Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SOS! Formáztam a pendriveot...

SOS! Formáztam a pendriveot és eltűnt minden róla. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kiírta, hogy formázzam, nem tudtam mást csinálni.

2021. szept. 21. 07:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Semmit nem tudsz csinálni, a formázásnak ez a lényege.
2021. szept. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%

Dehogynem tudtál volna. Például gondolkodhattál volna. Például értelmezhetted volna a kiírást, miszerint a formázással minden adatod elvész.

Hogy most mit tudsz csinálni? Sírni, hisztizni, nyafogni, káromkodni, lefejelni a falat.

Aztán - esetleg - gondolkodni, és tanulni az esetből, hogy legközelebb ne szopasd meg magadat.

Ha mindezzel végeztél, akkor keresel egy ingyenes helyreállító programot (pl. Wise Data Recovery), és megpróbálod a lehetetlent: helyreállítani a fájlrendszeredet. Bár az az igazság, hogy ha formázásra szólított fel a rendszer, akkor ott már akkora gondok voltak, hogy nem nagyon lesz mit helyreállítani.

Végül - de nem utolsó sorban - keresel egy módszert a biztonsági mentésre. Felhő, külön adathordozó a párna alatt, mindegy, de most egy életre jegyezd meg, hogy a fontos fájlokat több helyen tároljuk.

2021. szept. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Pelenkásfiú ***** válasza:
82%

Ha gyors formázást csináltál és azóta nem másoltál semmit a pendrive-ra, akkor van esély.

Töltsd le pl. ezt:

[link]


Ha teljes formázás volt (tovább tartott 1-2 percnél), akkor szerintem pendrive esetén lehetetlen visszahozni.

2021. szept. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem 1 2 perc, hanem gyors.
2021. szept. 21. 10:20
 5/19 anonim ***** válasza:
19%
Ezt akartad, nem..?
2021. szept. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Mit akartam?
2021. szept. 21. 14:26
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Honnan tudjam hogy mit akartál?
2021. szept. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
53%

"Kiírta, hogy formázzam, nem tudtam mást csinálni."


De, be tudod zárni azt az ablakot, nem kötelező a formázásra nyomni. Ha gyorsformázás volt akkor nem törölt semmit, csak megjelölte törölhetőként. Jó esetben vissza tudod állítani pl. #3-as programjával.

2021. szept. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Visszaállítottam, 36.000 Ft volt, de még nem minden jó, mert vannak képek, amiket nem nyit meg videók, amiket nem játszik le.
2021. szept. 22. 12:25
 10/19 anonim ***** válasza:
54%

Adatmentésről eddig nem beszéltél.


Te egy példányban egy pendriveon őrzöd a fontos dolgaidat..? =8-()

2021. szept. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!