Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC lecserélésére mennyi a...

PC lecserélésére mennyi a reális munkadíj?

Figyelt kérdés
20-30eFt-os használt PC keresése, beszerzése, feltelepítése, beüzemelése.
2015. dec. 29. 10:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Apro dolog egy pc osszerakasa, feltelepites, beuzemelese (es feltetelezem + alapszintu oktatas)?

Errol a "mennyibe kerul egy csepp benzin" vicc jut az eszembe, meg az, hogy erdekes, hogy van, aki ertektelennek tartja a sajat eletet, hogy ingyen pazarolja a orait, szaktudasat.

(irom mindezt ugy, hogy mar nem egy 20-40e forint erteku gepet adtam ingyen olyannak, akinek az is hatalmas segitseg volt, de nem tudom elkepzelni, hogy ertekes orakat pazaroljak az idombol olyan dolgokra, amit mas is meg tudna oldani. Ha nem, akkor tanulja meg, vagy fizesse meg a mas ember idejet.)

2016. jan. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Reiber Péter ***** válasza:

Ennek igy nincs értelme, mert _milyen_ PC?!? Miféle "telepítés" "beüzemelés"?!?


Manapság drágább (időigényesebb) minden használt X éves xarral szívni, drivereket összekeresgetni, szórakozni mi mi alatt megy nemmegy, mint megvenni és összeszórni a legujabb I3 gagyilapot a sarki bótba ami ép van, ramot be, procit be, házba beszór, kész.


Mind PC, de ég és föld.


Ugyanez a rendszer is, valakinek felmegy egy üres 8.1 majd frissiti, telepiti magának, boldogul. Driverezni mondjuk kell, még az advanced usernek is, mert képes rákeresni valami driverguide baromságon és feltolni valamit, amitől persze kéket hal a gép két naponta.



Az átlagemberek többsége evvel szemben azt érti "telepités" pláne "beállítás" alatt, hogy az utolsó abev nyomtatványát is ugyanugy látja, programjai, doksijai, levelezése, mind "áttöltve" egy régebbi-másik gépről, office, pdf, flash, böngészők minden kész, beállított, frissitett.


Egy ilyen mutatvány több óra, egy lassabb, xarabb gépen akár többtiz(!) óra, ez sem mindegy.


Ami a kérdés eleje, hogy 30ezer használt(!) gép, ott kb a "nem foglalkozok vele" a válasz, és 0 ft.


Mennyit lehet elkérni időért, benzinért, hogy másnak futkosol valami szarért, azon garancia nincs, de ha van is, te hoztad, intézd balhézd le te, hogy cseréljék ha gond van, és még rád pipa, hogy addig nincs gépe...

... aki ilyet akár 10ezerért bevállal, az magára vessen, de egyébként az ilyen az mindig lehuzás.


Mert az ilyen 5-10 ezres használtgép művészek kb mind laikus tolvajok, ahány helyen eddig szívességből ismerősnek segítettem utánna, az mind a hentesnőgyógyász szindróma volt.


Mindig az volt a story, felnyalta a 5-6-8 ezreket, ledobott valami hulaldékot, igérgetett egy ideig, majd örökre "eltünt".


Tisztességesen ilyen kategóriában nem lehet játszani, ugy, hogy megérje.


(mert 20 ezer vs 10ezer... akkor plusz az ára harmada fele a munkadij? még hol a legális oprendszer ára pl!??!)


Lehet ezt fűzni végtelenségig, hogy de, aki nagyon csóró, az majd megoldja, hogy gyalog megy gépért, meg hóna alatt meg stb meg tudja hogy lehet hatékonyan "ingyenoprendszert", meg stb..de aki ekkroa profi már az iparban, az ugysem fog ilyen koldussoron gályázni 30ezres használtlomal sokáig, hamar keres valami lehetőséget, elköltözik, legális céghez megy dolgozni jó pénzért kényelmes irodába, stb.

