Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A DVD-VHS kombókkal másolni...

A DVD-VHS kombókkal másolni is lehet kazettát dvd-re?

Figyelt kérdés

Ezekben van Time Base Corrector is? (Ez úgy tudom ahhoz kell, hogy szinkronban legyen a kép és a hang.)


Ha olyat vennénk, amelyben a kazettás rész SVHS szabványú, azzal csak VHS kazettákat is le lehet játszani? (Mármint úgy, hogy jó legyen a kép, vagy még jobb, mint VHS-en.)



2021. ápr. 24. 16:47
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
19%
Egy legális eszköz nem másol sem kazettáról DVD-re, sem fordítva, hogy ne másolhass szerzői jogvédett tartalmakat. Csak a tévéből tudnak felvenni mind kazettára, mind DVD-re.
2021. ápr. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
1. nem csak szerzői jogvédett tartalmakat lehet ám másolni. És aki pl. a családi videóit vette VHSre és DVD-re akarja átmásolni?
2021. ápr. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
0%

El kéne már 2021-ben felejteni a VHS-t.. :)

Ha arhiválandó családi videód van akkor vidd el szakcéghez akik rendes minőségű eszközökkel rendelkeznek ilyesmihez, ne a sarki pistikéhez, ne magad gányoljál otthon mert akkor csak rosszul járhatsz.

2021. ápr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
88%

Talán az 1es épp el akarja felejteni a VHSt és ezért akarja átmásolni DVD-re...

És mondjuk semmivel se lesz jobb minőségű egy "szakcég" által átmásolt VHS, mint egy VHS-DVD másoló szerkezet által másolt.

2021. ápr. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Mármint nem az 1es, hanem a kérdező...
2021. ápr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Ha veszünk egy ilyen kombót használtan, és a magnó része nem lenne jó, akkor a DVD részéhez csatlakoztatható (kábellel) egy másik magnó is? Van videomagnóm (Funai 31D-850 6 fejes, sztereó), így azt is csatlakoztathatnám a Kombóhoz?
2021. ápr. 24. 17:35
 7/35 elistvan ***** válasza:
Ha van rajta második scart/rca csati és lehet jelforrást választani akkor gondolom igen.
2021. ápr. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 Dongaben ***** válasza:
100%
Az eredeti kérdésre nem tudom a választ, mert ilyen kombo-val nem volt szerencsém találkozni. Ha VHS kazetta tartalmát szeretnéd digitalizálni, ahhoz Kell egy VHS lejátszó és egy úgynevezett: "TV tuner" kártya, ami manapság már USB-s is lehet. Anno sok ilyen videót digitalizáltam. Főleg "Lagzis" videókat. Szoftver is kell hozzá persze, de ebből rengeteg van...Ingyenesek is. :)
2021. ápr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

#8


USB digitalizálóból kétfélét is próbáltam (EasyCAP és Terratec Grabby), és ezekkel nem volt jó a kép: villogtak a színek, elcsúszott a kép és a hang egymástól. Gondolkodtam a TV Tunerkártya kipróbálásán, de ezen az oldalon: [link] ezt sem ajánlják.

2021. ápr. 24. 18:09
 10/35 A kérdező kommentje:
Szóval: lehet, hogy a DVD-VHS kombó a legjobb megoldás, ha itthon, én magam szeretném jól bedigitalizálni a kazettáimat?
2021. ápr. 24. 18:12
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!