Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SOS! Formáztam a pendriveot...

SOS! Formáztam a pendriveot és eltűnt minden róla. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kiírta, hogy formázzam, nem tudtam mást csinálni.

2021. szept. 21. 07:41
1 2
 11/19 Pelenkásfiú ***** válasza:
86%
Amit küldtem programot, az ugyanilyen minőségben/mennyiségben tudta volna visszaállítani az adatokat... ingyen. :D
2021. szept. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
41%

#10 "Te egy példányban egy pendriveon őrzöd a fontos dolgaidat..? =8-()"

Képzeld, van, akinek megér 36000 forintot az adatai - részleges - biztonsága.

Nem mindenki engedhet meg magának egy ingyenes felhőtárhelyet!

2021. szept. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Amit küldtél program az volt az, mert csak 500 MB-ig ingyenes. Nincs ingyenes felhő tárhely, ami korlátlan lenne. Nem, csak ezen a pendriveon voltak képek.
2021. szept. 22. 16:15
 14/19 anonim ***** válasza:
53%

Biztos van felhőtárhely, ami ingyenes a pendrájvod méretéig.

Ezen kívül van írható dvd, külső merevlemez, másik pendrájv, plusz még egy csomó egyéb megoldás, ami az adatbiztonságot szolgálja.

A te esetedben nyilvánvalóan nem a lehetőségek, hanem az akarat hiánya okozta az adatvesztést.

2021. szept. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Fontos adatot nem tartunk egy helyen, főleg egy pendriveon. Havi párezert csak megér az adatok biztonsága pl. 200GB Google Drive-on. Emellett tartsd ezeket gépen is, meg külső HDD-n.
2021. szept. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Régi levetett HDDid csak vannak. Azok is bőven nagyobbak és biztonságosabbak mint egy pendrive. És a gardróbszekrény mélyén tárolva egy fillérbe sem kerültek volna..
2021. szept. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ne cstalakoztasd újra a gépre, ha fontosak az adatok, hanem keress egy adatmentéssel foglalkozó céget, és mond el nekik a problémát.

Egyébként ismerős a történet, a windows tipikus hülyesége ez is, mert amikor nem érintkezik rendesen az USB csatlakozó, de annyit sikerült felismernie, hogy adathordozó van a végén akkor automatikusan ezt ajánlja fel, aki pedig nem érti, hogy valójában egy kontakthibáról van szó, az jól leformázza az egészet (és ezzel nem segít a dolgon).

A másik lehetőség még az érintkezési hibán, az olcsó terezésű hardver, amikor a "GAZDASÁGOS" Olcsójános gyártó, minden hardverelemet a kamerától az érintőpadon át a kártyaolvasóig "felfűz" egyazon USB hubra vagy adatvonalra vagy minek nevezzem laikusként, és ennek a max energia kiszolgáló képessége 400-500 miliamper lehet, a 8 hardver meg használattól függően, megrángatja akár 700 miliamperrel is, és akkor van ez, hogy kevés a teljes elinduláshoz az energia, történik egy "részleges" hardverfelismerés amikor csatlakoztatod a pendrive-ot, és aztán jön OKOS WINDOWS az agyas mérnökeivel és felajánlja a formázást...

2021. szept. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
19%

"Kiírta, hogy formázzam, nem tudtam mást csinálni."


Máskor húzd ki, dugd be egy másik usb portba, vagy egy másik gépbe, és ha felismerte mentsd át máshová is a dolgokat róla.


És amint az előző válaszomban már írtam keress egy adatmentő céget, mert még visza lehet hozni, ha nem csináltál mást azóta vele. Kerül amibe kerül, de van megoldás erre is.

2021. szept. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#17 #18 lsd #9
2021. szept. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!