Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tud elromlani egy ram?

Hogyan tud elromlani egy ram?

Figyelt kérdés

Az egyik ramom megdöglött :W .


Kingston 1066MHZ 2*2GB kitben vettem


Jövök haza melóból akarom bekapcsolni a gépet felpörög minden,de a monitor narancssárgán világít csak a gombja nem pedig kéken amikor aktív,mint amikor ad képet is.

Próbálgattam lekakapcsolni a hdd,alaplapos vga-t használni stb. Majd végül kivettem az egyik ramot és hátulsót előre raktam és egy rammal beindult a gép. Hagytam azt elő és mögé szúrtam azt ami idáig elő volt. De win7 csak 2 gb.t lát. Nem próbáltam tunningoli stb(a lap által belőtt 800mhz ment nem is próbálgattam feltenni 1066-ra).

A bátyám szok játszani GTAIV-t a gépen ha dolgozom,...de azzal hogyan lehet elrontani..vagy olyantól elromolhatott hogy pl...ment a játék vagy stb..és közben power gombbal lekapcsolta?! (nem beeszéltem vele h mit csinalt a gepen azota)


2011. aug. 2. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Van hogy csak elromlik minden különösebb ok nélkül (korlátozott az élettartama).
2011. aug. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

- áramlökések (be és kikapcsolás)

- hősokk

- pára

- atomi méretű deformációk a szilícium rétegekben (direkt így tervezik, hogy 3 év után menjen tönkre, ennyire lövik be az új technológia megjelenését)

2011. aug. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

sz@r ügy ha garanciás akkor vidd vissza mert ha kit be veted akkor Dual Channnel be ment így a másik memória is lassul.

egyébként ha szar lenne a memória akkor csak azt halanád hogy 1mp sípol a gép egy hosszat és fekete képernyő.

de 1 memóriával mennie kéne. GtaIV biztos nem meg tönkre.

2011. aug. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 bix ***** válasza:
simán elszállhat magától is. mivel valamennyit melegszik és hűl "mozognak" a lapkák is rajta, vagy megfárad valami más alkatrész. elő szokott fordulni, nem gyakori de sajnos ez van
2011. aug. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az új memóriákra életartam garancia vagy rosszabb esetben 5év van.
2011. aug. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez két éves lenne talán decemberben.


Élettartam garancia van rá, hyper X-s.

De már egyik meghalt azzal csak azt akartam hogy feltenni 1066-ra,de az egyik elszállt. Három honap utan a webshop kuldte az uzletbol a ramot mivel annyi ideje nem jott vissza a Kingston-tól állítolag. Az uzlet a kisebb hőelvezető vassal szereltet kuldott vissza pedig nekem a nagyobb kiállós fajta volt. (lehet itt már az uzlet varrialt,de orultem hogy vegre betudom kapcsolni a gepet 3honap utan...igy csesztem rá mivel 350km volt webshop uzlete igy nem érte volna meg elmenni érte)



Hányszor lehet reklamálni kuldeni ugyan azatot?

Szoval garancia alatt mar lett cserélve és ugyan aztot vissza lehet kuldeni?

Valki Kingston reklamálással van tapasztalat...neki igy hónapokig tarott?

2011. aug. 2. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!