2016. jan. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

a munkaado megbiz hogy szerez neki 20-30ezres gepet?

megbizhat ugy hogy X osszege van a celra

es ezeket kered cserebe

vagyis gep ertekebol jon le a tobbet koltseg


ennyire egyszeru


hogy menyibe kerulnek ezek az nagyon esetfuggones emberfuggo


ha csak egy "hulladekra" van szukseg akkor annaknkeresese 500Ft erteku sem lehet

beszerzeserol vannak szamlak

a gep erteke, szallitasi dij, egyeb dij amig megerkezik adott pontra ott lesz szamlakon

ez alap...

beuzemeles az elobb van...

mit kell erteni rajta? egy adott helyen felalitani a konfigot?

ez 2-3ezer alatt boven megall, hisz komplet gep, a szerelest bolt is elcegzi az meg ott van szamlan...

de egy szereles amugy kb. 5ezer


telepites ha csak windows akkor 5ezer kb. szinten

ha fullos telepitesrol van szo mert aki windows t nem tud az bongeszot se tudja hasznalni, meg gepelni sem tud szovegszerkesztobe

szoval az kb. 10ezer mindent felnyomva ami elvileg igeny


ha tanitani kell az nem 5perc, valoszinu sok sok tanulo orara van szukseg, ilyen oradij meg attol fugg mit is tanitsz nagyreszt, ebben kozosen is megegyezhetek de valoszinu 1-2ezer/ora boven sok is erte ha csak altalanos dolgokrol van szo


persze vannak tisztesegtelen emberek akik szazezreket gombolnak le


20-30ezres gepnel ez erdekes lenne...

2016. jan. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#12 nagy nagy +1


Super Like :D


hat igen, de annyi ilyen hulladek felvasarlo van, valakiknek jotekonykodni kell az ilyent bevallaloakal


itt is igaz mint mindenutt hogy a legolcsobb a legdragabb...

mert ha oszeszamolod az en lightos arazasom is lassan 60ezernel is tarthatsz de 30ezer erteked sincsen talan...

big deal! :D

2016. jan. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
hogy itt mennyien hajtanák ki az emberből a pénzt wao . nyilván ismerőstől nem kérnék pénzt !! ha hosszú távon több gépet kell csinálni "ismeretlen embereknek " akkor is max 500 per óra " mert ha már nem egy i3/i5/i7 gépet kell újra rakni ha nem egy 2007-08 -ast akkor már idő igényesebb mert én is volt hogy szívtam ilyennel mert b**t lassú volt 1 magos amd de hát na 1 sörért rendbe hoztam. ezeket amiket nettről vagy kis újból el lehet sajátítani mint a telepítés ,szerelés nem nevezhetők olyan nagyon informatikai tudásnak mert ettől még senki sem fog érteni pl a programozáshoz . ha olyan dolgot kell megcsinálni amihez tényleg kell gogyé mert köznapi ember nem tudhatja semmilyen módon iskolai képzetség nélkül akkor beszélhetünk nagyba .addig is nem kellene ki csalni az emberekből a pénzt ! ez szól minden ilyen nagyra vagyok magammal közben meg csak az informatikából 1% tudással már pénzt lájmolnák le emberekre !!
2016. jan. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
emberektől*
2016. jan. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

kerdezo akart penzrol infot


nem volt szo kerdesben szomszedrol csak kesobb kommentekben


amugy #15 lattal te mar igazi lejmolokat? ök hivatalosan gomboljak le a szazezreket (vagy a szegenyebbekrol "csak" tizezreket)

de persze annak jo akinek vannak ismerosei stb


en pl ingyen valalnam szep nöknek a dolgot, termeszetben sem kellene fizetniuk :P


ha meg valami normalis ember ker meg annak par csokiert (ha nem tobbnapos munka)


abnormalisnak penzert se vallalom


szoval nem rolam szolt amit elozoekben fentebb irtam hanem altalanosagban probaltam a mindekt fel szamara tiszteseges koltsegeket

de mint emlitette akit Super Like oltam Reiber

meg en is hogy esetfuggo is ez

pl. 100 programot feltelepitetett az jopar napos munka is lehet...

te is ingyen vallalnad? "csak mert egyszeru" (tegyuk fel mind egyszeru telepitot hasznal)

2016. jan. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
nem neked szántam a célzást pont . voltak itt olyanok akik durván próbálták megmagyarázni hogy nekik igen is megjárnak a több ezrek. akinek meg járnak ezek azoknak van szak képzettsége és adóznak a munkájukért.
2016. jan. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!