windowson nem lehet programozni? Azért a c++ meg a c# elég népszerű nyelv. Vagy pl a python is megy vagy a java stb.


Még mindig az a véleményem, hogy a windows is tudja azt, amit a linux. Csakhát sok benne a felesleges szolgáltatás.

De azokat ki lehet kapcsolni.


Még így is sokkal egyszerűbb a windows mint a tákolmány linux.


Nincs is olyan hogy linux. Linux distrok vannak. De itt még soha senki se írta le hogy melyiket használja...

2022. máj. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/100 anonim ***** válasza:
97%

"Windowson nem lehet programozni?"


Én ilyet nem állítottam, legfeljebb csak te.


"Még mindig az a véleményem, hogy a windows is tudja azt, amit a linux."


Neked tök felesleges bármit is írni, ugyanez marad a véleményed.

A múltkor írtam vagy 5-6 dolgot, amit bármelyik Linux disztró out-of-the-box tud, a Windows viszont nem.


"Nincs is olyan hogy linux. Linux distrok vannak. De itt még soha senki se írta le hogy melyiket használja..."


Nincs is olyan, hogy Windows, Windowsok vannak. Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 1507, Windows 10 1511, ... Windows 10 21H1, Windows 11.

2022. máj. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/100 anonim ***** válasza:
54%
7-11 ez csak a verzió szám. Minél nagyobb annál újabb.
2022. máj. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/100 anonim ***** válasza:
95%
Aha, de azt vágod, hogy egy Windows 7, egy Windows 8 és egy Windows 10 között nagyobb különbség van, mint egy Ubuntu, egy Debian vagy egy Opensuse között, ugye?
2022. máj. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/100 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem meg mindenki azt használ, amit akar. Én a szokásaimhoz választottam operációs rendszert. Nem játszok, nem használok speciális programokat, amik csk erre vagy csak arra a rendszerre van fejlesztve. Netezek, filmezek, ehhez meg nekem felesleges egy windows, mivel a gépem sem egy erőmű, ezért nekem jó a linux akármelyik verziója.
2022. máj. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/100 A kérdező kommentje:
Miért kell ilyen hülyeségeken veszekedni lol
2022. máj. 22. 01:19
 67/100 anonim ***** válasza:
10%

71#


Nem sikerült olyat írni, amit a linux tud, de a windows nem.


Fogadd el hogy a windows egy sokkal fejlettebb, népszerűbb rendszer.


Linux a 20 éves öreg gépekre kell, mert azon is megy a böngésző.

2022. máj. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/100 anonim ***** válasza:
95%

"Nem sikerült olyat írni, amit a linux tud, de a windows nem."


Sokminden le lett már írva, ami ezt cáfolja.

Linux-ot gyönyörűen ki lehet próbálni Live módban indítva, minden úgy fut a memóriából, mintha telepítve lenne, mégis minden ott van és kipróbálható, használható. Windows ilyet cak körülményesen és farigcsálva tud, nem felhasználóbarát módon.


"Fogadd el hogy a windows egy sokkal fejlettebb, népszerűbb rendszer."


Sokkal előbb volt Linux mint Windows. Nem fejlettebb egyáltalán a Window, mitől lenne fejlettebb? Emlékszem még a Windows '98-as időkre, amikor olyan balgaságot követtem el, hogy a zenelejátszóban egy zenét hallgatva beletekertem, azonnali fagyás-kiakadás lett a jutalmam.


"Fogadd el hogy a windows egy sokkal fejlettebb, népszerűbb rendszer."


Ennek semmi alapja sincs. Bár vannak olyan disztribúciók, amelyek a memóriából futtathatóak és 60-80 MB memóriával is elvannak, mert így optimalizáltak (mutass olyan Windows-verziót ami ezt tudja), egyáltalán nem arról van szó hogy régi gépekre valóak a Linux disztribúciók.

2022. máj. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/100 anonim ***** válasza:
0%

Legújabb ubuntut el akartam indítani usb-ről, szétfagyott.


Az a baj hogy a linux olyan alap dolgokat se tud, hogy rádugok egy usb-t és felismeri. Erre a 20 éves windows xp is képes.

2022. máj. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/100 anonim ***** válasza:
95%

A Linux mindigis olyan szinten volt hordozható, hogy például ha hardver-váltás történt, sosem kellett újratelepíteni, mert minden megvolt kernelmodulként fordítva és betöltötte önmagától.

Nekem azonnal felismerte a szkennertől kezdve a mobil modemig mindent.

A legújabb Ubuntu-ban (22.) vannak érdekes fagyások, erről nem "maga a Linux" tehet, hogy "az Ubuntu-val" ez van. Az Ubuntu egyetlen, a Linux kernel-re épülő disztribúció.

2022. máj. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!