Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagyobb teljesítményű tápegysé...

LaciGamingLTB1 kérdése:

Nagyobb teljesítményű tápegységgel lehet valami baja a számítógép összetevőinek?

Figyelt kérdés

Most gondolkodom új PC vásárlásán,és arra lennék kíváncsi,hogy lehetne-e baja pl. egy 1000W teljesítményű táptól egy olyan rendszernek,ami mondjuk 7-800W-on kell hogy minimum fusson...


Értelmes válaszokat,ha kérhetem ;)



2020. febr. 1. 14:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja.
2020. febr. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
7-800W minimum az elég durva azért. Valószínűleg nem hétköznapi vasról van szó, hanem valami overkill gamer vagy valami spéci munkaállomásról.
2020. febr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1# Köszi

2# Játékgép lenne

2020. febr. 1. 14:51
 4/13 anonim ***** válasza:
Értem én, de annak is elég sok ez a teljesítmény, legalábbis nagy átlagban. z persze nem baj, ha túl van méretezve a táp, de annak a minősége is sokat számíthat, illetve az ágak felosztása stb. Egy erős, felsőbb kategóriás játékos gép minimum, üresjárati fogyasztása bőven 100W alatt van, de értelemszerűen nem erre kell méretezni, hanem a maxra. A példámmal élve simán 400-500W alatt lehet maradni. És ekkora keretből már combosnak mondható gép építhető a mai választékból. Nyilván két-három videokártyával jól el lehet szaladni és/vagy extrém tuning esetén is.Ez alapján kevés embernek van valóban szüksége 500-600W-nál nagyobb teljesítményű tápra. Csak erre céloztam. :)
2020. febr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Szirty ***** válasza:

Miért gondolod hogy baja lehet?

Szerinted annyit zabál amennyit elé löksz? Nem. Ez nem így működik.

2020. febr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az szokott lenni, hogy 15 ezer forintot szánsz tápegységre, amiből egy klassz 400W-os darab kihozható, ehelyett veszel 1000W-t, és annyiért biztonságosat nem kapsz. Jó 1000W tápegységek 40-60 ezertől kezdődnek, és ha nem szükséges, akkor nem érdemes rá pénzt áldozni.
2020. febr. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 MGéza ***** válasza:

Mi van abban a gépben hogy 800W-t zabál? Nem, nem lesz baja egyébként, ha jó minőségű a tápegység, ugyanis 1000W tápot is lehet vacakot venni meg jót is.

De nem ha nem titok írd már le, mi mellé kell akkora teljesítmény.

2020. febr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egy egykártyás játékgép jellemzően max. 400 watt környékén fogyaszt, nem tudom honnan veszed a 700-800 watt fogyasztást. Egyébként nem lesz baja a gépnek egy nagyobb tápegységtől, csak nincs értelme.
2020. febr. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Valami dupla szerverprocis dupla amd r9 vga vagy hansonló lesz? De újat írtál, új alkazrészekből nem nagyon tudok olyan játékra való konfigot ami ekkora tápellást igényel.
2020. febr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Sokan kérdezitek miért kellene ekkora teljesítmény, kezdetben egy Ryzen 5 3600X és egy RX 5700XT futna benne, de ezt idővel fejleszteném tovább.
2020. ápr. 12. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!