Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy új számítógépet...

Vettem egy új számítógépet amit ma fogok össze szerelni windows 10 pro telepítése után milyen programokat kell még utána telepítenj?

Figyelt kérdés

Arra gondolok ,hogy minden játék gond nélkül elinduljon tehát ilyen Direct X stb programokat valaki eltudná nekem linkelni vagy leírni miket kell feltelepítenem még ?


Gép:Alaplap:Gihabyt 450b aorus elit


Proci:ryzen 7 2700x


Ram:16gb 3000mhz


Vga: Palit 1080


Előre is nagyon szépen köszönöm.


2019. dec. 17. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:

DirectX-szel te ne foglalkozz, az ehhez hasonló segédprogramok/bővítmények a rendszerrel vagy a VGA driverrel automatikusan feltelepülnek.


Ha legális forrásból töltenéd a játékot, akkor valamilyen kliens (pl. steam, origin, uplay stb) kelleni fog, ha meg torrenteznél, akkor annak kell kliens.


Aztán ha mondjuk PS kontrollerrel játszanál, ahhoz is kell segédprogram.

2019. dec. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát minden attól függ, hogy te milyen programokat használsz meg mire van szükséged.

De pl én ha Windowst telepítek valakinek (mert én Linuxot használok) akkor ezeket teszem fel:

- Driverek (mert nem biztos, hogy mindent felismer a Windows)

- Total Commander (enélkül lehetetlen létezni)

- Classic Start (hogy normális start menü legyen a csempés vacak helyett)

- Chrome (hogy normális böngésző is legyen)

- Skype

- Thunderbird

- VLC

- Foxit Reader (PDF-hez)

- Avast

- LibreOffice


És az illető szokásaitól függően még ezekből ami kell:

- Firefox

- Deluge (Torrenthez)

- 7Zip

- Dropbox

- Foobar2000

- Java

- Steam

- XnView (képnézegetéshez)

- Greenshot (screenshothoz)

- GIMP (képszerkesztéshez)

- CDBurnerXP (ha CD/DVD írás kell)



[link] segít egy csomó program telepítésében.

2019. dec. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Windows 10 után rögtön egy Linuxot, hogy első pillanattól szokja a dual bootot. A Windowsra magára O&O ShutUp10 az első.
2019. dec. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Microsoft Visual C++ Redistributable 2005, 2008, 2010, 2012, 2013 és 2015-2019 csomagokat kézileg érdemes lekapni és feltenni, hogy biztos meglegyen.
2019. dec. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Shaddark ***** válasza:
66%

Szerintem ne rakj fel semmit ami nem feltétlen szükséges.

Csak amiket használnál a gépen mert megszoktad őket, winrar, videó lejátszó, ilyesmik.

Ha valami telepítesz úgyis felrakja ami szükséges még hozzá.

Igazából a 10 már eléggé önműködő, nem kell semmit sem kézzel pakolgatni, csak amit szeretnél használni mert megszoktad - de minden feladatra van benne beépített megoldás.


"

Vettem egy új számítógépet amit ma fogok össze szerelni windows 10 pro telepítése után"

Szerintem ezt fordítva csináld, szereld össze és ráérsz akkor telepíteni ha már benne van minden...

2019. dec. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hogyan telepíts Windowst MINT EGY PRO!


https://www.youtube.com/watch?v=OnA1eqDqyjs

2019. dec. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Shaddark ***** válasza:

Jó videó, szétröhögtem magam rajta :)))


Azt írja:

"Windows 8.1 hasznalata higgyetek el, hogy indokolt nem csak alaptalanul fikazom szarra a 10et a videoban, minden teszten megbukott es igazabol javithatatlan barmilyen trukkot is probaltam."

Az életemre fogadni mernék hogy 5 évvel ezelőtt ugyanezt tolta csak a 8.1 helyett 7, a 10 helyett pedig 8 volt...

10 éve meg xp / 7

15 éve meg 98 és xp vonalon.

Ez ilyen, egy pszichológusnak érdekes témakör lehetne ez. Engem mondjuk mulattatnak ezek, viccesek.


Én úgy álatalában azt tanácsolnám mindenkinek hogy semmilyen "trükköt" ne próbáljon és minden mindig tökéletes lesz, soha semmivel nem lesz baja :)

2019. dec. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szvsz. A Windows 8 vonalnak csak ergonómiai problémái voltak, a 10 normál kereskedelmi változata viszont tényleg javíthatatlan. Az LTSB már más tészta, de normál felhasználónak nehés és drága, a 10 szerverváltozata pedig szintén nem olcsó, de desktopra nem is annyira megfelelő.


Így a 10 elérte azt, amit a 8-as vonal sem tudott. A Windows 100%-os elhagyását.

2019. dec. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Windows 10-zel semmi baj sincs... Átlag felhasználóknak elég a home. Egy probléma van vele, a háttérben való frissítések, SSD-vel ez se jelent problémát.


Mindenki máshogy telepíti, ezért leírom az én verziót:

- Legfrissebb driverek a gyártó oldaláról (Eszközkezelőbe is telepítheted)

- Böngésző (pl Microsoft Edge nekem kiváló)

- Steak

- Winrar

- Játékok


Telepítési sorrend mindegy, de a driver legyen az első.


Videót mit belinkeltél nagyon humor kategória... :)

2019. dec. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!